Šta je novo?

Sluske za iPod

LSD

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
23
Poena
304
Mozda je trebalo u gde kupiti...

Ako neko moze da mi preporuci koje dobre sluske (i gde) da kupim bio bih zahvalan, posto mi one koje idu iz njega skoro izdahnule :)
 
ja sam skoro kupio za moj ipod mini ove sluske u tehnomaniji za 2050 din....

http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?OpenForm&pc^sc^KSC9

8399.jpg



KSC9 Frequency Response 40-20,000 Hz
Impedance 32 ohms
Sensitivity 102 dB SPL/1 mW
Distortion <1.0%
Cord Straight, Dual Entry, 4ft
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Sony World-u u Nušićevoj kupio prije par mjeseci neke Sony-jeve sluške. Znam da su u oznaci imale neku jedinicu i da su koštale oko 700 dinara. Imale su solidan frekventni opseg i mislim da nije bilo potrebe da se uzimaju neke skuplje baš zbog toga. Čak je valjda na kutiji pisalo i mega bass ili tako nešto.

Nažalost, nisu mi više u životu, ali samo zato što sam dao sestri nano da sluša muziku dok vozi bajs. Ista je pala sa bajsa i syeba1a slušalice, ali bitno da njoj i nano-u nije bilo ništa.

E, da. Ove Sony-jeve sluške su imale kablove jednake dužine za lijevu i desnu slušalicu, što je meni veoma važno. Npr. Panasonic-ove slušalice koje sam platio 20 CHF su lošije od ovih Sony-jevih i imaju skoro 3 puta duži kabal za jednu slušalicu nego za drugu. U paketu se dobijaju i one dve navlake od spužvice za same slušalice.
 
Mozes prelistati ovu temu, verujem da ces se pronaci medju modelima:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=55553

Inace navedi okvirnu sumu koju bi izdvojio za slusalice, jer je raspon cena neverovatno velik.

E, da. Ove Sony-jeve sluške su imale kablove jednake dužine za lijevu i desnu slušalicu, što je meni veoma važno. Npr. Panasonic-ove slušalice koje sam platio 20 CHF su lošije od ovih Sony-jevih i imaju skoro 3 puta duži kabal za jednu slušalicu nego za drugu. U paketu se dobijaju i one dve navlake od spužvice za same slušalice.

To sto je jedan kraj (levi?) duzi od drugog uglavnom je dobra stvar, jer je ta razlika u duzini predvidjena da se postavi iza glave cime se smanjuje cimanje/petljanje oba kablica klasicnim nosenjem (dakle "ispred"). :)
 
Mozda je trebalo u gde kupiti...

Ako neko moze da mi preporuci koje dobre sluske (i gde) da kupim bio bih zahvalan, posto mi one koje idu iz njega skoro izdahnule :)

Daj neki novcani limit...
a ako ga nemas...onda ili KOSS Porta Pro ili Sennheiser PX100 ili PMX100...bolji kvalitet zvuka neces cuti nigde...veruj mi...barem ne u klasi slusalica koje sluze za prenosive player-e...
 
Poslednja izmena:
Ja sluške obično provučem ispod majice tako da mi je nebitno kuda ide, a i da "landaraju" meni ne smeta. Ali mi je non stop smetalo to što je jedan kraj bio duži od drugoga.
 
Gledao sam ove kossice danas i mnogo sam se dvoumio... nisam ih uzeo na kraju... (1850 din u rodicu u ns). Uspeo sam svojevremeno neke slicne da pokidam... ostale mi na usima kad sam ulazio u auto, zakacio za menjac i zdravo kablovi (kupljene 2-3 sata ranije |(( )
mada mislim da cu dovuci jedne sehnheiser iz usa samo ne znam da li px100 ili cx100... ja sam malo glavat, a i nekako mi nikako ne idu u teretanu px100 varijante (a nemam ni gde da ih probam)... opet cx100 se bojim da ce mi ispadati kad se oznojim (imam trenutno koss plugs, pre toga maxell na isti fazon itd, to je JEDINA vrsta bubica koja mi ide u usi - i uglavnom mi ispadaju kad se oznojim, sto me nekad vrlo iznervira u teretani).
 
Kossove sve slusalice su zalepljene, a naravno nemaju probne primerke, tako da nema sanse...
sem kossa ionako nemaju nsita sto valja, tako da ti ne vredi...
nisam nigde u ns uspeo da probam koss ni jedan, tako da sam na kraju za posao uzeo sehnheiser 201 koji sam probao (off topic sam, ali cisto da iznesem i to iskustvo)
pri cemu meni nije toliko bio bitan zvuk kolko da NE ZULJA |))
 
ali ove kossove imaju extra zvuk...i skroz su lagane, ne zuljaju....

da si u bgd-a mogli smo da se nadjemo da probas....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno