»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 25 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 362

Tema: Vodena hladjenja za mase - staju u kucista i ne kostaju puno - Sta uzeti?

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      2. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: Misko Pogledaj poruku
        Morali su tako da bi izbegli kondenzaciju na cooler-u (tj. istu oko socket-a na ploci), kondenzacije ne bi trebalo da bude ako je temp cooler-a iznad sobne (za ovo 100% nisam siguran al mislim da je tako)

p.s. tex707, sta je temp. rose?
        Hmmm...ono sto meni nije jasno je kako TEC moze da prenese vecu kolicinu toplote od one za koju je napravljen. Problem je u tome sto TEC ima jednu veliku manu: ako nije pravilno odabran (prvenstveno snaga, ili ako mu se topla strana ne hladi dovoljno), on pocinje da greje hladnu stranu umesto da je hladi.

Tacka rose je, grubo receno, temperatura vazduha u datim uslovima (sto znaci za odredjenu gustinu, pritisak i vlaznost) na kojoj vlaga iz vazduha pocinje da se kondenzuje.

Member
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        83
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Celeron D 2.8
        • MoBo: Gigabyte 8I848P-G
        • RAM: Kingston 512MB PC3200
        • VGA: nVidia Leadtek FX5200 Ultra @ SyncMaster 795DF
        • HDD: Maxtor 80GB @7200rpm
        • OPT: LG & Pioneer 109D
        • Case: "Ch" category
        • SND: Creative 8ch @ slushke
      6. http://www.heatsink-guide.com/ -nesto vise o hladjenju uopste (ukljucujuci TEC)
        http://www.peltier-info.com/ - samo ime kaze...
        TEC=ThermoElectricCooling (sys) jedini nedostaci su mu sto trosi mnogo struje i sto (u razmenu sto dobro hladi sa jedne str.) sa druge strane se greje toliko da zagreva i okolne komponente [odnosno: curi mu toplota]....
        ako me iko razumeo...
        Make love, not war.
        ...or get married and do both!!!

VIP member Avatar korisnika Misko
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        5.137
        Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        Hmmm...ono sto meni nije jasno je kako TEC moze da prenese vecu kolicinu toplote od one za koju je napravljen.
        pa i ne prenosi je sam, vidis da cooler ima tek malo bolje perfomanse od najboljih vazdusnih, znaci tu dobar deo odradjuje sam cooler, a TEC samo malo pripomaze.
        Born to overclock!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      9. Moja mašina
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
      10. Citat Citiram korisnika: Misko Pogledaj poruku
        pa i ne prenosi je sam, vidis da cooler ima tek malo bolje perfomanse od najboljih vazdusnih, znaci tu dobar deo odradjuje sam cooler, a TEC samo malo pripomaze.
        Ako sam dobro video fotke, kontakt izmedju HSF-a i CPU-a je iskljucivo preko TEC-a, sto znaci da sva toplota ide kroz njega.

Moderator Avatar korisnika Gedza
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        7.050
        Citat Citiram korisnika: Shiki Mozak Pogledaj poruku
        @ Gedza samo ispravi ovde gde ti pishe DODATNA NAPOMENA: VAZDUSHNA HLADJENJA,mislim da treba da pishe VODENA...Pozzzz
        Tako mi i treba kada pokusavam da budem konstruktivan pre prve jutarnje kafe.
        Hvala na ispravci.
        Iza svakog nicka je licnost koja svojim postovima govori ko je i kakav je covek... Licne frustracije leciti na drugom mestu, a ne na internetu.

Member Avatar korisnika Haludza
        Na forumu od
        Dec 2001
        U mojoj ulici ne prodaju se kifle, ne tece saobracaj i dim. U mojoj ulici nema fukare itd.. Dedinje-Centar sveta ;).
        Poruka
        561
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7@4GHz WaterCooling
        • MoBo: ASUS Rampage III Extreme
        • RAM: 2X2GB Geil Ultra Plus 2200 Mhz
        • VGA: ASUS 580 GTX
        • MON: TV Samsung 63C7000 3D 63' 1080p + mon Samsung 971p
        • HDD: Hitachi 8TB
        • OPT: Samsung DVD/RW 162l lightscribe / samsung 163 DVD/RW sata
        • Case: TT Kandalf LCS + CM Silent Pro 1000W
        • SND: Xonar HDAV1.3 Deluxe + Presonus Firebox + surround http://www.krksys.com/ + Terratec Cinergy 600
        • LAP: HP EliteBook 8740w
        • TV: Projector Panasonic PT-AE4000U native 1920x1080
        • Ostalo: 2x cooldrive 4+5, Iphone 3gs, Ride: Yamaha R1 + BMW M3 ;)..
      14. Mesaju se misljenja okorelih OC i klasicnih korisnika. CM AG120 je sasvim OK resenje kada se uzme u obzir cena i ciljna grupa korisnika koje "gadja". Gotov proizvod koji treba samo zasrafiti, lepo hladi, a tek nesto malo skuplji od dobrog vazdusnog hladjenja. Ako zelite da izcedite i zadnji atom od ultra probranog primerka na sega-mega ploci na xyz magistrali onda ovo nije proizvod za vas. U tom slucaju vam treba i hladjenje ploce, pa onda i grafike i onda spremite 200-tinak eura (i vise mozda) za takav sistem ili odvojte vreme i kupite alat da se igrate masinbravara i opet ce vas to izaci preko 100e.
        Moji testovi su pokazali da sa AG120 kada je vrlo tih (12cm na 1000-1200 obrtaja) hladi kao najbolji vazdusni cooleri kada im se odsrafe ventilatori do daske. Svodi se na to da za neznatno visu cenu dobijate da mozete voziti vas CPU na maximalnom kloku, a da tisina krasi vase okruzenje.
        Dodatna napomena: vazdusna hladjenja imaju jos jedan pozitivan efekat, a to je da je kuciste hladnije. Sva toplota sa CPUa se odnosi vodom do hladnjaka i sa njega se pod dejstvom ventilatora izduvava direktno van kucista, dok kod vazdusnih hladjenja ta toplota ostaje u kucistu i treba dobra cirkulacija unutar kucista da se izvuce napolje.
        E hvala covek, posle hladjenja balonom, piva, TEC-a, bolje je vazdusno, modovanja itd - prvi odgovor da bas ima veze sa naslovom teme. Mislim da je problem da kad god se pomene voda odma se misli na Extreme - znaci turbine, akvarijumi, loodila. A sve to da bi se izvukao zadnji atom. A ja ocu da ukazem bas ne na extreme varijante vec na mainstream varijante koje su malko skuplje od vazdusnih, lako se montiraju, mnoogo su tise i bolje hlade. Sve ovo sam i zapoceo bas zato sto sam narucio zalmana 9500cu i onda vidim da za 10-15 E vise ima CM AG120 - voda koja ga saranjuje. Te pomislih sto bi bacao pare na zalmana kad mogu da za skoro iste pare bezbolno predjem na vodu i imam tisi i hladniji sistem..

Gedzo jer si probao Gigabyte resenja? 3D Galaxy1 i 2. Nikako ne kapiram u cemu je razlika izmedju keca i dvojke? Dal zna neko?

Hvala..

VIP member Avatar korisnika Misko
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        5.137
        Citat Citiram korisnika: tex707 Pogledaj poruku
        Ako sam dobro video fotke, kontakt izmedju HSF-a i CPU-a je iskljucivo preko TEC-a, sto znaci da sva toplota ide kroz njega.
        Ma jok ima i onih HP cevi, i one valjda necemu sluze

Citat Citiram korisnika: Haludza Pogledaj poruku
        E hvala covek, posle hladjenja balonom, piva, TEC-a, bolje je vazdusno, modovanja itd - prvi odgovor da bas ima veze sa naslovom teme. Mislim da je problem da kad god se pomene voda odma se misli na Extreme - znaci turbine, akvarijumi, loodila. A sve to da bi se izvukao zadnji atom. A ja ocu da ukazem bas ne na extreme varijante vec na mainstream varijante koje su malko skuplje od vazdusnih, lako se montiraju, mnoogo su tise i bolje hlade. Sve ovo sam i zapoceo bas zato sto sam narucio zalmana 9500cu i onda vidim da za 10-15 E vise ima CM AG120 - voda koja ga saranjuje. Te pomislih sto bi bacao pare na zalmana kad mogu da za skoro iste pare bezbolno predjem na vodu i imam tisi i hladniji sistem..

Gedzo jer si probao Gigabyte resenja? 3D Galaxy1 i 2. Nikako ne kapiram u cemu je razlika izmedju keca i dvojke? Dal zna neko?

Hvala..

Niko ne spori da je vodeno bolje od vazduha, ali ima 2 neg stavke po mom misljenju, ako cesto isprobavas/menjas CPU i/ili ploce, cimanje je montaza, i nikad nisi 100% siguran da nece da ovlazi , naravno ko ne menja cesto cpu/ploce vodeno je mozda i bolji izbor, kad se sve sabere.
        Menjao Crni : 23.10.2006. u 14:39
        Born to overclock!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: Misko Pogledaj poruku
        Ma jok ima i onih HP cevi, i one valjda necemu sluze
        Sorry, u pravu si, nisam pazljivo gledao...ima cevi koje ulaze u coldplate.

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        7.050
        Citat Citiram korisnika: Misko Pogledaj poruku
        Niko ne spori da je vodeno bolje od vazduha, ali ima 2 neg stavke po mom misljenju, ako cesto isprobavas/menjas CPU i/ili ploce, cimanje je montaza, i nikad nisi 100% siguran da nece da ovlazi , naravno ko ne menja cesto cpu/ploce vodeno je mozda i bolji izbor, kad se sve sabere.
        Pa klasican korisnik ne menja cesto CPU, a AG je tako napravljen da nece ovlaziti, jedino ako vuces za creva ili ih iskidas, nema ni traga od bilo kakve kondenzacije. Inace nije ga uopste tesko skinuti, ali trazi vadjenje ploce iz kucista.
        Iza svakog nicka je licnost koja svojim postovima govori ko je i kakav je covek... Licne frustracije leciti na drugom mestu, a ne na internetu.

Moderator Avatar korisnika nickname
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        2.495
        UF, sad razmishljam o vodenom ako josh sa tim jednostavnim CM-om moze da se 'ladi i GPU...
        Kome ima smisla objašnjavati, njemu nema potrebe
        Kome ima potrebe... njemu nema smisla...

Member Avatar korisnika emaniac
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.139
      22. Moja mašina
        • CPU: 2180 @ 3GHz @ 1.375V @ WC
        • MoBo: DFI LP DARK P35-T2 (uskoro ide pod noz))
        • RAM: 2 x 1024 AXE DDR2-1066 @ 1000 / 4-4-4-8 / 2.25v
        • VGA: Leadtek PX9600GT 780/2000
        • MON: 205BW LS20HAWCSQ/EDC
        • HDD: WD1600AAJS-00B4A0,HDS728080PLA380,ST320011A,ST380011A
        • OPT: HL-DT-ST RW/DVD GCC-4522B
        • Case: caseless, LC 6550 Black 20pin (moded), 20->24 adapter, ZM-MFC2
        • SND: Audigy1 @ NEO SW-G25
        • INET: DSL
        • Ostalo: MiniMe, Nokia E61,Olympus C-315, Logitech Inet keyb moded, SWOP-8
      23. mislim da nema bas toliki kapacitet.
        ili-ili...
        ili uzmes dva komada...
        neisplativo...
        Jawa Klub Srbije

Member Avatar korisnika _/Neo\_
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        3.932
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 8600k under TRUE black @ 5GHz
        • MoBo: MSI Z370 SLI PLUS
        • RAM: 2 x 8 GB DDR4 3200MHz TridentZ RGB
        • VGA: ASUS 1050
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Samsung 970 EVO 250GB nVMA + 2GB Samsung HD204
        • OPT: Pioneer DVR 215
        • Case: Cooler Master CM690 - powdercoated in black / Corsair RM650i
        • SND: Logitech Z2300
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Wave, Logitech MX Master
      26. ili da uzme "samo" GPU WB, i još jedan radiator i onda stavi sledeći raspored:
        pumpa -> CPU WB -> radiator -> GPU WB -> radiator -> pumpa

Da li bi ovo moglo da se uradi, tj da li je sama pumpa sa AQ dovoljno "jaka" da pogura vodu kroz sve to?
        Ovo pitam jer sam promenio plan na ovaj, ali samo ako je ovo izvodljivo bez da se menja pumpa, pošto sam pročitao da je ova pumpa jedna od "tiših" tj da se skoro nečuje kako radi (predpostavljam da i ona pravi neku buku koja je u granicama normale).
        Battletag: ivkesm#2965

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        7.050
        Pa pumpa kao pumpa ce da gura isto kao i da nema toga, ali pitanje je koliki je protok potreban za sistem koji si smislio. Pumpa ima svoj protok i ne interesuje je da li u sistemu ima 0,5l ili 100l. Ovaj radijator i pumpa sa svojim protokom su projektovane za CPU i pitanje je ako hladis jos dve zveri kakve ce onda rezultate dati, a u svakom slucaju bi morao da odsrafis ventilator i onda nista od tisine. Primetili ste da vecina drugih vod. hladjenja imaju hladnjake za 2x12cm ventilatore, a ovaj sistem za jedan.
        Inace pumpa je tiha i jedino se cuje ponekad kada je ukljucite (a pre toga je obarano kuciste ili sl) kako protera mehurice vazduha, jer nije do kraja napunjena jer je sistem zatvorenog tipa i ostavljeno je malo vazduha da bi on "trpeo" mala sirenja usled promena temprature (da spreci izbijanje tecnosti usled pritiska). Ako ga neko koristi neka ga ne dopunjava, jer je to uradjeno sa razlogom. U normalnoj upotrebi taj vazduh se skupi na vrhu radijatora i ne smeta sistemu za hladjenje.
        Menjao Gedza : 24.09.2006. u 02:50

Member Avatar korisnika Haludza
        Na forumu od
        Dec 2001
        U mojoj ulici ne prodaju se kifle, ne tece saobracaj i dim. U mojoj ulici nema fukare itd.. Dedinje-Centar sveta ;).
        Poruka
        561
      29. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7@4GHz WaterCooling
        • MoBo: ASUS Rampage III Extreme
        • RAM: 2X2GB Geil Ultra Plus 2200 Mhz
        • VGA: ASUS 580 GTX
        • MON: TV Samsung 63C7000 3D 63' 1080p + mon Samsung 971p
        • HDD: Hitachi 8TB
        • OPT: Samsung DVD/RW 162l lightscribe / samsung 163 DVD/RW sata
        • Case: TT Kandalf LCS + CM Silent Pro 1000W
        • SND: Xonar HDAV1.3 Deluxe + Presonus Firebox + surround http://www.krksys.com/ + Terratec Cinergy 600
        • LAP: HP EliteBook 8740w
        • TV: Projector Panasonic PT-AE4000U native 1920x1080
        • Ostalo: 2x cooldrive 4+5, Iphone 3gs, Ride: Yamaha R1 + BMW M3 ;)..
      30. Hm nesto mi preskacete onaj Gigabyte 3D Galaxy, on je jos 20,30 E skuplji od CM-a ali hladi mnogo bolje sto se tice testova + moze da hladi i graficku + ima i ventilator na sebi pa se ponasa i kao obican kuler tj. hladi i plocu. Ja se bas primih da narucim ovaj model..

Member Avatar korisnika Diablo
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        1.976
      32. Moja mašina
        • CPU: i5-6500
        • MoBo: Lenovo 310C
        • RAM: 16 GB DDR4 SODIMM
        • VGA: Zotac 1060 6GB mini
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: 2x Intel SSD Pro 6000p NVMe, 1x Samsung SSD 850 EVO
        • Case: Lenovo ThinkCentre M910x Tiny
      33. Nema veze koji raspored stavite. Jedino sto je mozda vazno je da stavite rezervoar ili T-line pre pumpe.
        Ostalo namestite kako vam najvise odgovara.

Strana 3 od 25 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •