Šta je novo?

"Switch" za telefonski kabel?

DuleC

Slavan
Učlanjen(a)
11.11.2004
Poruke
2,085
Poena
390
Postoji li nesto ovako?
Znaci imam dva modema,interni i externi,i hocu da napravim "switc" da ih menjam po potrebi. Je l' to izvodljivo?
Ovu za*ebanciju radim jer nisam jos uspeo da pronadjem odgovarajuci drajver za externi modem koji mi izbacuje BSOD u Winu, a u Linu radi super.:S:
Mozda neko jos koristi ovaj modem pa mi moze pomoci. Modem je Mercury sa Conexant cipsetom,RS232.
Hvala
Poz
 
Pa stavi jedan dvopolozajni prekidac, to je najjednostavnije ;)

Ili kupis "T" spoj tj. cvoriste u koje ces ubosti ulaz i dva modema.
 
Poslednja izmena:
Ili utaknes liniju externog u tel PCI modema.
 
[OT] dokle cje ljudi na ovom forumu(a i sire) da pisu "Kabel" a ne "Kabl" kao sto je ispravno?????[/OT]
stvarno se izvinjavam zbog OTa ali morao sam,modovi ne zamerite:)
 
Poslednja izmena:
probaj ovo za win, kod mene radi u 9x, ME, 2k, XP, 2k3 i XP64 :
 

Prilozi

  • Desktop.rar
    13.5 KB · Pregleda: 84
Pa stavi jedan dvopolozajni prekidac, to je najjednostavnije ;)

Ili kupis "T" spoj tj. cvoriste u koje ces ubosti ulaz i dva modema.

Znaci ima to da se kupi (T spoj). To me je zanimalo. Hvala

Ili utaknes liniju externog u tel PCI modema.

Ne znam kako bi to radilo

[OT] dokle cje ljudi na ovom forumu(a i sire) da pisu "Kabel" a ne "Kabl" kao sto je ispravno?????[/OT]
stvarno se izvinjavam zbog OTa ali morao sam,modovi ne zamerite:)

Npr. u Novom Sadu imas veliku firmu "Novkabel", ima jos primera, ali dosta je i ovo:D . NHF
 
Znaci ima to da se kupi (T spoj). To me je zanimalo. Hvala



Ne znam kako bi to radilo



Npr. u Novom Sadu imas veliku firmu "Novkabel", ima jos primera, ali dosta je i ovo:D . NHF
cemu to NHF?
pa upravu sam, a to sto je firma sebi dala takav naziv to je samo stvar njihovog nepoznavanja jezika,na SRPSKOM se kaze kabl ,za ostale jezike ne znam niti me zanima
NHF:D
 
pa naravno da je drv, samo idi na add new hw...i obelezi mu onaj .inf iz rar-a
 
Ako sam dobro razumeo tvoj problem uradi ovako: U samoj konekciji biras koji ces modem koristiti za konekciju, posto ti u win-u ne treba externi, ostavi ga kao nepoznati Hardware u device menager-u, a koristi interni modem u ciju je uticnicu "Line" utaknut kabl od tel. linije. Tel. kabl od externog modema utakni u uticnicu "Phone" internog modema. U Linuxu instaliraj externi modem i koristi njega, a interni ne moras ni da instaliras.

P.S. Ako telefonsku liniju utaknes u "Line" na modemu a telefon, ili bilo koji drugi uredjaj utaknes u "Phone" na tom istom modemu uredjaj ce raditi cak i ako je taj modem van racunara. Medjusobna konekcija te dve uticnice je fizicka.
 
Ako sam dobro razumeo tvoj problem uradi ovako: U samoj konekciji biras koji ces modem koristiti za konekciju, posto ti u win-u ne treba externi, ostavi ga kao nepoznati Hardware u device menager-u, a koristi interni modem u ciju je uticnicu "Line" utaknut kabl od tel. linije. Tel. kabl od externog modema utakni u uticnicu "Phone" internog modema. U Linuxu instaliraj externi modem i koristi njega, a interni ne moras ni da instaliras.

P.S. Ako telefonsku liniju utaknes u "Line" na modemu a telefon, ili bilo koji drugi uredjaj utaknes u "Phone" na tom istom modemu uredjaj ce raditi cak i ako je taj modem van racunara. Medjusobna konekcija te dve uticnice je fizicka.

Nasao sam neke drajvere (jedva^3!) za Zoom modem i za sada fercera. ZaFaljujem za info,super ideja!
Poz
 
Nazad
Vrh Dno