Šta je novo?

Vodena hladjenja za mase - staju u kucista i ne kostaju puno - Sta uzeti?

Haludza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
561
Poena
619
Pregledah po benchu sta sve ima na temu vodenih hladjenja, i sve je to super, ali malko propsirno i preskupo za pocetnike u ovom sportu. Poenta je u sledecem. Ovde treba staviti samo ona vodena hladjenja koja MOGU da stanu u kuciste i koja nisu neka custom mod varijanta vec su fabricki namenjena da staju u kuciste.

Recimo konkretan primer :

Uzmemo vazdusni cooler zalman 9500CU kao referencu za najbolji (recimo) vazdusni kuler dostupan na nasem trzistu. On je recimo oko 60E . Za 75+pdv (otprilike) moze da se nadje vodeni kuler CoolerMaster Aquagate mini R120 koji je jednostavan za montiranje, tecnost je vec u njemu sa sve cevima - mozda ga je i prostije montirati nego zalmana a daje bolje rezultate (jedino neznam dal je tisi)
cm_results.png


a evo i linka sa upustvom - http://xbitlabs.com/articles/coolers/display/16watercooling_10.html

Na slicnu foru je i - http://xbitlabs.com/articles/coolers/display/16watercooling_17.html

E sad mene zanimaju vasa iskustva po ovom pitanju vodenih kulera koji staju u kuciste - znaci nista da ne viri napolju. Kako se ponasaju sto se tice buke u odnosu na box air kulere i dal su bucniji ili tisi od zalmana 9500, koji su tacno modeli sa oznakama, dostupnost na nasem trzistu, kako se ponasaju leti, dal je bolje uzeti taj Aquagate nego zalman 7700. itd..

Hvala..

Bilo je dosta puta o ovome na benchu - al ja bih voleo da na jednom mestu objedinimo isklucivo vodena hladjenja koja mogu da stanu u kuciste, da elegantno odmene vazdusna i da su dostupna..
 
Poslednja izmena od urednika:
U pitanju je destilovana voda sa dodatkom anti koroziva i biocida.
 
Kao sto rece Eric, destilovana voda sa dodacima. Voda nije provodnik ako nema minerala unutra. Zato sam rekao da nije voda, ne u tom smislu kako vecina zamislja iako tehnicki jeste voda. Razlika je sano u prisutvu minerala ali svojstvo vode se potpuno menja ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Jel može neki predlog za kvalitetno vodeno hlađenje za Zotac 1070 mini? Za NZXT Kraken G12 mi je jasno nego onaj kusur što ide, nije. :D
Ne daju mi se neke velike pare, a opet ne bi da uzmem neku brlju. Hoću da kupim i da završim posao s tim.
Npr. Kraken X52 deluje ozbiljno ali je 120 evreja, sa druge strane Cooler Master MasterLiquid Lite 240 ima primamljivu cenu.
 
To nije toliko vrela karta, zašto da se trošiš za vodeno hlađenje...bolje je prodaj, dodaj te pare koje si planirao za hlsđenhe i kupi nešto drugo.

Ako je Zotac mini u pitanju, možeš da skineš shroud i fanove i privežeš 2x Noctua slim 92mm venta. Tiho i bolje temperature.
 
Karta je top, nema greške, sve igre gura na 2k bez problema ali zato zna da bude bučna, pa kontam da je utišam sa vodenim hlađenjem.
 
Za tu kartu ima vodeni blok na aliju.
 
Karta je top, nema greške, sve igre gura na 2k bez problema ali zato zna da bude bučna, pa kontam da je utišam sa vodenim hlađenjem.

Ako si baš zapeo za vodeno, ja bih uzeo Kraken G12 i neki 120mm AIO jer je jeftinije od kompletnog vodenog bloka i možeš kasnije da upotrebiš na drugoj karti. Gledaj samo da AIO ima standardni Asetek blok da bi legao na Kraken (piše na NZXT sajtu sa kojim hlađenjima je kompatibilno)...

Po meni se ne isplati, pogotovo što sad teško možeš da uzmeš nešto iz HU (ako uopšte može). Ja bi je prodao, dodao pare koji si planirao za vodu (ovo s Krakenom bi izašlo minimum 70-80€) i kupio drugu grafiku.
Eventualno onda druga varijanta, skidanje shrouda i stock ventova i kačenje drugih, tiših (zahteva malo petljanja zbog fan konektora). Možda može i da se uflešuje BIOS od neke druge 1070-ice koja ima "zero RPM" mod, kao što su radili na 1080Ti Mini...

Za tu kartu ima vodeni blok na aliju

Onda mu treba i ostalo uz vodeni blok i onda izlazi ne baš jeftino...ne isplati se, ne za 1070-icu. Plus, shipping sa Alija je u potpunom haosu, ja sam 4 meseca čekao jedan obični kabl i na kraju mi nije ni stigao...
 
Poslednja izmena:
Gurno sam Noctua 2x92mm, zamenio termalnu, a ventilatore vezao vezicama i radi. Tišina kao u pozorištu. Dobra je ovo kupovina, ventilatori ti ostaju za neku novu kartu danas, sutra.
Nego, buni me jedna stvar, pošto kablove od venta. nisam ubo u kartu već sam ih povezao Y kablom i gurno u matičnu, dobijam malo čudna čitanja brzine rada ventilatora.
Program za matičnu prikazuje jedno, a Zotac app prikazuje drugo. Čak i kada radim stres test onda Zotac app prikazuje u procentima da ventilatori rade, a matična ploča pokazuje isti broj obrtaja.
Kako da uskladim pravilno očitavanje rada ventilatora i kako da budem siguran da će se automatski brzina povećavati u igrama?

attachment.php
attachment.php
 
Lian Li Galahad 360 ili Kraken x73?
Cena im je ista ovde gde bih poručivao.

Bilo bi mi prvo vodeno hlađenje, pa nekako Kraken mi deluje proverenije jer je proizvod duže na tržištu.
Sa druge strane, iako je ovo prvi AIO proizvod od Lian Li, deluje baš kvalitetno. A i reviewi su sasvim pristojni.

Ili možda nešto treće?
 
Arctic Liquid Freezer II. Prvo proveri da li staje u kućište pošto ima deblji radijator...
Koliko sam video, tvoj Trooper uopšte ne može da primi te 360mm hladnjake...
 
Poslednja izmena:
Arctic Liquid Freezer II. Prvo proveri da li staje u kućište pošto ima deblji radijator...
Koliko sam video, tvoj Trooper uopšte ne može da primi te 360mm hladnjake...

Uzimam Lian Li o11 Dynamic.

Arctic Liquid Freezer II je dosta povoljniji od ova druga dva, ali cena mi ne igra neku odlučujuću ulogu dokle god je ispod 200e.

Videh da je ALF II u samom vrhu sa performansama. Ali da li je toliko primetna razlika između svih ovih hlađenja, ili se sve svodi na par celzijusa i dB gore-dole?
 
Najviše se svodi na celu konfiguraciju AIO kulera i ventilatore, Većinu pumpi i radiatora pravi samo jedna firma, Asetec, pa su svi iste veličine sa malo razlike. Arctic je napravio sopstvenu pumpu, isti princip kao Astek ali malo drugačiju zbog patenta. nije nešto naročito bolji od sličnih ali ima tihu pumpu i ventilatore, mali fen da duva na VRM (koliko pomaže neznam) a jeftiniji su zato što nema da svetli.
Btv, pumpa je ista za sv,e od 120 do 360 radiatore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno