Šta je novo?

cime podmazujete ventilatore?

uuu, svaka cast, 32 posta za manje od 24h :) Dakle, da budem malo precizniji: kuleri koji su poceli da se cuju su onaj na Abit NF7-S maticnoj (vec legendaran po brzini koja mu treba da pocne da zvrnda) i, mozda netipicno, kuler na MSI 6600 diamond (isti kao na GT varijanti). Ovaj na grafickoj sam, posle nekoliko podmazivanja, regulisao kako-tako time sto sam oborio preko Riva Tunera broj obrtaja na 85% na idle i 90% na full opterecenju, i ne cuje se vise uopste (mada se ranije nije cuo na 95%, pa na 93%, sad moram na 90% da drzim, vidjecemo dokle).
Ovaj na maticnoj je vec druga prica! Skidao sam ga prosle godine 5-6 puta, i kad sam za zadnji put nalio dobro uljem, nije se cuo skoro godinu dana. Sad je ponovo poceo, i vec sam ga 3-4 puta skidao za par mjeseci. Sjajno bi bilo kad bih ga zamijenio sa nekom pasivnom varijantom, ali njih je (bilo) tesko naci i u BG, a ne u Podgorici.

E da, koliko ja znam, ove ventilatore ne mogu nigdje naci nove, inace bih se davno manuo podmazivanja!

PS Juce, kad sam otvorio kuciste da bacim pogled na kulere, ladno vidim da ovaj od maticne uopste i ne radi! :p Taknem ga - proradi, pa opet stane. Sva sreca pa je zahladnilo ovih dana, a kuciste je extra provjetreno (4 8-ice), inace ko zna kakve bi bile posledice. Upravo sam ga opet prekontrolisao, ne samo da radi, nego se opet ne cuje. Svasta! :S:

Da rezimiram, posto ima oprecnih misljenja: sta da koristim za podmazivanje ova 2 konkretna kulera? Maaada, posto se necemo sloziti, ostaje mi da probam i alternativne varijante :)

:wave:
 
cime podmazujete ventilatore? Ja sam do sad koristio ulje koje koristim za podmazivanje masinice za brijanje/shishanje, koje je isto kao i ono za podmazivanje sivacih masina (po savjetima sa ovog foruma), ali kuleri relativno brzo pocnu da se opet cuju, i kad ih otvorim, potpuno su suvi (cak i posle 3-4 dana, mozda i manje). Da li da probam sa par kapi Mobil S semi-synthetic motornog ulja?! :smash: Postajem ocajan, a zivci mi se polako tanje, bojim se da cu sledeci put kad cujem ZVRRRRRRRRR nesto da polomim!:S:
NI sa chim!Previshe si jeftini da bih se maltretirao i gubio vreme.Kupim drugi i gotovo.
 
NI sa chim!Previshe si jeftini da bih se maltretirao i gubio vreme.Kupim drugi i gotovo.
ko sto rfekoh, nisu u pitanju obicne 8ice. Mada, PG je toliko snabdjeven grad, da sam pretproslog ljeta samo jednu jedinu 8icu uspio da nadjem u bilo kojoj prodavnici, a i ova jedna je bila polovna, sa nekog kulera za procesor, pa me tip castio. Horor! :d PS Crkla je posle godinu dana, ali poklonu se u zube ne gleda ;)
 
Prosto nemoguce za toliki grad.Ovde imash fan-ova svim promera koliko hocesh//..ja sam neke i modifikovao iz zezanja lemilicom...neke sam kalemio technom plastikom iz onog pishtolja...mozesh kako hocesh...imash recimo malo bolje chieftec 10-ke za 450din 8,ice neznam tachno ali sve mozesh da naruchish...
 
Ka prvo ovde se prica o razlicitim stvarima...Jeftiniji ventilatori imaju osovinicu i leziste te prostiji sistem ali izdrzljiviji sto se tice velikih obrtaja...Recimo kao skromni poznavalac mehanike (svojevremeno sam radio na svojim autima uspesno generalne:smash: )mogu reci sledece...
1)Tamo gde su"ballbearing"-kuglicasti lezajevi treba obavezno upotrebljavati "grafitnu mast"...Sama konstrukcija ovih lezajeva je takva da umanje buku,redukuju trenje(samim tim sto je fizicki povecana povrsina naleganja materijala-kuglice,trkac i okvir...) Mast je nezamenjljiva !!! Pc ventilatori sa kuglicastim lezajevima su brzi i po 2-3000-/min (a neki stariji i po 5-6k o/min i po tome se mogu porediti sa bilo cime...Tu se razvija i dosta toplote usled trenja te mast dobija svoj radni viskozitet,te usled toga nema bojazni da ce se redukovati broj obrtaja(a i da se to desi to je tako predvidjeno...)

2)Tamo gde su obicne osovinice i lezaj (bez kuglica) treba i dalje upotrebljavati ulje-masinsko,hidraulicno itd...Moze i za motore recimo sintetika sae 10(znaci najredje)...Tamo gde su recimo stari i bucni ventilatori (gde je povecan zazor koji se meri u stotim delovima mm) moze se preci na za "nijansu" gusce ulje recimo sae 20-30(koriste traktori i stariji diesel motori) a ne odmah na ulje za menjac (sae 90)sto neko rece...

3)Ko ne zna sta treba neka se ne pravi pametniji od fabrike! Ako je bilo ulje vrati ulje,ako je bila mast vrati istu...

4)Mnogi se zale da im posle 2-3 dana opet pisti ventilator! A sta je sa prva dva dana...Ili prvih nekoliko sati...Zasto ne pisti i tada!!!? Znaci ili ulje gubi svojstvo(nisi sipao odgovarajuce) ili se gubi-otice...Znaci obratite paznju na one nalepnice koje stoje na kuleru one prestavljaju zastitu-cep da bi ulje ostalo u lezaju...Ako je nalepnica masna i ne lepi se vise,baciti i zalepiti parce selotejpa,izolir trake itd. Bolji ventilatori imaju gumeni cep na tom mestu ispod nalepnice...
:wave:

Samo da te ispravim sto se tice buke kuglicni su glasniji od sleeve modela. Bar su takva moja iskustva.
 
Zejtin, neznam tacno koji zejtin ( to jest ko ga pravi ) ali domaci je sigurno.. najgore je sto stvarno radi.. problem je jer moze da zapekne kad duze stoji ugasen kuler ali to se kod mene teze desava... toliko o visoko kvalitetnim uljima i mastima za podmazivanje pumpi za gorivo za satlove koje takodje jedva ali mogu da se koriste i za kulere za komp i veoma su jeftini oko 2000 dinara porcija :)

p.s.
ako vas zanima gustina zejtina i karakteristike istog mogu da pogledam na flasi :)
 
Prosto nemoguce za toliki grad.Ovde imash fan-ova svim promera koliko hocesh//..ja sam neke i modifikovao iz zezanja lemilicom...neke sam kalemio technom plastikom iz onog pishtolja...mozesh kako hocesh...imash recimo malo bolje chieftec 10-ke za 450din 8,ice neznam tachno ali sve mozesh da naruchish...

pa moguce, moguce :smash: Bila jedna prodavnica koja je imala neke no name, koji su planuli cim je stiglo ljeto, i onda recimo u avgustu stigli u jednu drugu, Chieftec, ali ~10e komad, ja pogledam pcberzu, u BG su isti ti bili 3-4e, iz principa nisam htio da ih uzmem.
Posle pola godine su neki likovi dobili Cooler Master sa LED-ovima (samo narandzasti, onda racunaj koliko je veeelika narudzbina) i CM Silent, svi po istoj cijeni - 5e. Uzeo sam 3 komada, i od tad sam miran sto se tice kulera za kuciste. Al ovi ostali me zivaca kostaju! :crash:

Inace, evo cjenovnika jedne od najsnabdjevenijih (ako ne i najsnabdjevenije), i mozda najjeftinije radnje u PG:

http://www.chipcomp.com/komponente.phtml

npr.
512 MB DDR/DDR2
70.2 eura

nije ni cudo sto sam Misku (evo se javio u topicu) povjerio sklapanje compa, pa ga dovlacio sam vozom.
 
Poslednja izmena:
Ka prvo ovde se prica o razlicitim stvarima...Jeftiniji ventilatori imaju osovinicu i leziste te prostiji sistem ali izdrzljiviji sto se tice velikih obrtaja...Recimo kao skromni poznavalac mehanike (svojevremeno sam radio na svojim autima uspesno generalne:smash: )mogu reci sledece...
1)Tamo gde su"ballbearing"-kuglicasti lezajevi treba obavezno upotrebljavati "grafitnu mast"...Sama konstrukcija ovih lezajeva je takva da umanje buku,redukuju trenje(samim tim sto je fizicki povecana povrsina naleganja materijala-kuglice,trkac i okvir...) Mast je nezamenjljiva !!! Pc ventilatori sa kuglicastim lezajevima su brzi i po 2-3000-/min (a neki stariji i po 5-6k o/min i po tome se mogu porediti sa bilo cime...Tu se razvija i dosta toplote usled trenja te mast dobija svoj radni viskozitet,te usled toga nema bojazni da ce se redukovati broj obrtaja(a i da se to desi to je tako predvidjeno...)

2)Tamo gde su obicne osovinice i lezaj (bez kuglica) treba i dalje upotrebljavati ulje-masinsko,hidraulicno itd...Moze i za motore recimo sintetika sae 10(znaci najredje)...Tamo gde su recimo stari i bucni ventilatori (gde je povecan zazor koji se meri u stotim delovima mm) moze se preci na za "nijansu" gusce ulje recimo sae 20-30(koriste traktori i stariji diesel motori) a ne odmah na ulje za menjac (sae 90)sto neko rece...

3)Ko ne zna sta treba neka se ne pravi pametniji od fabrike! Ako je bilo ulje vrati ulje,ako je bila mast vrati istu...

4)Mnogi se zale da im posle 2-3 dana opet pisti ventilator! A sta je sa prva dva dana...Ili prvih nekoliko sati...Zasto ne pisti i tada!!!? Znaci ili ulje gubi svojstvo(nisi sipao odgovarajuce) ili se gubi-otice...Znaci obratite paznju na one nalepnice koje stoje na kuleru one prestavljaju zastitu-cep da bi ulje ostalo u lezaju...Ako je nalepnica masna i ne lepi se vise,baciti i zalepiti parce selotejpa,izolir trake itd. Bolji ventilatori imaju gumeni cep na tom mestu ispod nalepnice...
:wave:

Auuu majstore, pa ti napravi čitavu nauku od podmazivanja ventilatora. Većina stvari koje si ovde pomenuo važi, ali za malo opterećenije sklopove od ležišta ventilatora. Npr. grafitna mast je stvarno dobra, ali za homokintetičke zglobove, zglobne autobuse i sedla kamiona. Da li će mast koju koristiš za ventilator biti grafitna ili tovatna je potpuno nebitno.

Nisam probao, ali ideja sa motornim/menjačkim uljem mi dobro zvuči jer i jedno i drugo ulje imaju odličnu sposobnost vezivanja za metal. S tim što je gradacija u ovom slučaju potpuno nebitna.

Inače koristim šta mi je pri ruci. Obično mašinsko ulje, Niveu, poslednji put čak i neko ulje za sunčanje (SPF 2). Do sada mi se najbolje pokazao beli sprej za lance motocikala (konkretno Shell Advance Chain Ultra) koji se vezuje za metal mnogo bolje od masti ili ulja, a posle podmazivanja apsolutno nema nikakvog curenja sa podmazanog mesta.
 
Poslednja izmena:
silkonsko ulje iz Fabrike kablova :))
 
kap bilo kog motornog ulja lepo odradjuje posao. do sada probao, motul ,selenia, amsoil, agip... svako od njih je odradilo i sva su bila gradacije 5w-40.:smash:
 
kap bilo kog motornog ulja lepo odradjuje posao. do sada probao, motul ,selenia, amsoil, agip... svako od njih je odradilo i sva su bila gradacije 5w-40.:smash:
e to sam cekao da cujem! :)
 
Kad smo vec kod podmazivanja ventilatora, je l zna neko kako se kompletno rastavlja klasicni ventilator?
 
obicno podmazem dzep, da pare lakse izlete za novi vent - :d
ali moze da prodje lepo i Grafitna mast ;)


pozzzz.....:wave:
 
Uff....
Sa tim ABIT-ovim ventilatorom se niko nije usrecio. Podmazi ga mesavinom silikonske masti i nekog finijeg masinskog ulja. Napravi mesavinu otprilike pola-pola, ocisti, dobro podmazi i obavezno zalepi onaj izlaz, tj. onu nalepnicu. Trebalo bi da sljaka godinu dana, a dotle nabavi neki pasivac, nisu skupi a rade savrseno ;)
 
Kad smo vec kod podmazivanja ventilatora, je l zna neko kako se kompletno rastavlja klasicni ventilator?

U principu skines nalepnicu, sa strane gde se elisa drzi za okvir fan-a, tj. gde je izlaz zica (napajanje, rpm) ond imas osigurac u obliku prstena koji sluzi da drzi elisu da ne izleti iz lezista, rasiris malo osigurac i skines elisu posle ide ciscenje&podmazivanje. ovo je generalno pravilo za 95% fanova ima i drugacijih resenja ali su jako retka.
 
Ma gluposti,novo je Novo.Kinezi prave ih za Dz,ne pada mi na pamet da popravljam j*****i ventilator,nadje se uvek nesto pametnije.
 
Uff....
Sa tim ABIT-ovim ventilatorom se niko nije usrecio. Podmazi ga mesavinom silikonske masti i nekog finijeg masinskog ulja. Napravi mesavinu otprilike pola-pola, ocisti, dobro podmazi i obavezno zalepi onaj izlaz, tj. onu nalepnicu. Trebalo bi da sljaka godinu dana, a dotle nabavi neki pasivac, nisu skupi a rade savrseno ;)

moguce je da je korijen svih zala upravo naljepnica, koja naravno vec posle par skidanja nije drzala nikako, pa jos kad dodas da se i dio gdje se ona lijepi zamasti, eto muke! Sipnuo sam Mobil S :d , dobro ocistio dio gdje ide naljepnica i zalijepio selotejp, vidjecemo kako ce se pokazati na duge staze (za sad cuk cuk u drvo). Ako bude OK, isti recept cu da primijenim i na 6600 diamond.

One word of caution: za one koji nisu nikad rastavljali cooler, nek dooooobro paze da im osigurac negdje ne odleti pri skidanju. Ovaj sa Abita je pojeo mrak jos prije par godina :), ali se maticna ne zali za sad. Sa 6600 je imao vise srece, 2 puta je zavrsio na plocicama, i pronadjen je.
 
Neki kazu da im je lakse da kupe novi vent. - al` meni je bilo lakse i brze da skinem onaj sa chieftecovog 420w napajanja (dual fan) koji je poceo da mi bruji i kanem kap ulja, nego da se cimam po gradu u potrazi za odgovarajucim tipom fana.
Btw, ulje koje koristim - je za podmazivanje hidraulike hirurskih (i zubarskih) stolova "Sutjeska".
Extra - al` steta sto se odavno ne proizvodi, nit` stolovi nit` ulje.
Ode SFRJ u PM.

***

Kad se vec pomenulo padmazivanje, a i jestivo ulje - na donjem linku se nalazi vrlo zanimljivo stivo u vezi toga i hladjenja racunara
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1104341

Za one koji ne znaju engleski, ukratko - covek je stavio plocu i ostalo sto je na njoj u dublji aluminijumski sud a zatim sve nalio obicnim jestivim uljem, sto mu je odlicno resilo hladjenje racunara, dok se igra (Q3). A onda rece da je ogladneo pa je ispod suda (sa uljem i racunarom u njemu) stavio elektricni rostilj i zagrejao sve to da bi isprzio chips. Tokom przenja mu se racunar resetovao, ali kad je zavrsio przenje sacekao je uz klopu da se ulje i racunar ohlade da bi nastavio igranjac. Pogledajte slike.
 
Poslednja izmena:
Ma gluposti,novo je Novo.Kinezi prave ih za Dz,ne pada mi na pamet da popravljam j*****i ventilator,nadje se uvek nesto pametnije.

Dobro, noki, koliko je taj najjeftiniji ventilator kod tebe?
 
Ja mislim da je nesto najbolje sto sam dosad video za tu namenu sprej koji se zove "Contact 40" i kosta nekih 15-20 EUR-a... Podmaze kako valja, a i ima miris vanile!!! Salim se... nije vanila to zbog cega je dobar, ali njegov efekat je daleko dugotrajniji od WD40... bar za coolere.
 
A onda rece da je ogladneo pa je ispod suda (sa uljem i racunarom u njemu) stavio elektricni rostilj i zagrejao sve to da bi isprzio chips. Tokom przenja mu se racunar resetovao, ali kad je zavrsio przenje sacekao je uz klopu da se ulje i racunar ohlade da bi nastavio igranjac. Pogledajte slike.
Jeste i krave lete... sta nisi znao ??? Kakvih sve "pacijenata" ima :d
 
Poslednja izmena:
Da se i ja kratko osvrnem na ovu opsirnu temu....

Najuspesnije ventilatore podmazuje novcanik..... kupite dvokuglicne ventilatore i resili ste problem. U svojoj "kratkoj" istoriji jos nisam sreo dvokuglicni ventilator koji je posustao.

Sto se tice ovih narodskih ventilatora podmazivanje dolazi u obzir samo ako je specifican ili kao kupovanje vremena dok se ne nadje odgovarajuci ventilator (sto u ovoj zemlji moze biti zadatak za neki kviz). U tu svrhu najbolje se pokazalo masinsko ulje ili ti ulje manjeg viskoziteta. Gledao sam ventilatore podmazane raznim kremama za ruke i to je uzas. Gusta krema moze samo da unisti vec ostecen ventilator.

I za kraj.... vec ostecen lezaj ventilatora nece nista spasiti i spreciti zujanje i brujanje na duge staze. Normalno, kad vec sipate ulje lepo stavite komad izolirke na mesto stare nalepnice. Ukoliko je kuciste zamasceno potebno je molo medicinskog benzina da lepo ocisti kuciste ventilatora kako bi se izolirka lepo primila.
 
Ma gluposti,novo je Novo.Kinezi prave ih za Dz,ne pada mi na pamet da popravljam j*****i ventilator,nadje se uvek nesto pametnije.

Pa mnogi bi da originalni ventilator zamene nekim drugim (ipak elektronika nije susterski posao) ali...
Verovatnoca da cete naci originalni vent. ili neki pribliznih karakteristika (buka, obrtaji, precnik, rupe, debljina, amperaza itd.) je nekada nemoguca misija...Nabudziti se moze sve i svasta, vezati zicom ako se rupe ili nesto drugo ne poklapa ali to nije to...
Ja kompletan ventilator, skinem, ocistim, podmazem, prekontrolisem, i vratim za max 15-20 min...Traganje za odgovarajucim ventilatorom moze potrajati danima...:smoke:
 
ti novi jeftini ventilatori su u principu mac sa dve ostrice. jeftini su i koliko kostaju toliko i vrede, nekada cak i manje. ti no name kineski ventilatori zuje novi vise nego mnogi raskantani stari kvalitetni ventilatori poput tog iz chieftec napajanja. inace kvalitetni novi ventilatori nisu uopste toliko jeftini. nesto najpovoljnije sto moze pristojno da odradi posao su cooler masteri iz tihih serija sa malo obrtaja, a ko bas zeli tisinu tu vec treba posegnuti za arctic cooling, zalman, akasa, ili najbolje aqousti fan ventilatorima.

za ploce su ubedljivo najbolji pasivci ako ih je moguce montirati i ako mogu da zadovolje zavteve za hladjenjem.

na vec nekoliko ploca koje sam imao selim pasivnog zalmana nb 47j. ispolirao sam mu kontaktnu povrsinu do nivoa ogledala i zadovoljava cak i nf4 sli plocu bez po muke. btw vise se grejao chipset sa nekim malim djubre kulercicem koji je uz nju dosao. ovo resenje je prilicno jeftino i jednostavno.:smash:
 
ile je napisao(la):
....
nesto najpovoljnije sto moze pristojno da odradi posao su cooler masteri iz tihih serija sa malo obrtaja
....

Po mom iskustvu, bolje su Coolink-ove X serije, pogotovo sto kostaju koliko i CoolerMaster, a imaju dvokuglicni lezaj (100000 sati MTBF)

Coolink X8
Coolink X9
Coolink X12
 
Poslednja izmena:
Da,da, ovi Coolink X zaista deluju OK.
Da li eventualno neko zna da li ih je moguce nabiviti i kod nas?
 
Ima ih u NS-u i BG-u. Nemaju svaki model, ali imaju ove koji su meni bili interesantni (do 20dB buke).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno