Šta je novo?

Mikrotik problem

psaras

Čuven
Učlanjen(a)
04.04.2005
Poruke
4,974
Poena
545
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Instalirao sam mikrotik(2.9.30) na pIII500mhz128mb masinu i umrezio sa svojim racunarom sa straight kablom,dakle hocu da ga koristim samo za sebe,karta je Wistron Neweb CM9.E sad,setovao sam ip adresu mrezne karte,i zatim pristupio preko winboxa.Lepo vidim moju wi-fi kartu,skeniram ap-e isto lepo,vidim ap provajdera ali ne znam dalje.Verovatno ne umem da podesim ip adrese pravilno,pa nikako ne radi.Apsolutno nemam pojma nista oko mikrotika,ovo sam nesto provalio sa onih manuala,nesto sa domaceg neta ali ne znam dalje.Svaka pomoc je dobrodosla. :p
:wave:
 
Instalirao sam mikrotik(2.9.30) na pIII500mhz128mb masinu i umrezio sa svojim racunarom sa straight kablom,dakle hocu da ga koristim samo za sebe,karta je Wistron Neweb CM9.E sad,setovao sam ip adresu mrezne karte,i zatim pristupio preko winboxa.Lepo vidim moju wi-fi kartu,skeniram ap-e isto lepo,vidim ap provajdera ali ne znam dalje.Verovatno ne umem da podesim ip adrese pravilno,pa nikako ne radi.Apsolutno nemam pojma nista oko mikrotika,ovo sam nesto provalio sa onih manuala,nesto sa domaceg neta ali ne znam dalje.Svaka pomoc je dobrodosla. :p
:wave:

Nije mnogo tesko, evo sta otprilike trebas da uradis:

1. setovanje SSID-a za wireless interfejs, frekvencije rada i moda rada (da radi kao klijent)
/interface wireless set 0 ssid=IME_MREZE_PROVAJDERA mode=station band=2.4ghz-b arp=enabled

2. startovanje interfejsa:
/interface wireless enable 0

3. dodeljivanje adrese za wireless interfejs - zavisi da li tvoj Mtik terba da dobija adresu od provajdera DHCP-om ili ima staticku adresu.

3.1 Dinamicka adresa (adresa se dobija putem DHCP-a):
/ip dhcp-client add interface=wlan1 use-peer-dns=yes add-default-route=yes disabled=no
i automatski dobijas adresu gateway-a, ne moras da unosis sam.

3.2 Staticka adresa:
/ip address add address=ADRESA netmask=SUBNETMASK interface=wlan1
i jos moras da uneses gateway:
/ip route add gateway=IP_ADRESA_PROVAJDEROVOG_GATEWAYA

4. Pustanje NAT-a (da bi racunari u tvojoj mrezi mogli na net preko mtika):
/ip firewall nat chain=srcnat action=masquerade out-interface=wlan1


E sad kao sto vidis ovde je opis kako to uraditi u konzoli a ne preko winboxa, ali mislim da ces se snaci.

Posle ovoga ostaje ti samo da racunare u lokalu podesis tako da im default gateway bude IP adresa ethernet kartice Mikrotika i radice ko sat :)

Poz.

salac
 
Poslednja izmena:
Uspelo je.Hvala ti puno.Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno