Šta je novo?

Vodena hladjenja za mase - staju u kucista i ne kostaju puno - Sta uzeti?

Haludza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
561
Poena
619
Pregledah po benchu sta sve ima na temu vodenih hladjenja, i sve je to super, ali malko propsirno i preskupo za pocetnike u ovom sportu. Poenta je u sledecem. Ovde treba staviti samo ona vodena hladjenja koja MOGU da stanu u kuciste i koja nisu neka custom mod varijanta vec su fabricki namenjena da staju u kuciste.

Recimo konkretan primer :

Uzmemo vazdusni cooler zalman 9500CU kao referencu za najbolji (recimo) vazdusni kuler dostupan na nasem trzistu. On je recimo oko 60E . Za 75+pdv (otprilike) moze da se nadje vodeni kuler CoolerMaster Aquagate mini R120 koji je jednostavan za montiranje, tecnost je vec u njemu sa sve cevima - mozda ga je i prostije montirati nego zalmana a daje bolje rezultate (jedino neznam dal je tisi)
cm_results.png


a evo i linka sa upustvom - http://xbitlabs.com/articles/coolers/display/16watercooling_10.html

Na slicnu foru je i - http://xbitlabs.com/articles/coolers/display/16watercooling_17.html

E sad mene zanimaju vasa iskustva po ovom pitanju vodenih kulera koji staju u kuciste - znaci nista da ne viri napolju. Kako se ponasaju sto se tice buke u odnosu na box air kulere i dal su bucniji ili tisi od zalmana 9500, koji su tacno modeli sa oznakama, dostupnost na nasem trzistu, kako se ponasaju leti, dal je bolje uzeti taj Aquagate nego zalman 7700. itd..

Hvala..

Bilo je dosta puta o ovome na benchu - al ja bih voleo da na jednom mestu objedinimo isklucivo vodena hladjenja koja mogu da stanu u kuciste, da elegantno odmene vazdusna i da su dostupna..
 
Poslednja izmena od urednika:
sta mislite o sistemu koji je dosao uz Kandalf LCS kao polaznu tacku ? Jel to spada u neki osrednji sistem ili je isti kao oni najosnovniji i najjeftiniji ?

I kako vidim malko veci problem je sto ako uzmes specifican blok za GPU npr kad promenis grafiku moras uzeti i novi blok, a sta da radi sa starim ?
 
Spada u taj neki osnovniji i jeftiniji. Treba da je u nekom rangu sa TRUE bar po onome sto sam ja do sada video. Ako imas, ti najbolje i znas :)

I kako vidim malko veci problem je sto ako uzmes specifican blok za GPU npr kad promenis grafiku moras uzeti i novi blok, a sta da radi sa starim ?

Uglavnom ..pa prodas za neke bedne pare.

Vodeno i nije nesto isplativo, za grafiku narocito osim ako nemas bas nesto extra i izvlacio bi neke clock-ove ili volt-modovao.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/A3wWsW2Jzvo&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/A3wWsW2Jzvo&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Ja imam Kandalf LCS i koristio sam ga godinu ipo dana do bukvalno juce. Savrseno mi je hladio procesor da je bio uvek dobro ohladjen iako sam ga drzao na 3.2-3.6GHz (Q6600 Kentsfield). Ali sam se smorio od njega i zamenio sa Cosmos 1000 kucistem.

Tako da je sada Kandalf LCS raspoloziv za prodaju. Sve dolazi uz njega u full pack-u i original ambalazi. Pa ako nekog zanima... Inace je ovo moj prvenac sto se tice vodenog hladjenja i nikad nisam imao nijedan problem. Jedino na pocetku dok se nisam snasao da izbacim mehurice iz sistema :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam Kandalf LCS i koristio sam ga godinu ipo dana do bukvalno juce. Savrseno mi je hladio procesor da je bio uvek dobro ohladjen iako sam ga drzao na 3.2-3.6GHz (Q6600 Kentsfield). Ali sam se smorio od njega i zamenio sa Cosmos 1000 kucistem.

Tako da je sada Kandalf LCS raspoloziv za prodaju. Sve dolazi uz njega u full pack-u i original ambalazi. Pa ako nekog zanima... Inace je ovo moj prvenac sto se tice vodenog hladjenja i nikad nisam imao nijedan problem. Jedino na pocetku dok se nisam snasao da izbacim mehurice iz sistema :)

iskusno postavljen oglas :D:D:D:D
 
Ma to sam napisao nesto ranije kao manje iskusan clan....nisu se citala pravila kako treba pa me opomenuli :) Ali u svakom slucaju kapiram da ce mozda nekom znaciti info. Inace mene prati tako losa zvezda sto se tice kupovine novih kucista da je to cudo.

-Moj prvenac Xaser III sam jurio jedno 8 meseci da mi neko uveze i smarao uvoznike.
-Kandalf LCS sam jurio 4 meseca da se pojavi na stanju uvoznika, a da ne bude rasprodat unapred. A secam se da su nasi domaci IT casopisi bili prepuni slika tog kucista preko cele A4 strane mesecima, a od kucista ni traga u radnjama.
-sad sam bar Cosmos kupio bez mnogo cimanja....iako sam ga nasao samo na 2 mesta po 1 komad, a do tada pozvao jedno 5 firmi sa berze koje ''uvek imaju'' sve komponente jeftinije od ostalih.

PS. Ne smem ni pomisliti koliko bi se smorio da sam resio da pazarim LianLi X-2000 kuciste :D
 
Poslednja izmena:
1. Probaj Gigatron da pozoves i pitas mada kad sam uzimao nisu bili bas uverljivi da imaju neotpakovano kuciste pa sam morao da uzimam izlozeno (ovo ti pricam jer je najjeftinije bilo tamo).
2. Znam da sam video jedno u WinWin shopu u Balkanskoj - nesto je skuplje, ali cini mi se da je desna stranica kucista (znaci back side od ploce) sto se tice mehanizma za zatvaranje, malo rasklimana.
3. Probaj da zoves Desk - oni su uvoznici i verovatno preko njega ovi shopovi i uzimaju.

Nadam se da sam ti pomogao.
 
He he i ja sam uzeo svoje u Gigatronu i ono je bilo izloženo kao eksponat. Dobro i detaljno sam ga pregledao pre kupovine.
Trebalo bi da daju popust na izloženja kućišta, barem 20e. :)
 
^^ Jesi pomogao naravno,
i zvao sam danas Desk da proverim, nema ni traga ni glasa od Cosmos 1000, a što je još tužnije, neće ga ni dobijati više (''stari model...'') tako da sam ga izduvao..
A Cosmos S mi se ne sviđa uopšte, izgleda mi k'o da je od plastike sav, i ružna je boja..
Sad ću morati da tražim neku drugu alternativu..

Hvala u svakom slučaju
 
Pa pogledaj u WinWin-u u Balkanskoj. Mozda to za vrata i nije strasno...mozda treba malo vise pritisnuti - da ne ispadne da sam mozda istripovao da su klimava. krastavac kad gledas u radnji...a narocito ako te nadgleda prodavac...sve radis neznije nego sto bi mozda trebalo.

PS. Si razmisljao o alternativi TT Kandalf LCS? :D
 
Mehanizam za vratanca jeste slaba tačka, ali nije veliki problem. Kada je stranica pod pritiskom mase kablova ume sam od sebe da se otvori ako se nagne kućište. Možda je to samo kod mene slučaj pošto je moj cosmos iz prve serije.
 
Jesam razmišljao i o Kandalfu, ali mi je Cosmos ipak bio atraktivniji. A i sam prelaziš sa Kandalfa na Cosmos, šta više da ti pričam :)
Pošto ne bih da uzimam taj jedan jedini koji je preostao, a u Monitoru i PC Practic-u su za 30-40 eura skuplji,
danas sam video uzivo CM Stacker i odlucio se za njega. Izgleda sasvim OK, mnogo lepše nego na slikama pa sam se pozitivno iznenadio.

Pozdrav!
 
termaltake 760is , ja sam ga platio oko 5k , sad je malo skuplji , doda mu se jos jedan radijator , tipa nekih 3k i imate vrhunsko hladjenje za neke pristojne pare ...
 

da vrhunsko hladjenje za manje od 100e ??
sta ti tu nije jasno ???
odnos cijena/performanse ???

ako hoces profi vodeno , to mico moj kosta i 3,4x vise , tako da je meni i ovo vrhunsko ...

mada moguce da ti imas kuci nesto bolje ... :-devil-:
ja sam do sad kupio nedje oko 10tak vodenih , sto za testiranje , sto za preprodaju ... i vjeruj mi da ti pisem iz iskustva , TT kad se doda neki dobar radijator , prelazi u VRHUNSKO vodeno hladjenje (za te pare) ... ;););)
 
Poenta je sto je Noctua NH-U12P, sa jednim ventilatorom bolja za dosta znacajnu marginu. Na osnovu drugih testova se moze zakljuciti da je novi Noctua NH-D14 hladnjak jos 4-5 hladniji od NH-U12P, a on kosta manje od 100eur takodje.

E sad, za 100eur mozes uzeti vodeno hladjenje ThermalTake koje ce da radi isto kao vazdusni kuler od 80 eur, uz dodati rizik vode. Koji je to odnos cena/performanse kad kuler za 20eur jeftiniji radi bolje?


Inace, pravio sam sebi vodeno hladjenje od oko 350eur, i znam sta znaci 'pravo' vrhunsko hladjenje, a sta ne. I znam zasto skoro niko ne bi uzimao nista od ThermalTake proizvoda u oblasti vodenog hladjenja. :)

EDIT: http://img837.imageshack.us/i/wasser38prime.jpg/ :)
 
Poslednja izmena:
Noctua je vrhunski kuler , al to da je bolji od modifikovanog vodenog kome je dodat 2x12 ili 3x12 radijator ...
e to vec tesko moze da bude ... mada boze moj ... nisam imao Noctua , pa ne mogu da 100% tvrdim , al to bi bilo neko moje misljenje ... =)
 
vise je kao 10C ali ajde

Juce probao na triple radijatoru da ugasim 1 i 2 ventilatora, pokrijem otvore trakom i testiram razlike u temperaturi, koje su bile 2 stepena. E, sad recimo da postoji neki mali skoro zanemarljivi protok vazduha kroz deo radijatora koji je prekriven, dodah i "3" za svaki slucaj :)
 
http://www.overclock.net/water-cooling/612436-official-corsair-h50-h70-club.html

evo ti malo pogledaj one modove ... likovi su dobijali 10C manje

inace nije sve u ventilatoru ima nesto i u kolicini vode + veca povrsina otpustanja toplote

Poredjenje TermoChilll PA120.2 (2x120) i PA120.4 (4x120) radijatora, temperature su GPU i CPU (izvor: XtremeSystems)

4x120
Idle: 40/41
Individual load: 57/71
Full Load: 60/78

2x120
Idle: 40/45
Individual load: 55/76
Full Load: 61/79
 
Nazad
Vrh Dno