Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

@Marezz
brate po zglobu:), najbolje da negde probaš i vidiš, na kraju krajeva "predimenzionisani" satovi su u modi;). Ovi moji nisu mnogo veliki, ako ti se sviđa classic look...
Inače ovaj desno crni je čuveni "Mission impossible" DW-290 star 21 godinu, svašta preživeo i sada mu konačno kupio original narukvicu:), mada na ovoj slici nije ona
Kao što se vidi, imaju fino osvetljenje
5600M-290.jpg

btw pojavilo mi se prilično veliko odstupanje na ovom starom (oko 1 min mesečno), ne znam šta je u pitanju, prošao rok kvarcu... sećam se da je bio jako precizan
 
1 minut mesecno je totalno ok, čak i pri vrhu...
Neki imaju odstupanja od po 2 3 minuta dnevno...
Opusti se


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Casio dw 290 sam kupio pre par meseci (narucio iz Singapura) i prezadovoljan sam satom. Za tako mali novac je fantastican ! Osvetljenje je jako prijatne zelene boje, a ne plave kao sto je ispalo na prethodnoj slici
 
Au, nisam ni obratio pažnju (a ova slika mi je od prošle godine), u pravu si Limun skroz. Mada je ovaj moj stari model. Drugi modul tj. "mehanizam, kalibar" šta već je unutra. Mada mislim da je jedina razlika u kalendaru - ovaj moj ima od 1995-2039, a ovi novi čini mi se od 2000-2099. A svetlo je i kod mog zelenkasto, pogrešan wb... izvinjavam se još jednom.

A za odstupanje se ne brinem:D, to mi i tako više nije radni već "paradni" sat;), nego se sećam da je bio mnogo precizniji od specifikacija koje su čini mi se govorile +/- 15 sec mesečno

btw Limun koliko te izašao sat? Ja sam skoro narukvicu naručio od nekog Bugara za nekih 11-12 eur - pretpostavljam ko pola cene novog sata! Ali šta ću, emotivno sam vezan za ovaj:)

evo ispravljene boje:) i na ovom levom je zeleno, samo je malo pod uglom pa su cifre svetlije nego što su realno

5600M-290a.jpg
 
Poslednja izmena:
Moje radno magare, osvetljenje je ^^identično samo što ja ne znam da uslikam i negativan displej, pride :)
4ec921c4e6c15af3c50bf4e64faa85c9.jpg


Sent from my x2 using Tapatalk
 
Prinova...GW-9400-1 master of G
 

Prilozi

  • PicsArt_10-21-12.17.57.jpg
    PicsArt_10-21-12.17.57.jpg
    346.5 KB · Pregleda: 247
Čestitke... Još nisi ni svjestan koliko si dobar uređaj uzeo
 
Cestitke i od mene ! Mocan sat, i ja ga vec neko vreme merkam. Gde si ga uzeo ako nije tajna ?
 
Ne znam za kolegu, ali meni je ”pančevac” bio baš povoljan za taj sat
 
Casio GX-56BB-1 "King of G" is back.

~130e je sasvim ok cena za ovaj "tenk" medju G-shock modelima, steta je samo sto nisu isli na atomic i onaj negativni ekran poput GD350 modela, tek bi onda isao kao alva.

Definitivno planiram da ga dodam u kolekciju... :)


IMG_1854.JPG

images.jpg

 
Poslednja izmena:
Čeka se - CASIO ProTrek PRW-3000G-7DR

59fcaaabf383ba0ca8ea2b68dc018c6c.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
O
Casio GX-56BB-1 "King of G" is back.

~130e je sasvim ok cena za ovaj "tenk" medju G-shock modelima, steta je samo sto nisu isli na atomic i onaj negativni ekran poput GD350 modela, tek bi onda isao kao alva.

Definitivno planiram da ga dodam u

Uf svidja mi se. Planiram nešto da se pocastim u januaru sad mi je dilema 9400 ili ovo. Mada pojaviće se još nešto garant sto ću hteti :)
 
meni je to bio vrh sat dok ga nisam probao :D kad sam probao, bio mi je malo previse sterilan i dosadan... tako da sam ipak pazario mudmaster-a...

u1QIRlK.jpg
 
Meni samo nista sto nije full digital ne dolazi u obzir, necu pa to ti je :) a za ovo si mozda u pravo sad kad ga gledam ovako na ruci sta znam. Prosetacu do mojih kineza da vidim akcije.
 
*mjau**mjau**mjau*, onda Rangeman :)

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
I ja mislim da je Rangeman bolja opcija ako moze da se nadje za razumnih ~200e. Master of G je u pitanju i po meni bolja kupovina od ove nove precenjene generacije "Master of G" Mudmastera.
Eventualno i Gulfmaster (ali i on retko da ide ispod 300e)

Ovaj GX56-BB je overbuilt as F*ck,iako izgleda odlicno ali mi deluje da su materijali jeftiniji i kao sto rekoh nema "multi band 6" (EU verzija naravno, dok JDM tj GXW ima) koju i jeftina kockica (GWM5610) od 85e ima...

Mada opet u pitanju su masivni satovi koji nikako nisu za male ruke, a "King of G" tek izgleda kao mini TV i na povecem zglobu/ruci... Komotno da se mrcu linije na nekoj zurci, za one koji se bavi tim sportom... :d
 
Pozdrav narode, pratim ovu temu duze vreme i svasta lepo video i saznao do sada.
Licno posedujem Rangeman-a vec par godina kog nikad ne skidam sa ruke bukvalno :)
Sad se stvarno odlicno pokazao u svim uslovima a jedina stvar koju sam primetio je da se tokom vremena skinuo gumirani povrsinski sloj plastike, pa sad vise nije mat, nego vise sjajno crn.
Imam jos jedan nov koji mi stoji u fioci jer sam greskom porucio dva sa amazona pa mi je lako da ispratim promene :)
 
^ fino, ali nista ne menja kada je mrcina od sata. Jedino sto moze da te brine su nesto "slabiji" lugovi na Rangeman seriji, ostatak je top... :)
Za Rangeman-a (kao i vecinu GShock satova) mozes lako da nadjes na Ebay-u/Amazonu zamenske narukvice i taj rezin za kuciste. :) Meni su licno one kombo karbonska vlakna/rezin (doduse za JDM trziste) cista perverzija... :)

Ja sam na mom awg-101-1aer menjao narukvice posle ~10 godina a mogao bih i kuciste jer se olabavilo, tako da kada se okrene sat vidi se da rezin ima dobrih 1-2mm lufta. (drze ga prakticno samo srafovi)
 
Rangeman je bolest, neizlječiva!
Žao mi samo ovih drugih što ostadoše zaključani u fioci već drugu godinu...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li bi silikonska narukvica za "G Shock" odgovarala na drugom "Casio" modelu, tačnije SGW-400H?
 
^ ova moja je bila kompatibilna sa vise modela ali ne mogu da garantujem. Kada izguglas za svoj model videces...
 
Ovo je moja bolest i pikam ga prvom prilikom kad bude na nekom sniženju.

Mudmaster GWG-1000-1A9JF
bd96281181963d5e87b55d76c09bf412.jpg


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
500e ... i nije toliko skup ali nije ni dzabe :) svidja mi se :)
 
Gde ga nadje za 500? Ja ga uglavnom vidjam za 700 najjeftinija varijanta.. a oko 900 iz Japana.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Mislim da je isti ili sličan model samo sto bih morao i za žuti kajš da izdvojim jos 80€ i plus postarina i opet izadje na 700€
Sve u svemu puno para.. kada bih takav nasao za 350-400 uzeo bih ga bez razmišljanja.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
slazem se da je malko na skupu stranu, do duse ima sve sto sam hteo :) sve senzore i solar i radio ... milina :) hvala za info nisam ni znao da postoji ovakav G-shock, vise bi mi pasovao neki Edifice ali izgleda da ne mogu u malo kuciste sve da spakuju :) a i ovaj ne moram da pazim :)

probaj okreni nase sa KP ... nista te ne kosta poziv a mozda te iznenade cenom .... i da zuti kajs je izgleda samo za trziste japana ako dobro gledam
 
Nazad
Vrh Dno