Šta je novo?

Koji TELEFON?

ende

Slavan
Učlanjen(a)
03.09.2006
Poruke
0
Poena
300
Kupio bi TELEFON mada ne znam koji? Neka krajnja cifra je do oko 100evra +- ?? ali da je opravdano, ne vise od 150evra. Zelim mali I lagan, da mi se ne kvari I da ga ne punim cesto-svaki dan. Hocu da kupim nov sa garancijom I da je provereno dobre firme, znaci original. Imam Nokiu pa sam tu napravo najveci izbor ali ima I drugih. Ne razumem se u telefone ni malo.

Nokia: 7210, 6100, 6070, 6020, 3120, 3100, 2610, 2600
Siemens: M65, CX70
LG: C3300, C3310, L342i, G5400
Samsung: E330, X640, X300, X460, C120, C210
SE: K310, Z530-zanimljiv mi
Motorola: V360

Ili kazite sta da izbacim iz ove liste, mozda tako dodjem do onog pravog.
Kod preklopa kakva je situacija sa kvarovima u vezi kablova za ekran?
 
Posle 13 godina, mašala... :D

Koji obicni (non smart) preklopni telefoni danas postoje (mnozina, optimistično) na trzistu? :zgran:
 
A jel ti radis nesto osim sto telefoniras ili radis kao sekretarica !? U normalnom radnom danu jednog radnog coveka nema puno vremena za telefoniranje ...
Zavisi šta radiš. Radim kao šef odseka koji se bavi hard &soft podrškom u IKT oblasti velike državne službe. U toku radnog vremena imam 20 do 50 tel. razgovora preko mobilnog i još toliko preko Ip telefona, a povremeno i preko radio stanice, tamo gde nema mob. Signala. Razgovori su u proseku do minut, ali ima retko i razgovora preko 10min, kad je nešto važno i hitno.
Od 2010-te primarni mobilni mi je Samsung B2100 Explorer. Promenio sam desetak komada, sad ih kupujem po 300-500 din zbog bsterija.
Ostalo ne odgovara uslovima u kojima radimo.
Mislim da imam zalihe do penzije, recimo još 3-4 god.
Sve drugo što sam isprobavao jednostavno kratko traje ili izdaje u kritičnim momentima!
 
Zavisi šta radiš. Radim kao šef odseka koji se bavi hard &soft podrškom u IKT oblasti velike državne službe. U toku radnog vremena imam 20 do 50 tel. razgovora preko mobilnog i još toliko preko Ip telefona, a povremeno i preko radio stanice, tamo gde nema mob. Signala. Razgovori su u proseku do minut, ali ima retko i razgovora preko 10min, kad je nešto važno i hitno.
Постоји и разлика између употребе данас и пре 13 година. ;) Тада је мобилни био полулуксуз и није се баш превише користио.
Лако је теби када имаш бенефициран посао да толико разговараш. ;)
 
Secam se tamo negde krajem 20 veka(1999), da sam u upustvima koriscenja mobilnih telefona procitao, da se zbog zracenja preporučuje najvise 10 minuta razgovora tokom dana. Iskreno se samo nadam, da to zracenje nije opasno po zdravlje.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno da je opasno po zdravlje, zato ko duze razgovara obavezno slusalice, bt ili zicne.

Iz istog razloga se telefoni ne nose po dzepovima (bitnije za muskarce), i u brusevima (bitnije za zene :D).
 
Najbolji non smart telefon na tržištu je Nokia 230. Btaerija odlična, fenomenalan ekran za klasu (veliki i jasan), interfejs odličan, i neverovatna kamera (naročito selfie). Ja uzeo za ćaleta, tražio klasičan monoblok fon sa dve kartice i dobrom kamerom. Imao ranije Nokia 6300. Prezadovoljan. Naročito jer može i da uradi neku sliku unuka (ubacio sam mu sd karticu). Jedina mana fona nedostatak 3G podrške. Samo Edge za net.

Mislio sam da će izlaskom 3310 3G da naprave pravu stvar, ali realno, nova 3310 je teško njesra u odnosu na 230. Lošiji ekran, nema selfie kameru, lošija izrada...
 
Poslednja izmena:
Naravno da je opasno po zdravlje, zato ko duze razgovara obavezno slusalice, bt ili zicne.

Opasno po zdravlje naravno, slusalice samo pojacavaju zracenje a bt je novi dodatni izvor zracenja. Lepo je u svom izvestaju pre nekoliko godina Kraljevsko lekarsko drustvo iz Engleske napisalo da neka hrana ima taj stepen stetnosti kao mobilni, bila bi odmah zabranjena.
 
Nazad
Vrh Dno