Šta je novo?

audigy 2zs vs x-fi extreme music

ppredrag

Čuven
Učlanjen(a)
21.07.2005
Poruke
5,449
Poena
585
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 12400F, Freezer 36
Matična ploča
AsRock B760M Pro RS
RAM
2x16Gb
GPU
AsRock PG RX 6700XT
Storage
Kingston KC3000
Zvuk
Soundblaster Z
PSU
FSP Hydro G Pro 650W
Kućište
Asus AP201W
Monitor
Huawei Mateview GT 27
Miš & tastatura
Helios XD3, Redragon Draconic White
Pristup internetu
  1. Optički internet
imam pomenutu audigy kartu i hteo bi da je zamenim za x-fi.Koja je razlika izmedju ove dve karte i vredi li taj upgrade?Karta bi sluzila za slusanje muzike u viskoj rezoluciji i igrama na z5500.Unapred hvala
 
Ja sam skoro uzeo x-Fi extrememusic, i upario je bas sa Z5500. Kartica je zaista fenomenalna, namenjena prevashodno za muziku, filmove i igre. Kartica stvarno vredi sve pare, neke opcije kao sto su 24bit Crystalizer cine cuda. Evo sada gledam na ITsvetu, ima da se nadje za 67 eura (bulk pakovanje) :wall: Ja sam moju platio 99 evra pre 2 meseca takodje bulk pakovanje. Dakle, ovo ti je prilika koju ne bi smeo da propustis! :smoke:
 
Ako ti se trose pare kupi, ali na zvuku ces u sustini dobiti... nista, a posto je X-fi poznat sa problemima moze se desiti i njih da zakacis.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ima u eurolink team-u...
 
kod mene nema tih problema.........

Ni kod mene nema nikakvih problema. Imam nforce2 cipset i sve radi savrseno, mada sam cuo za to pucketanje na nforce4 cipsetu. Takodje softver koji dolazi uz karticu je vrlo dobar, samo ga ima previse, tako da ne treba sve instalirati sto je ponudjeno. Dakle, ako je ova cena od 67 evra tacna (a i na sajtu eurolinka team-a stoji toliko tj 5600din) onda mislim da nema sta da oklevas.
 
Ali covek vec ima A2 zs! Ne odlucuje se on izmedju te dve, nego pita dal da menja. Uopste ne vidim razlog za promenu (osim kurcenja pred drustvom). Ako vec oces da izvuces nesto probaj da stavis KX ili You-pax driver-e ali nemoj bacati pare...
 
Odakle vam te cene? 5600 din kosta Audigy 4 a XFi je 7500 tj. 90e

He,he, u pravu si. Neko je tu gadno pogresio ko je postavljao cene, evo sada sam bio na sajtu eurolink team-a, i lepo stoji x-fi 90 evra a audigy 4 67 evra. Danas tokom celog dana je stajalo kontra. Moram priznati da sam se i ja malo zacudio toj ceni, delovalo mi je malo neverovatno sto na kraju i jeste tako ispalo. Mada i cena od 90 evra nije visoka za tu kartu, s obzirom da se svuda krece oko 120-140 evrica (naravno razlika je samo u kutiji, ako neko hoce da onu fensi kutiju i upustvo plati ~40 evrica onda ok :D ) Sve u svemu, kartica je extra i vredi svaki pare. E sad, nisam siguran da li je vredno cimati se i doplacivati kada vec posedujes vrlo dobri Audigy ZS. Ako taj Audigy zadovoljava tvoje potrebe onda mislim da nema potrebe da ga jos menjas.
 
Poslednja izmena:
60 eura za tu karticu je mnogo a ne 90 kolika je realna cena. Da ima neku integrisanu zvučnu pa još i da razmisli. Ali 90 eura za prelazak sa odličnog ZS-a je čisto bacanje para. Oni koji poseduju x-fi daju previše hypea toj kartici. Kada bi poslušali obe kartice nebi primetili nikakve razlike u reprodukciji zvuka. Čak i ako postoje neke razlike onda su u pitanju nijanse koje sigurno neće doći do izražaja na Z5500. Za 100 eura može da kupi EMU0404 ali i to je bacanje para jer mu onda trebaju bolji zvučnici od tog logija kojeg sada ima.

Čisto bacanja para.
 
...zaista imas vrh zvucnu, sta ima da je menjas. vecina nas ima ac97:p
...bolje stekaj kes za nesto drugo.
 
Hvala puno na svim odgovorima. Ipak sam odlucio da zadrzim A2zs. Ohladio sam glavu. Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno