»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 25 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 362

Tema: Vodena hladjenja za mase - staju u kucista i ne kostaju puno - Sta uzeti?

VIP member Avatar korisnika Space
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.034
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 5930k @ 4.6GHz
        • MoBo: ASUS Rampage V Extreme
        • RAM: 4x8GB Crucial 3000 CL16
        • VGA: ASUS Poseidon GTX 980 Ti
        • MON: ASUS PG348Q
        • HDD: 2 x 240GB SSD
        • Case: Super Flower Leadex Platinum 1000W
        • LAP: ASUS 1215B
        • INET: DSL
        • Ostalo: CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid PRO tečnim metalom
      3. Svako ko se ozbiljnije bavio tematikom "vodeno hladjenje" zna da bez rezervoara nema nista.Sto veci rezervoar to sporije zagrevanje.Zalman 9500 i taj CM sam spreman da istestiram sutra.12h primema za oba identicna sistema u dobro provetrenom kucistu,i ja sam ubedjen da Zalman odnosi pobedu.Ponavljam ni jedan vodeni sistem do 90eura( kod nas)ne moze da parira TT big water SE.100% sam siguran.
        Menjao Space : 24.09.2006. u 10:50

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      5. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      6. Vodena hladjenja za mase - staju u kucista i ne kostaju puno - i nisu dovoljno performantna za sire sisteme

Kod kupovine takvih kompaktnih resenja koja su predvidjena za hladjenje jednog toplotnog izvora treba imati i eventualna prosirenja sistema na umu jer ista nisu dimenzionirana da hlade recimo CPU+VGA+Chipset+ .....

Kod motorne tehnike vazi pravilo , zapremina se moze samo sa vise zapremine zamijeniti
        Tako je i kad su lamele radiatora ili povrsina/kvalitet Waterbloka u pitanju znam da su cijene od ispod 100 Evra privlacne ali gledajuci dugorocno veca investicija u jedan dobar sistem se uvijek isplati.
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Moderator Avatar korisnika Gedza
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        7.050
        Citat Citiram korisnika: Spacemaster Pogledaj poruku
        Svako ko se ozbiljnije bavio tematikom "vodeno hladjenje" zna da bez rezervoara nema nista.Sto veci rezervoar to sporije zagrevanje.Zalman 9500 i taj CM sam spreman da istestiram sutra.12h primema za oba identicna sistema u dobro provetrenom kucistu,i ja sam ubedjen da Zalman odnosi pobedu.Ponavljam ni jedan vodeni sistem do 90eura( kod nas)ne moze da parira TT big water SE.100% sam siguran.
        Nemoj se muciti za dzabe. Rekao sam da ce ti dati iste rezultate kada je Zalmanu odsrafljen do daske i AG ma necujnom ventilatoru, a ako odsrafis ventilator na AG ima da ga opere. Pogledaj realan test:
        http://www.viperlair.com/reviews/coo...ni120/p2.shtml
        Opet se mesaju "ljudi oboleli od OC" i klasicni korisnici. ko pravi sam ultra sega-mega sistem za hladjenje dace para samo za gorivi i ostale troskove koliko kosta ovo hladjenje, znam to sam i sam nekada radio. Ima ljudi koji ne zele da hvataju u ruke busilice, ubodne testere i ostalo, a ako se opredelite da pravite hladjenje iz komponenti spremite se da poprilicno ispraznite novcanik (saberite cene pristojnih komponenti za VH). Onda ce vam trebati prostrano kuciste i jos po neki problem koji naidje kada se inprovizuje. U slucaju AG samo pogledate koji vam je otvor pozadi na kucistu (8cm ili 12cm) i kupite taj sistem. Ako vam je kuciste klasicnih dimenzija a CPU vam je dosta vruc imacete i pristojno hladnije kuciste.
        OC-eri (okoreli) pokrenite thread za vrhunsko vodeno i tu razmenite iskustva koja komponenta iz sistema za hladdjenja je dala lose ili dobre rezultate. Ako imate neku nedoumicu Tex ce vam je verovatno odkloniti. Moramo nekako podeliti i povuci crtu izmedju klasicnih i modovanih ili rucno izradjenih vodenih hladjenja.
        Iza svakog nicka je licnost koja svojim postovima govori ko je i kakav je covek... Licne frustracije leciti na drugom mestu, a ne na internetu.

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.034
      9. Moja mašina
        • Ostalo: CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid PRO tečnim metalom
      10. Ja samo kazem da je TT SE kao gotovo resenje (verzija sa rezervoarom,moje prvo vodeno)bolja varijanta od CM-a,mozda gresim ali ovo resenje ima koliko se secam 04l rezervoar sto mnogo znaci kada se CPU opterecuje na duze vreme.

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      12. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
        • INET: Kablovska
      13. Citat Citiram korisnika: Spacemaster Pogledaj poruku
        Ja samo kazem da je TT SE kao gotovo resenje (verzija sa rezervoarom,moje prvo vodeno)bolja varijanta od CM-a,mozda gresim ali ovo resenje ima koliko se secam 04l rezervoar sto mnogo znaci kada se CPU opterecuje na duze vreme.
        Nemoj da mislis da zelim da ti protivrecim po svaku cenu. Predlazem ti da razmisljas ovako: dimenzija rezervoara (sto, u stvari, znaci, zapremina tecnosti u krugu) utice prevenstveno na toplotnu inerciju sistema. Drukcije receno, sistem sa velikom toplotnom inercijom (kapacitetom) se sporije greje (sto znaci da ce CPU duze vreme biti na nizoj temperaturi pri maximalnom opterecenju), ali se sporije i hladi (sto opet znaci da kada prestane to maximalno opterecenje i CPU predje u iddle, tecnost ostaje na povisenoj temperaturi, radijator ne moze u momentu da je ohladi i CPU se duze vreme nalazi na visoj temperaturi. E sad, ovo radi odlicno kada je CPU retko na maximalnom stresu, ali ne bas tako dobro kada veci deo vremena "provodi" na max. Zato mislim da rezervoar treba posmatrati uglavom kao element koji sluzi za obezvazdusenje i punjenje sistema.

Member
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.238
      15. Moja mašina
        • CPU: i7 2600k @ 4.5GHz + Corsair H50 push-pull
        • MoBo: Asus P8Z68 Deluxe
        • RAM: 4*4GB Corsair Vengeance PC3-12800U CL8-8-8-24 (DDR3-1600) (CMZ8GX3M2A1600C8) @ 1600 8-8-8-24
        • VGA: Asus GTX 480
        • MON: Samsung 2343BW + Samsung XL2370HD
        • HDD: Crical MX100 512GB, 2*Samsung SP2504C 250GB(RAID0) + Samsung HD103SJ 1TB + Seagate ST3000VX000-1 3TB
        • OPT: HL-DT-ST BD-RE BH16NS40
        • Case: Cooler Master CM690 + Corsair TX750W
        • SND: Creative X-Fi Titanium PCIe, Edifier C6XD
        • Ostalo: Logitech G5 + SteelSeries QcK, Logitech HD Pro Webcam C910, ASUS PCE-AC68
      16. Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        ...obezvazdusenje...
        Sta ti znaci ovo?

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.034
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        Nemoj da mislis da zelim da ti protivrecim po svaku cenu. Predlazem ti da razmisljas ovako: dimenzija rezervoara (sto, u stvari, znaci, zapremina tecnosti u krugu) utice prevenstveno na toplotnu inerciju sistema. Drukcije receno, sistem sa velikom toplotnom inercijom (kapacitetom) se sporije greje (sto znaci da ce CPU duze vreme biti na nizoj temperaturi pri maximalnom opterecenju), ali se sporije i hladi (sto opet znaci da kada prestane to maximalno opterecenje i CPU predje u iddle, tecnost ostaje na povisenoj temperaturi, radijator ne moze u momentu da je ohladi i CPU se duze vreme nalazi na visoj temperaturi. E sad, ovo radi odlicno kada je CPU retko na maximalnom stresu, ali ne bas tako dobro kada veci deo vremena "provodi" na max. Zato mislim da rezervoar treba posmatrati uglavom kao element koji sluzi za obezvazdusenje i punjenje sistema.
        Hoces da kazes da sistem sa jednim radijatorom(jer ovde se radi o lov buget sistemima)duze ostaje rashladjen bez rezervoara,samo mi odgovori sa da i ne.Pozdrav !

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      21. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
      22. Citat Citiram korisnika: Cwelle Pogledaj poruku
        Sta ti znaci ovo?
        Uklanjanje vazduha iz sistema, narocito pri punjenju vodom.

Hoces da kazes da sistem sa jednim radijatorom(jer ovde se radi o lov buget sistemima)duze ostaje rashladjen bez rezervoara,samo mi odgovori sa da i ne.Pozdrav !
        Ne.
        Menjao Crni : 02.11.2006. u 15:17

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.034
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        Ne.
        Hvala druze delimo isto misljenje.E sad ovde se pricalo o tri seta(niskobugetna)naime o CM,GA i TT.Sva tri imaju pumpu,blok i radijator.Jedino TT dolazi sa rezervoarom i zbog toga ga stavljam ispred ova dva seta.Pozdrav!

Member Avatar korisnika _/Neo\_
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        3.932
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 8600k under TRUE black @ 5GHz
        • MoBo: MSI Z370 SLI PLUS
        • RAM: 2 x 8 GB DDR4 3200MHz TridentZ RGB
        • VGA: ASUS 1050
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Samsung 970 EVO 250GB nVMA + 2GB Samsung HD204
        • OPT: Pioneer DVR 215
        • Case: Cooler Master CM690 - powdercoated in black / Corsair RM650i
        • SND: Logitech Z2300
        • Ostalo: Logitech Wave, Logitech MX Master
      28. Koja je trenutna cena TT BT SE?
        Battletag: ivkesm#2965

Member Avatar korisnika Rax13
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        674
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel C2D E8200@3.4GHz, CM GeminII, 2x Xilence 12mm Blue Led
        • MoBo: DFI inf Blood Iron P35R
        • RAM: Kingston 2x2GB + Kingmax 2x1GB 850Mhz
        • VGA: Gainward 9600GT GS
        • MON: ViewSonic VX2450wm-LED
        • HDD: Samsun 128GB 840 PRO, Samsung 1TB Spinpoint F3 + Maxtor 200GB 6L200M0
        • OPT: LiteOn iHAS124
        • Case: LC Power 718 X-ecutor black, LC Power 650W 6650GP3
        • SND: OZAKI HM030 5.1 185W RMS
        • Ostalo: Logitech G400, Transcend 16GB USB3.0
      31. Citat Citiram korisnika: _/Neo\_ Pogledaj poruku
        Koja je trenutna cena TT BT SE?
        I gde ima da se nadje?

Moderator Avatar korisnika Gedza
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        7.050
        Cini mi se da nisi ukapirao sta ti je Tex rekao. Bitno kod sistema je kako je odradjena disipacija toplote sa radijatora, a da kolicina vode koja je u sistemu uopste ne utice na hladjenje ako se "ozbilno" radi na kompu (npr rendring). Znaci samo ako treba na brzinu da se drade testovi i slika. Sisteme sa rezervoarom ne treba stavljati ispred sistema bez. Ovde vazi jedino pravilo prikljuci i vidi kakve rezultate postize. Treba gledati na sisteme u dugotrajnom radu pod opterecenjem, a ne kako se ponasa u prvih par minuta.
        Inace posto si od skora ovde mozda nisi upoznat sa Texom koji je diplomirao ovu tematiku i teoretski i u praksi, tako da mozes da ga pitas za savete (nikako raspravljas). Sve iz dobre namere.
        Poz

Hvala druze delimo isto misljenje.E sad ovde se pricalo o tri seta(niskobugetna)naime o CM,GA i TT.Sva tri imaju pumpu,blok i radijator.Jedino TT dolazi sa rezervoarom i zbog toga ga stavljam ispred ova dva seta.Pozdrav!
        Samo CM nema tank, a ostala dva imaju. GA ima bolje performanse, ali trazi dodatno mesto u kucistu i kosta 50% i vise (cini mi se) od CM. Za CM znam da mu se cene krecu do 80e (i nize) u maloprodajama, a to je malko vise od cena za dooobar blok koji bi se stavljao u extra vodeni sistem. Ovde je pocelo da se govori o nesto skupljim sistemima za hladjenje od dobrih vazdusnih coolera, a onda se stiglo do duplo skuljih sistema kao sto je GA.
        Tvrdim i ponavljam: za klasicnog usera koji nece da se trka i izvlaci zadnji atom i CPUa, nema nameru da glumi masinbravara, menja kuciste za vece (ako je klasicnih dimenzija) a zeli da dobro i tiho hladi i CPU i oslobodi kuciste toplote sa CPUa AquaGate je ODLICAN izbor koji nema konkurenciju u toj cenovnoj klasi.
        Menjao Crni : 23.10.2006. u 13:41
        Iza svakog nicka je licnost koja svojim postovima govori ko je i kakav je covek... Licne frustracije leciti na drugom mestu, a ne na internetu.

Member Avatar korisnika Diabolique
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        982
      34. Moja mašina
        • CPU: Barton 2500+@2500MHz@Voda
        • MoBo: Epox 8RDA3IPRO
        • RAM: 2*512NCP
        • VGA: 9800Pro@Voda@LG1970H
        • HDD: WD 200GB S-ATA
        • OPT: Pioneer 111
        • Case: Rucno pravljeno CM 430W Real Power
        • SND: Audigy@Panasonic AK40 + Genius 5.1 Wood
      35. Sve u svemu mislim da su ti kompleti koji staju u kuciste cisto bacanje para isto kao i skupi vazdusni kuleri. Malo se potruditi oko pravljenja i dobijes jeftiniji a mnogo bolji sistem i opet moze da stane u kuciste.

Member Avatar korisnika emaniac
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.139
      37. Moja mašina
        • CPU: 2180 @ 3GHz @ 1.375V @ WC
        • MoBo: DFI LP DARK P35-T2 (uskoro ide pod noz))
        • RAM: 2 x 1024 AXE DDR2-1066 @ 1000 / 4-4-4-8 / 2.25v
        • VGA: Leadtek PX9600GT 780/2000
        • MON: 205BW LS20HAWCSQ/EDC
        • HDD: WD1600AAJS-00B4A0,HDS728080PLA380,ST320011A,ST380011A
        • OPT: HL-DT-ST RW/DVD GCC-4522B
        • Case: caseless, LC 6550 Black 20pin (moded), 20->24 adapter, ZM-MFC2
        • SND: Audigy1 @ NEO SW-G25
        • Ostalo: MiniMe, Nokia E61,Olympus C-315, Logitech Inet keyb moded, SWOP-8
      38. http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=63518

nisam citao tred, u naslovu sve pise...
        Jawa Klub Srbije

Member Avatar korisnika GoranM
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        8.241
      40. Moja mašina
        • CPU: i5 4670K
        • MoBo: Z87
        • RAM: 2x8GB
        • VGA: GTX 1080ti
        • MON: 34" 1440p
        • HDD: SSD 120GB +2TB HDD
        • OPT: DVD RW
        • Case: CM Cosmos 1000 + LC 1000W Legion
        • SND: Z906
        • TV: 43"
        • Ostalo: Logitech G105+G402
      41. Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        Hmmm...ono sto meni nije jasno je kako TEC moze da prenese vecu kolicinu toplote od one za koju je napravljen. Problem je u tome sto TEC ima jednu veliku manu: ako nije pravilno odabran (prvenstveno snaga, ili ako mu se topla strana ne hladi dovoljno), on pocinje da greje hladnu stranu umesto da je hladi.

Tacka rose je, grubo receno, temperatura vazduha u datim uslovima (sto znaci za odredjenu gustinu, pritisak i vlaznost) na kojoj vlaga iz vazduha pocinje da se kondenzuje.
        TEC nikako ne moze preneti vise toplote od one za koju je deklarisan osim u slucaju overvolta (nepreporucljivo), stoga TEC MORA UVEK BITI VECE SNAGE OD ONE KOJU JE POTREBNO PRENETI inace ce doci do pregrevanja procesora. U sustini razmotrimo sledecu situaciju. TEC od 110W (korisnih) treba da hladi CPU ili ekstremno overklokovan GPU od 80W potrosnje. Bice:
        80/110=0.727
        Dati TEC moze po specifikaciji da razdvoji 69C toplu i hladnu stranu sa 0W opterecenja (teorija)
        Dalje dobijamo:
        0.727-1=-0.273, pa to pomnozimo sa 69 i dobijamo -18.83C.
        Dakle hladna strana bice 18.83C ispod tople strane, ostaje jos samo da izracunamo temperaturu tople strane.
        Sistem sa 180W (bruto potrosnja TEC-a) imao je pri 22c toplu stranu na 28C, a sa zbirnih 80+180W imace je na ~30.66C. Posto smo i to izracunali dobijamo da je temperatura hladne strane 30.66-18.83=11.83C
        To dakle izgleda tako. Zakljucujemo da je ispod ambijentalne temperature. Da je 80W bilo hladjeno samo vodom bilo bi na priblizno 25C. U ovom razmatranju korisceni su podaci za performanse jako, jako dobrog vodenog hladjenja, a za losije to izgleda jos gore.
        Za 110W kojih je potrebno preneti dolazimo do zakljucka da su haldna i topla strana na istoj temperaturi. Ispada da smo uradili jedno veliko nista, ali nismo, jos vise smo pogorsali od slucaja kada nemamo TEC jer sada vodeni sistem mora da odvede 110+180W=290W umesto samo onih 110W. Stoga TEC ne samo da mora biti minimalno iste snage od one koju treba preneti vec mora biti i veci i to za bar 20-30% inace ce biti po onoj narodnoj sa sveze okrecenog zida: "Dzaba ste krecili".
        Ja znam da Tex707 sve ovo zna, ali ima ko ne zna pa reko da napisem.
        Menjao GoranM : 08.10.2006. u 11:16

Strana 4 od 25 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •