Šta je novo?

Sta kupiti od zvucnih kutija?

angus

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
136
Poena
619
Dvoumim sa dali da kupim sledece zvucnike:

Yamaha NS-G40 190 Evra ili

EI Nis AHK 80/111 150 Evra.

E sad ce mnogi da se pitaju zasto EI Nis,ali iz prostog razloga zato sto sam pre 10 godina imao neki EI dek ,pojacalo i tjuner sa nekim slicnim zvucnim kutijama i za mene je to bio ekstra zvuk.Ne trebaju mi neke high-end zvucne kutije, njih povezujem na ONKYO TX 8222 stereo receiver.Znaci interesuje me vase misljenje i eventualno neka alternativa.Evo i linkova:


http://www.ei-akustika.co.yu/srpski...-111&class=HI-FI i Muzicke Kutije&clnum=3.htm


http://www.4audio.co.yu/yamaha/zvucnici/nsg40.php

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ne,aktivni sistemi me ne zanimaju,iskljucivo kutije jer imam solidno pojacalo i bilo bi glupo da kupujem neki aktivni sistem sa kojim nema sanse da dobijem zvuk priblizan onom sa kutijama
 
Al' ti je predlog!

Pogotovo sto planira da ih vozi na Onkyo-u ;), uopste nije iskljuceno da ce Ei-nis raditi bolje za te pare yamaha za 2 bass-a i tolikom kutijom ne uliva poverenje, yamahu mozes cuti 100% poneses risiver odes u 4audio malo ih iscimas i mislim da ce ti pustiti cak i na tvom risiveru, ako ne poslusaj ih uzivo, ako se secas kako su zvucale te Ei-nis kutije koje si imao onda napravi komparaciju, nemoj da te brine sto si te Ei-nis slusao pre 100 godina nisu mnogo napredovali sa novimmodelima od tada :D, Idealno bi bilo da poslusas sa tvojim risiverom i jedne i druge, pozzz.
 
Yamaha je Yamaha i nikao EI u odnosu na Yamaha. Doduše valja razmisliti u cenovno rangu oko 200 evra da pazariš neke JBL ili JAMO ili KEF to si firme piznatije po zvučnicima nego Yamaha ili EI. Ja imam Yamaha cd pleyer i krajne sam zadovojan istim, jeste ružan i siromašan opcijama ali zvuči više nego odlično za pare koje košta
 
Pa kakve veze ima Yamaha CD sa Yamaha kutijama ...

Najbolje da covek sam poslusa i utvrdi sta mu treba, sve ostalo je poredjenje 'princezinih ociju i plavog kamena iz Galvestona'

Ja ne bih davao 200E za te Yamahe, bolje je za te pare uzeti bookshelf zvucnike, jer trebalo bi da dobri podni pocinju tek od 400E i vishe

Pogledaj Mission M32i, za tih 215E mogu biti ono sto ti treba
 
Kratko i jasno - Yamaha.
 
Jel moraju da budu floorstander-i ? Ako ne, i moja preporuka ide u pravcu gore pomenutih mission kutija. Slusao sam ih na nekom low-end nad-u i stvarno su sjajne (za tu kintu).

pozd.
 
Lepo ti prvo oslusni Yamaha NS-G40 pa EI Nis AHK 80/111

Doticne Yamaha kutije ima moj komsija jedno uporedjivanje

Panasonic HI-FI sa Caf zvucnicima 100W Rms moji i njegovi Yamaha veoma slicni
Zvukovi skoro neprinetni pa ti Vidi


pozzz............:wave:
 
Ei Niš jeste pre 100 godina imao neke zapanjujuće dobre zvučne kutije. Druga je stvar koliko ove koje sad prave imaju veze s onim. Treba proveriti.
 
Yamaha je Yamaha i nikao EI u odnosu na Yamaha. Doduše valja razmisliti u cenovno rangu oko 200 evra da pazariš neke JBL ili JAMO ili KEF to si firme piznatije po zvučnicima nego Yamaha ili EI. Ja imam Yamaha cd pleyer i krajne sam zadovojan istim, jeste ružan i siromašan opcijama ali zvuči više nego odlično za pare koje košta

Potpuno si u pravu. Ja sam imao Yamaha motor i super je bio.. Brz, slabo se kvari.. :-devil-:
 
Ova Yamaha izgleda lepo,ali YAMAHA mi nije firma dobrih zvucnih kutija.Kupi Ei i to ce da drma za manje pare....pozz...YAMAHA ima dobre Miksete imao sam jedan 2X500w koliko mi je svabica i svirki pregurao,Sada vozim Power Mate 1000....Kupuj Ei zato sto je OK za kucnu upotrebu....nikako YAMAHA zvucne kutije.
 
Gospodine jang ako mene pitas ni jedne ni druge nego lepo ti otvori halo oglase nadji nesto od : DYNAUDIO,KEF-a,INFINITY,AR (acoustic research),CARVIN WEGA,JBL,VISATON i sl. . Mozes da uzmes u obzir i neke od starih niskih kutija (na primer one sto su isle uz HSR risiver) a ovo novije je cist trash (otprilike kao i zastava sa njenim automobilima -nekad i sad :smash: ).

Kad nadjes priblizno sta bi ti pasovalo fino svoj onkyo pod misku i kod coveka na probu , to ti je jedini nacin da dodjes do extra zvuka u skladu sa svojim pojacalom.Para imas dovoljno da kupis solidne kutije a ovo sto si ti video ja ne bih uzimao za ozbiljno , yamaha je jedna od najboljih sto se tice pojacala ali zv.kutije .... zaboravi.

@Sasa 022
Ti samo da nesto napises , voleo bi da vidim kako bi povezao onkyo pojacalo sa aktivnim 2.1 sistemom :d , a tek sto je to za poredjenje HI FI vs aktiv. 2.1 :shock:


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
@-Miki-

Nisam ni mislio da aktivne zvucnike vezuje na pojacalo.
Inace pomenuti model Yamaha ( NS-G40 ) me prilicno podsecaju na neke no-name modele od oko 100€.
I smatram da je moguce porediti profi 2.1 i nisku klasu poput spomenutih Yamaha i EI HI-FI sistema.


Kad vec spominjem no-name modele od oko 100€ ajde da pitam za Vivax Vox HT-400.
Kakvo misljenje imate o tim zvucnicima ?
 
Yamaha kutije u svetu Hi-Fi-a su dobre koliko i nas Yugo u odnosu na WRC automobile
to sto nemamo para a culi smo za brand Yamaha ne znaci da su one dobre, dobre kutije lepa skretnica i malo doradjeni EI-nis driver su bar 2x bolji i isto toliko jeftiniji
 
Vivax zvucnici HT-401 uz doradu od 60e "malo sredjena skretnica, malo doradjena kutija, i sasvim malo doradjeni driveri tu TOP, slusao sam ih na NAD-u A-klase i zvuce vise nego jeb*** dobro
 
Tesko je ocekivati nesto ekstra za 150€ u HI-FI svetu,ali sam procitao na 2-3 mesta da su posle preade skretnica ljudi prilicno zadovoljni rezultatima koje postizu Vivax modeli.
 
Informacija za one koji misle da Yamaha ne pravi dobre zvuchnike...u najboljim studijima i kod nas i u svetu se kao monitori koriste bash Yamaha zvuchnici NS-1000,ili neshto novije serije MSP 10.Naravno,ovi ponudjeni nemaju veze sa tim kvalitetom,ali se radi o rejtingu firme.
 
svaki proizvodjac ima po neku dobru seriju ali to sto si pomenuo su kutije od oko 1500 funti a ne 100-200e, samo sam rekao da za tu cifru ne vredi kupovati Yamahe pioneere itd jer u tom slucaju prodaju samo ime zaradjeno na nekoj davno extra dobro napravljenoj seriji
 
Informacija za one koji misle da Yamaha ne pravi dobre zvuchnike...u najboljim studijima i kod nas i u svetu se kao monitori koriste bash Yamaha zvuchnici NS-1000,ili neshto novije serije MSP 10.Naravno,ovi ponudjeni nemaju veze sa tim kvalitetom,ali se radi o rejtingu firme.

Porediš dve potpuno različite stvari. Ovde je reč o kutijama u cenovnom rasponu od 100 do 150 eura. U svim boljim studijima se koriste NS10s a ne ns-1000. A to su kutije koje daleko prevazilaze cifru od 150 eura. U cenovnom rangu do 150 eura yamaha kutije su katastrofa.
I ne samo yamaha nego i kef i ostale jeftine kutijice proizvedene u kini. Yamaha je u prednosti samo kvalitetom izrade i dizajnom. Zvuk na Ei akustika je za dve klase iznad. Slušao sam sve i ne favorizujem nikoga. Što se mene tiče ja posedujem Monoitor Audio B4 a od sledeće godine RS6. :smoke:

Dakle kao što rekoh. Ei akustika bez razmišljanja i bez slušanja. ;)
 
gledam ova uglavnom lupetanja i cudim se :-8

evo ti sad savet od TON majstora: dodash josh 100e i kupish par M-Audio Studiophile BX5
znachi oko 250 i imash najbolji moguci zvuk u tom rangu, tj oni zvuche kao da koshtaju 500e.

ps. oni jesu aktivni ali kad ih budesh cuo shvaticesh zashto je to dobro.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno