Šta je novo?

x-fi platinum?

sergej

Slavan
Učlanjen(a)
02.09.2006
Poruke
0
Poena
300
pozdrav!

da li neko ima iskustva sa ovom karticom, i da li se isplati kupovina iste...?
da li postoje problemi u sa drajverima, ili neki drugi problemi u radu i sl. ...?

kakav je kvalitet u poredjenju sa audigy serijom...??

(nisam uspeo pomocju pretrage da pronadjem temu vezanu za ovu karticu...)

unapred hvala!
 
Mene zanima x-fi music mada je sve to isto .....Cuo sam da imaju bagove neke, koji su ispravljeni....mada nisu svi....u pitanju su crackle u zvuku...Sad sta raditi ne znam ni ja da li uzeti ili ne ....Sta vi mislite ?
 
Pa ne znam ima dosta toga oko pucketanja na stranim forumima....mada su oni izbacili patch pogledaj njihov sajt i najnovije drivere,nije bas sve ispravljeno kao sto kazu, bice u narednim ver. drivera......Malo ovde ljudi izgleda ima x-fi da bi diskutovali uopste ali vredi pokusati.....

da li x-fi music ima line in ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa za to pucketanje (na koje se žali najviše korisnika nF4 ploča) je Creative optužio nVidia-u i njen čipset, a obzirom da to nije njihovo onda se nisu ni trudili da to ispitaju. Bože sačuvaj da sarađuju sa nVidia-om da bi se to riješilo, već su samo prebacili lopticu u njihove ruke (čitaj - korisnici, ko vas j.b. kad hoćete tako...

Prije par dana bila vijest na Bench-u.
 
@sergej
Koje pojacalo/zvucnici? Cisto da vidimo da li se isplati...
 
Kombincija Audigy + S/PDIF + externi DAC bi ti radila mnogo bolji posao za manje para...

A ako neces da se zezas sa DAC-om, onda recimo M-Audio Audiophile 2496...
http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496-main.html



BTW, odakle si ti, posto, ako se ne varam, HK 660 radi na naponu od 120V, tj. nije predvidjen za evropsko trziste...
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao neka pucketanja sa audigyem 2 ali samo kad gurnem fsb preko 200 na starom crknutom abit-u dok sa ovim msi-em nema toga. Shta je ovde bilo u pitanju? I da ne otvaram novi thread da li moze zvuk da se poboljsha sa nekim driver-ima? I link ako moze?:D THX:wave:
 
Ma kakva crna pucketanja na nF4 ploci ! Kod mene se nista tako ne desava ! Nemam Platinum ali razlike nisu velike (moze se reci da ih cak i nema :d ) ! Skinuo sam najnovije oficijalne drajvere i sve radi perfektno ! Nema picketanja u reprodukciji zvuka, igrama, filmovima ! I ja sam citao za ta pucketanja itd., i to me je malo uplasilo ali na kraju se ispostavila da nema nishta od tih prica barem u mom slucaju !
 
Ja imam pucketanje. Karta je Audigy 2 ZS, ploča MSI K8T Neo4, dakle nF4. Na prethodnoj ploči sa VIA KT800 čipsetom sve je radilo kako treba. Pucketanje se javlja samo u igrama(?!), znači kada slušam muziku ili gledam filmove ne javlja se (bar za sada :S: )
Ne mogu nikako da nađem uzrok, menjao sam PCI slotove, komp nije overklokovan, znači sve je na default vrednostima.

Probao sam update drajvera, ne pomaže.

Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan...

[EDIT: Rešen problem]

Evo da sam sebi odgovorim, a možda pomogne još nekom sa istim simptomima.

Problem je rešen deinstalacijom drajvera integrisane zvučne. Integrisani zvuk je bio isključen BIOS-u, ali nije mi palo napamet da mogu smetati drajveri. Kao što vidite, smetali su (Marfi je čudo...)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno