Šta je novo?

1 komp vise monitora

westel

Slavan
Učlanjen(a)
27.03.2006
Poruke
49
Poena
304
interesuje me ima li nacina da se poveze vise monitora na jedan komp
i kako
 
Jel to neka šala ili... Nemoj me pogrešno shvatiti, nije sramota ne znati, samo mi je čudno što to pitaš kada već godinama čak i grafičke karte ekonomik klase podržavaju rad sa dva monitora. Iz toga se da zaljučiti da ti je potrebno više od dva monitora, jel tako?

Glavno pitanje je šta nameravaš sa njima, odnosno kako želiš da urediš radnu površinu i za šta ćeš je koristiti, pošto različite primene nameću razna ograničenja, npr u pogledu kalibracije monitora i gamma korekcije ili video overleja itd.

Neki paušalni odgovor bi bio „kupi jednu ili više PCI grafičkih karti”, a ostalo je već stvar konfiguracije i podešavanja takvog sistema.

Primera radi, ja sam svojevremeno imao čak 7 monitora na jednom sistemu, ali sam od toga koristio samo 3, dok su mi ostala 4 služila za mini video-wall ili digitalni izlaz visokog kvaliteta (5MPX). Ništa ne pitaj. :bottle: Danas se zadovoljavam i sa dva velika ekrana, što se radne površine tiče.

Sistem je sadržao tri Matrox grafičke karte, što mu dođe 2.33 monitora po karti. :d Šalu na stranu... G400DH AGP, G200 PCI i G200MMS sa 4 TDMS-a. Za takve stvari su ti Matrox i NVidia zakon, ali to može i dosta da košta, u zavisnosti od primene odnosno potreba.
 
Poslednja izmena:
@westel

Evo ponovo da odgovorim posto se ova tema preselila,a moja poruka obrisana

8 monitora na 1 komp

http://www.thg.ru/mainboard/20051112/

www.elitesecurity.org/t150275-2-Prikaz-na-ekrana-sa-jednog-racunara
Potrazi ako te zanima i ostale slike koje je Danko - ventura postavljo.

Mozes jeftino nabaviti Matrox kartice.

@magick
Na kojoj masini si to terao ?
Matrox kartice su stvarno prednjacile u ovoj oblasti.
Da li si ukljucivao ( mislim da je ) Virtual monitor rezoluciju 3200x ? 1200/2400 * bese pre par
godina pa sam zaboravio.
 
Poslednja izmena:
@magick
Na kojoj masini si to terao ?

Mislim da je tada već bila aktuelna jedna SuperMicro dualka, ali me ne drži za reč. U svakom slučaju oduvek sam koristio samo Intel čipsetove, jer niko drugi nije imao tako dobru implementaciju PCI magistrale i bus masteringa (sa izuzetkom ServerWorks-a koji pak nije imao dobru implementaciju AGP-a, te nije bio pogodan za radnu stanicu).

Uprkos tada opšte prihvaćenom mišljenju ;), nije da nisam imao dobru volju... probao sam više VIA i AMD ploča (Nvidia tad' još nije bila u igri), ali su sve imale problema sa bus-masteringom, što se manifestovalo problemima sa video overlejem, odnosno DVDMAX funkcionalnošću kod G4xx kartica.

Pretpostavljam da danas ne bi bilo takvih problema sa nekom boljom NV pločom, a Intel je idalje Intel...

Matrox kartice su stvarno prednjacile u ovoj oblasti.
Da li si ukljucivao ( mislim da je ) Virtual monitor rezoluciju 3200x ? 1200/2400 * bese pre par
godina pa sam zaboravio.

Ima već nekoliko godina od kada nisam koristio taj setup pod Win-om, tako da sam dosta pozaboravljao PowerDesk interfejs, ali sam siguran da sve to možeš postići i bez njega, tj prostim podešavanjima u Display Properties. Čak mi se čini da misliš na opciju koja pripada novijoj generaciji Matrox kartica (Parhelia/Px50)... ?
 
Nazad
Vrh Dno