Šta je novo?

Starije Linux distribucije

3dfx

Slavan
Učlanjen(a)
18.03.2006
Poruke
348
Poena
319
Ovo je pitanje za stare Linux-ashe:

Trebaju mi starije Linux distribucije (npr. distribucije iz 1997-2001 godine) da bih instalirao na par starih PCeva. Interesuje me odakle ja to mogu da downloadujem, posto sam trazio a nisam nasao ama bas nista tako matoro...

Hvala na odgovorima (ako ih bude)...
 
Možeš slobodno i novije distribucije da instaliraš, samo stavi Gnome ili XFCE kao grafičko okruženje.
 
Bez ikakvih problema mozes da instaliras npr. Slackware 10.1 na PI@133MHz sa 64MB RAM-a, ali naravno bez X-a. Takodje, sigurno se na nekom ftp serveru mogu naci i starije distribucije, samo treba potraziti. Ako bas hoces nesto matoro, imam RedHat 5.2 i 6.2, matorije nemam, pa se javi. :)
 
Tooooooooo delboy!!!
 
Takodje na starim masinama se odlicno pokazao i DSL (Damn Small Linux). Distro "tezak" oko 50ak MB. Ne znam, mislim da je bezveze juriti stare distroe zbog male HW zahtevnosti, kada postoji dosta dobrih uptodate distroa sa veoma malom HW zahtevnoscu.
 
Ljudi ne kapiraju neke stvari kod linux-a. Kod nejega ne vazi analogija da za starije masine idu starije verzije. Ne nove verziju su brze od starih. Dakle uvek treba ici na novije cak i ako imas nesto od 166 Mhz-a. Ako imas malo memorije ides na 2.4 kernel ako imas malo vise onda na 2.6 i to je to nema nauke.
 
Pa dabome. Koja je poenta stavljati kernel 2.0 ili 2.2 od pre Hrista, kad je u novijim dosta stvari popravljeno, ubačeno, optimizovano...
 
Slažem se sa gore navedenim da treba da se ide na novije distribucije. Ako ništa drugo onda zbog kernela i security-ja.

Ako te zanima, javi se i dođi sa CD-ovima po : RH 6.0, RH 6.1, RH 7.1 (2×CD), Mandrake 7.2 (2×CD), Slackware 8.0 (3×CD), Slackware 8.1.

Pozdrav.

--- edit

E, da. Samo primjera radi da ti bude jasno da sve može da funkcioniše i na starom ili još starijem hardveru. Ja sam od AMD 486-ice na 133MHz sa 32MB RAM-a napravio web server (apache+mysql+php) na Slack-u 8.1 I to radi....
 
Poslednja izmena:
Probaj poslednji Xubuntu. Na njemu imaš XFCE. Ako budeš instalirao Slackware, nemoj da izabereš KDE već FluxBox ili WM.
Pozz
 
Hvala na odgovorima i hvala castoru na spremnosti da pomogne, ali sam skoro nasao ono sto mi je trebalo... Red Hat 6.1 i 7.1 i u potpunosti mi je zavrsilo posao... Moram probati i kako ubuntu radi... pa cemo videti, ali za sada imam ono sto mi treba. Hvala puno!
 
Moze i ubuntu ili bilo koja nova distribucija, ali kao GUI ne koristi teskase KDE i gnome vec rgorepomenute xfce, fluxboc, wm.
Ofc podrazumeva se pazljivo gasenje nepotrebnih daemona (iliti u windows recniku - servisa).
 
Nazad
Vrh Dno