Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ništa u temi odavno, pa da ja pitam - kupio bih neki bolji digitalni sat i prvo mi je zapao za oko Suunto Core all black, ali nikako da nađem neki polovan koji je u dobrom stanju. Onda sam video Casio PRW 3000 i dva modela su mi se baš svidela. Sad vas molim za mišljenje i savet šta uzeti do maksimalno 200 e, naravno još bolje ako ima nešto dobro za manje novca.
b46f43237e4a3e00a583f19b96f35ccf.jpg

58c55c93e3bfde1aa6feb9efe176e9ec.jpg


Ako neko ima neki od ovih satova voleo bih da čujem kako ste zadovoljni i koji je bolji displej - inverzni ili "obični"?

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Inverzni displeji generalno važe za slabije čitljive od običnih.
 
Ako ti nešto znači, imam ovaj PRW 3000, crni (više je tamno siv) sa običnim displejom.

Sat, kao sat, je savršen, uvek tačan, solar, čitljiv, ima osvetljenje, ima sve od opcija što meni treba (ima i viška). Da biram koji bih sat poneo na dugo putovanje ili na pusto ostrvo - ovaj bi ušao u uži izbor. Najveća zamerka je veličina sata, mogao je, za moj ukus, biti malo veći, tj. malo bliže G-Shock satovima. Ipak, ako imaš tanju ruku, odgovaraće ti, ali u svakom slučaju probaj pre nego kupiš. Imam i Suunto Core, mnogo je veći. Dizajnom lepši, ali tehnološki - 10 godina iza (moje mišljenje). Pored toga, na PRW 3000 mi se definitivno ne sviđa kaiš, koji je uzak u startu (kod lugova) a tek dok dođe do kopče, postaje neuobičajeno uzak za današnje standarde. Ovo što ti kaže Peja takođe stoji, iako su inverzni displeji kuliji, teže su čitljivi.
 
Hvala na odgovorima i savetima. Čitao sam negde da je Suunto "problematičan" mada mi se mnogo sviđa. Srećom, pronađoh i ovaj Casio model koji mi se takođe svideo. Imao sam već ranije neki G-Shock sa negativnim displejom, više se ne sećam koji model, ali mi je trajao 10ak godina (sa originalnom baterijom), i to je svake godine nošen na more, plivao sam i ronio s njim...sećam se da i on bio relativno malog prečnika za današnje standarde. Tako da sam svesan nedostataka negativnog displeja, ali je stvarno "kuliji". U svakom slučaju, moraću da pokušam da nađem taj model negde u BG i da vidim kako stoji na ruci, za sad sam ga našao na KP, i to kod prodavca koji je van Beograda.
 
Novi ljubimac stigao GWG-1000-1AER

20170203_102627.jpg20170203_102537.jpg20170203_102544.jpg20170203_102553.jpg

...i cisto da se vidi kako su Casio i Citizen uskladjeni u sekundu :D preko radio controlled sistema

20170203_102431.jpg
 
dobar sat !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde kupiti narukvicu za ga100 u bg? Izbegao bih za pocetak ebay/aliexpress jer mi se ne ceka mesec dana.
 
Obi_van, čestitke na novom ljubimcu.
Kako se nosi tako veliki sat, oseća li se na ruci?
 
Kao što vidiš za nijansu je veći od Rangeman-a, a i ja imam tanku ruku manje više, ali opet super stoji. Apsolutno nemam zamerki i ako me je to za veličinu kopkalo pre kupovine. Sat za svaku pohvalu i preporuku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne oseca se uvek jer je laksi od metalnih satova. Problem moze biti sad u zimskom periodu da se prevuce duks/jakna preko njega. Al navikne se covek na sve
 
Tačno tako, ali kao što kažeš navikne se čovek na sve.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Novi ljubimac stigao GWG-1000-1AER

Pogledajte prilog 221016Pogledajte prilog 221018Pogledajte prilog 221019Pogledajte prilog 221020

...i cisto da se vidi kako su Casio i Citizen uskladjeni u sekundu :D preko radio controlled sistema

Pogledajte prilog 221021
Čestitke, prelep sat i moj definitivni sledeći digitalac. Pao mi je za oko još prošle godine.
Meni i obični mudman zimi malo cimanje ispod jakne a ovaj je duplo veći ali je sat za poštovanje.
Pravi izbor [emoji6]

Sent from my D6603
 
Vredi tu i tamo zapinjanja o rukav :D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Taj sa linka ne bi na ruku stavio ni da meni oni plate da ih reklamiram. :) Ozbiljno nema sanse
 
Ovaj bi već mogao da prodje ali za mog 6 godišnjeg klinca ☺️

Sent from my D6603
 
Novi ljubimac stigao GWG-1000-1AER

Pogledajte prilog 221016Pogledajte prilog 221018Pogledajte prilog 221019Pogledajte prilog 221020

...i cisto da se vidi kako su Casio i Citizen uskladjeni u sekundu :D preko radio controlled sistema

Pogledajte prilog 221021

Svaka čast na izboru. Naterao si i mene da se zamislim i čak nešto napišem u temi. Nisam planirao promenu sata, uh, ovaj izgleda brutalno. Koliko je plaćan i gde, ako nije tajna?
Ima li negde u BG ovam model da se pogleda uživo, neka radnja?
 
U radnjama kod nas nemoj ni da gledaš. Cena je mnogo iznad realne. Sat je kupljen od ljudi koji donose robu iz Mađarske. Imaš ih mnogo, recimo na KP.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moze li neka preporuka za digitalni sat najbolje kombinovani (digitalno-analogni) do 100eur?

Bilo bi lepo da ima metalnu narukvicu ili bar da se ne guli ako je plasticno gumeni sat.
 
Hvala.
Zahvaljujući tom linku nadjoh model ERA300 taj mi je do jaja, ali je duplo skuplji nego što hoću.

Kako da pretražuju modele sa altimetrom i barometrom?

Kakav je model sgw450 koliko je otporan na grebanje?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Hvala.
Zahvaljujući tom linku nadjoh model ERA300 taj mi je do jaja, ali je duplo skuplji nego što hoću.

Kako da pretražuju modele sa altimetrom i barometrom?

Kakav je model sgw450 koliko je otporan na grebanje?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Sto se tice altimetra i barometra, znam da ih ima Pro Trek.

http://www.protrek.eu/euro/collection/

Posedujem 3510 model.

PRW-3510Y-1ER.png


Poredio sam mu altimetar sa onim na biciklu ( Cateye Adventure - http://www.cateye.com/en/products/detail/CC-AT200W/ ) i jako su mala odstupanja. Jedina mana je sto mu je period osvezavanja nesto duzi (Cateye radi na, mislim 3s). Naravo, prvo moraju oba da se iskalibrisu. Inace sat koristi solarnu energiju i sam podesava vreme (Wave Ceptor). Poseduje jos dosta funkcija koje bi ti koristile (kolega biciklista :) )

Kada je u pitanju grebanje, na zalost, ja sam na svakom zaradio poneku ogrebotinu. Do skora sam intenzivno nosio ovaj model:

https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/edifice/ecw-m300edb-1aer/

Iako ima mineral glass, nije previse pomoglo. Ne znam da li moze da se polira.
 
Ako ti nešto znači, imam ovaj PRW 3000, crni (više je tamno siv) sa običnim displejom.

Sat, kao sat, je savršen, uvek tačan, solar, čitljiv, ima osvetljenje, ima sve od opcija što meni treba (ima i viška). Da biram koji bih sat poneo na dugo putovanje ili na pusto ostrvo - ovaj bi ušao u uži izbor. Najveća zamerka je veličina sata, mogao je, za moj ukus, biti malo veći, tj. malo bliže G-Shock satovima. Ipak, ako imaš tanju ruku, odgovaraće ti, ali u svakom slučaju probaj pre nego kupiš. Imam i Suunto Core, mnogo je veći. Dizajnom lepši, ali tehnološki - 10 godina iza (moje mišljenje). Pored toga, na PRW 3000 mi se definitivno ne sviđa kaiš, koji je uzak u startu (kod lugova) a tek dok dođe do kopče, postaje neuobičajeno uzak za današnje standarde. Ovo što ti kaže Peja takođe stoji, iako su inverzni displeji kuliji, teže su čitljivi.

I ja merkam PRW-3000 ali me malo odbija što sam pročitao od vlasnika po stranim forumima da je bezel jako osetljiv na ogrebotine, maltene popreko ga pogledaš i skine se crna boja sa bezela. Da li si ti imao takva iskustva ili je to ipak preterivanje?
 
Pa ti nemoj da ga gledas popreko!
Mazi ga, pazi ga i zovi ga Djole :d
 
Ono jes' i to što kažeš, ali rekoh ipak da proverim kod čoveka koji ga već ima, da li ga zove Đole, ili mu drugačije tepa :)
 
Nazad
Vrh Dno