Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ne znam ja G-shock ne priznajem ako ima kazaljke. Ne mogu, edefice kazaljke, g-shock mora da bude digitalac do kraja :)
 
IMAG0765.jpg

Ili jednostavno uzmi Rangeman-a... ;) Jeftiniji od tog Pro Treka, bolja "G-Shock" protekcija, veci WR (200 vs 100m) i imaju iste senzore. A i meni iskreno se opticki vise svidja od bilo kojeg Pro Treka... Bolji "Master of G" za te novce ne mozes da nadjes. Jedino sto je kod Pro Trek serije verovatno bolja narukvica.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam skoro neke novije G-shock, ljudi, ja ne znam sta je sa osvetljenjem? Uzas. Vecina ima samo kao neke sijalicice i to izgleda tako jeftino i prakticno je neupotrebljivo da sam pomislio da su kopije. Ima li neko predlog za neki stariji model, ne treba mi nista posebno samo da je robustan, ne preterano veliki i da ima onaj stari lep ekran koji ceo sija, nesto kao onaj indiglo sto se vidja kod Timex-a?
 
^ GWM-5610 ???
 
Yojinbo, ne sviđaju mi se ti tovljeni G-Shock-ovi sa minijaturnim brojevima.
Ne volim debele satove, kao pikslu da nosim na zglobu.
Jeftinija varijanta, u mom vlasništvu, je SGW-100-1VDF (~70€ na KP-u), pregledan displej sa zadovoljavajućim osvetljenjem.
Pro Trek PRW-3100 mi je želja, STN lcd, prihvatljive dimenzije, sportski duh ali i doza elegancije. Videćemo.[emoji4]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
LCD je apsolutno odlican sto se velicine tice, jedino ako je ana-digi preferenca onda taj Pro Trek.

Ali kao sto rekoh za manje novca se dobija vise sa Rangemanom, a i sam model je predvidjen za outdoor/trekking... Ako su potrebe "basic" onda GW-M5610 (solar+atomic) je neprevazidjen. Ako ima potrebe za robusnim ABC satom dalje od ovog Rangeman-a nema potrebe da se ide jer je ostatak ponude napuhan sa cenom.
 
Za dve nedelje ni sekundu nije štucnuo.
2693b3332de8c06934b58427dc731f63.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa gde da mrdne ako je radio controlled i odrađuje sam sync svaki dan ili na par dana? o_O
 
Nije radio controlled. Samo solar. Zato sam i iznenađen tačnošću.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
:/ lep satic ali previše je to novca za takav casio bez full paketa...
 
Kako za koga.
Neko voli sportski duh i dozu elegancije, a neko tovljene piliće ili pepeljare.[emoji4]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa to bre ti i kazem, mogao si bolje da prodjes od te pepeljare sa WR100 rejtingom i jos bez RC synca za 250-300e. "no-go" za te novce, posebno jer RC/Solar guraju u M100 i MW5610 modele od 80/100e (plus wr200 rejting). Generalno im je pro trek malo cenovno precenjen...

Nego mi bilo neprijatno da se ne naljutis... ;)
 
Sledeća meta: G-Shock GW-4300-1
Danas probavao u prodavnici i odlično izgleda mada sam smatrao da imam suviše uzak zglob (18) za taj uređaj.
 
^

GW-4300???

O kom modelu je rec, posto iskreno prvi put cujem...


Sa moje strane topla preporuka za 9400 i GW-M5610... GW-5000 mi "wet dream" (uz Frogman-a) ali je cena ipak previse "premium" za taj model. Plus je rec i o JDM modelu da tako da bi kostao i uvoz i carina u EU. (5610 za 3x manje novca se moze nabaviti a i koriste isti modul, samo je u plasticnom kucistu sa nesto losijim rezinom)
 
^ Ma prošlu pao sam mislio sam na 9400 :)
 
Stigla i poslednja GShock prinova na duze vreme - GW-M5610

IMAG0811.jpg
IMAG0809.jpg
IMAG0807.jpg
IMAG0812.jpg


Za kraj godine uzecu jedan automatik i to jedan od Blumo/Steinhart OVM/Seiko Blue Lagoon ili 775, ili mozda cak Bambino... I onda mogu da se izlogujem iz tema za satove na par godina. :D
 
Evo ga Bambino II, al' samo da gledaš.[emoji1]
4979b13953603a6697b775b812e02fa4.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
^

Bambino samo u beloj i plavoj verziji bih da "pipam". Taj tvoj nek ostane na gledanju samo... ;) :p

Iskreno gledam nesto u plavoj ili beloj varijanti da uzmem, vise kao dressy sat za uz kosulju. Za svakodneno drljanje je kockika, dok sam ostavio Orient Ray 1 za tu verziju uz kosulji, ali kao sto rekoh uzeo bih nesto i od navedenih jer mi Ray nije bas toliko elegantan ( a i fali "mesa" u precniku).
Blumo deluje kao najuniverzalniji, mada i Blue Lagoon ne zaostaje tu mnogo (plus perverzija plava na ciferu - ali cena je 425e, sto je za kornjacu mnogo, makar i bila LE).

No dosta off-a. :d


Edit:

Nosis li sat na levoj ili desnoj? Ili je to samo u svrhe slikanja?


Edit2:

Posle ovog GWM-5610, mislim da cu se u nekom trenutku ipak odluciti da uzmem "sa izvora" GW-5000. Mnogo lepo lezi na ruci, a onaj screwback case sa DLC-om na GW-5000 je... 1b9h0.jpg
 
Poslednja izmena:
Nosim i na levoj i na desnoj. Nema pravila.
Plavi bambino mi je ekstra, a satove sa belim ciferom ne volim, pa ih i ne uzimam u razmatranje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sa belim ciferom mi deluju skroz "vintidz", mada naravno ne mogu svi da izvuku... Ima samo par modela koja mi se svidjaju.

Inace dok sam citao o razlicitim modelima Casia, za razliku od Seika ne kriju uopste da su im JDM modeli "premium", odnosno da koriste bolje materijale,zavrsnu obradu i QC od serija/modela sklopljenih na Tajlandu ("2. klasa") odnosno Kini ("3. klasa").
Dok se ovi iz Seika i dalje ne izjasnjavaju po tom pitanju (famozni J i K modeli) ali im QC u poslednjih godinu dana, posebno za kornjace, poprilicno govori za sebe.
 
Poslednja izmena:
536ad904fc96e217e7b801dc4f801de8.jpg
 
+1

Ali za outdoor i kampovanje u prirodi kao stvoren. I kao letnji sat ;)

Moraces sada i kockicu da nabavis jer je prakticnija za nosenje ispod rukava (a i uz kosulju u kezual varijanti moze da se provuce) :)
 
I za ovo sam morao da radim reprogram budžeta, tako da kockica ostaje za 2018+ :)
Nju ću vjerovatno ganjati sa negativnim displejom, mada je ona sa pozitivnim pravi retro fazon. Samo joj još digitron fali.

GW9400-1 Odličan sat. Ne znam samo zašto ljudi dižu toliku paniku oko komplikovanosti upotrebe i uputstva. 90% funkcija je sasvim intuitivno.
Baterija je na M, ali to je i za očekivati obzirom da je danas izašao iz kutije.
Na zglobu 7" izgleda baš dobro. Pribojavao sam se da će mi biti oversize.
 
Poslednja izmena:
Hah na rasprodaji za 20SGD (oko 1700 din) nisam odoleo...
 

Prilozi

  • Image.jpg
    Image.jpg
    913.1 KB · Pregleda: 215
Jedan info za sve one koji bi eventualno razmišljali o Casio GW-9400. Obzirom da sat nije baš jeftin, pa da poslje ne bi bilo problema...
Ako vam je zglob uži od 18cm možete imati problem da vam se kaiš suviše preklapa:
54872e84add5a4530e71dddcf70aa9da.jpg

Casio je na kaišu predvodio i još koju slobodnu rupu, ali to bi tek bio cirkus.
2624cb4c756284cb60124dd7a58fbef0.jpg

Kod mene na ruci (18) to izgleda ovako:
3d41e70c44ace0947fda5556464c709d.jpg

I mislim da je to negdje granični slučaj ispod koga ne bi baš dobro izgledalo.
 
A kažu daje Singapur najskuplji za život, nisu buli u Bgd.

Sent from my x600 using Tapatalk

Ma ovo je retkost, u sustini uglavnom se ne isplati za tehniku ovde nikako...bas treba da kopas da nesto zabodes da bude jeftino u odnosu sa USA npr
 
Porucio juce G Shock AMG M-100B. Nije mi izlazio iz misli dobrih mesec dana a i treba mi neki sat za teretanu pa eto... A i prelep mi je zbog idealnih dimenzija i atomic timea. Kacim sutra slike.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno