Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Manje nego na crnom svakako

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
[emoji3]
OK, ubjedio si me. Bijelo je vidljivije na bijelom nego na crnom. Hvala ;)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Upravu je @poolmaker, beli je nezgodan za održavanje i svaki trag je uočljiviji nego na crnom, ne samo kamenac. Nije baš praktičan za svakodnevno nošenje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jesi video nekad belu džezvu ili nešto drugo belo umrljano sa kamencom? Vidljivo je, na svoj način i vidljivije nego na crnom.
Meni je ovo vise za potpis :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Upravu je @poolmaker, beli je nezgodan za održavanje i svaki trag je uočljiviji nego na crnom, ne samo kamenac. Nije baš praktičan za svakodnevno nošenje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Ma svaki drugi trag je i moguće ukloniti, ali kamenac... To samo na hemijsko čišćenje ;)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Upravo tako @nuk ali eto imamo i alternativno mišljenje da je prljavština na satu sasvim ok i da je treba sa ponosom nositi.
Što je sasvim ok (svako ima pravo na svoje mišljenje), ali većina ljudi ipak preferira koliko-toliko čist sat, majicu ili bilo šta drugo na sebi.
 
Ne znam čime ćeš još pokušati da nam objasniš kako se bijela bolje vidi na bijeloj nego na crnoj boji. Zebre su valjda zbog toga stelt tehnologije [emoji3]
A čudi me da još nisu snimili Calgon reklame za otklanjanje tvrdokornog kamenca sa satova [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ne znam jesi li primetio ali pojedini imaju tendenciju da utoliko više smajlija koriste što manje argumenata njihovo pisanje ima. Digitalni ekvivalent dece iz zabavišta i plaženja jezika u istom uzrastu... taj rad.
Pomiri se sa tim, odvalio si žestoko, dešava se svakom (a evo i smajli) :)
 
Majstore, veću odvalu od bijelo-bijelog kontrasta je jednostavno nemoguće napisati. Pokušaj videćeš ;)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sve ok, srdačan pozdrav i sa moje strane i evo jedna umetnička sličica za tvoj fetiš.

Having-a-mud-bath-in-the-Dead-Sea-with-G-Shock-GWG-1000-2-960x640.jpg
 
Pozdrav i tebi i jedna za tebe jer drugi možda neće prepoznati šta je na slici:
960e46c89bcaa5722d9034328602057e.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Evo kako kod mene to izgleda.

20190811_202725.jpg
 
Sreća tvoja pa je sat crne boje i ništa se ne vidi.
Ne znam da li je na novijim modelima mlo drugačiji materijal, ali kod mene je sat nakon dvije godine, a nošen je 70% vremena i 30 dana kupanja u moru:
db8ca419eb9402921cb6be7567e3f3a9.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pozdrav i tebi i jedna za tebe jer drugi možda neće prepoznati šta je na slici:
960e46c89bcaa5722d9034328602057e.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Na belom satu, fleke budu žučkaste, što kamenac, što ko zna šta ostalo. Imao sam ga i zato ga nemam više. Grozno.
Evo slike sa neta čisto ilustracije radi al to je to
2b12877dbe9e934ae292622ec3a89d23.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ovako moj daily driver izgleda, ovo je hard core varijanta, nije par meseci detaljno čišćen. More, dunav, suze krv i znoj fazon :d
397c25adedc883bdc4d5a76f9f35b260.jpg
db85abe5bd5a328172880fc2bce24acd.jpg
7767d923ff2e25527eb9756eb7d4496f.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Iskreno ne znam, cistio sam ga detaljno pre 2-3 meseca, bio je cist 5-6 dana, izgleda da je problem sto je kod mene voda puna kamenca a ja ruke oprem 20x dnevno sigurno.
 
Da li Casio signal iz Nemacke ima domet u Vojvodini za multi-band 6 satove?
 
U Sr. Kamenici ima kad stavim na prozor koji gleda na sever. Ali sam blizu Dunava i na uzvišenju - u prevodu čistina.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo Rangemana, i onako nije da sam nesto odusevljen, mislim da je bolje da sam uzeo novog mudmastera. Cak sam isao da zamenim ali sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* bacio racun. Nisam ipresioniran senzorima koji su prilicno spori i nemam poverenje u tacnost. Jeste izrada je sjajna, i dobro je sto to moze bez grize savesti da mi bude sat s kojim idem u more, sunce , kisu sta god, nemam potrebu da ga cuvam uopste...Mada to mu je nekako i namena.
 
Koji si tacno model uzeo?

Ima li ko da je kupio neki od MT-G serije?
 
Kada napišeš ozbiljniji misliš na?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Naravno da misli na Frogmana... :) Jedini ozbiljan sat iz Casiove ponude koji zaista i moze da ima prakticnu primenu (onima kojima treba takav sat) a da nije nabudzen sa gimmick dodacima...

@Mare
Meni su i onako ti senzori bili vise gimmick nego realno upotrebljivi (altimetar, termometar, kompas). Ja sam mog Rangemana prodao posle par meseci, skapirao da zbog gabarita nije za mene i EDC (posebno nervira sto nisam mogao ni uz letne jakne da ga nosim). Zato je kockica kao secer, mozda i jedini Casio kome ce ikad prosecnom korisniku trebati - plus zbog retro izgleda moze uz sve da se nosi.

Inace se mnogo lozim na nove Mudmastere ali su jos gabaritniji, tako i da pazarim jedan verovatno ga ne bih nosio.

Sledeci sat mi je verovatno Promaster Sky Pilot titanium, mnogo su me razmazili solarni radio kvarcni, no frills nosenje i bez razmisljanja o podesavanju. Plus tezak ~100gr, tako da se i ne oseti na ruci.
 
Poslednja izmena:
Hah pa pazi Frogman jeste bolja opcija, i da se razumemo kad kazem ozbiljniji ja ne mislim da je Rangman los sat. Naprotiv, pa to i im nije dzaba jedan od najprodavanijih modela, ali nekako mi je...znas ono mogao bih da ga stavim sutra u fioku i da ga zaboravim.

I Mudmaster bi pre nosio definitivno, ali ciljam kad zamenim ili neki Gravity master tipa GPW, mozda i MTG ko zna, al nesto sto ce bas da mi ostane i traje i da volim da nosim
 
Nedavno sam dosao u posed gshock-a DW-5900 I ovo mi je prvi gshock sat, sad me zanima da li je normalno da se vidljivost displeja menja u zavisnosti od ugla gledanja. Kada ga gledam dok je na ruci vidi se normalno ali kako menjam ugao tako da ga gledam odozgo vidljivost je slabija, najviše se primeti kada je uključeno osvetljenje.
 
Nazad
Vrh Dno