Šta je novo?

Koji TELEFON?

ende

Slavan
Učlanjen(a)
03.09.2006
Poruke
0
Poena
300
Kupio bi TELEFON mada ne znam koji? Neka krajnja cifra je do oko 100evra +- ?? ali da je opravdano, ne vise od 150evra. Zelim mali I lagan, da mi se ne kvari I da ga ne punim cesto-svaki dan. Hocu da kupim nov sa garancijom I da je provereno dobre firme, znaci original. Imam Nokiu pa sam tu napravo najveci izbor ali ima I drugih. Ne razumem se u telefone ni malo.

Nokia: 7210, 6100, 6070, 6020, 3120, 3100, 2610, 2600
Siemens: M65, CX70
LG: C3300, C3310, L342i, G5400
Samsung: E330, X640, X300, X460, C120, C210
SE: K310, Z530-zanimljiv mi
Motorola: V360

Ili kazite sta da izbacim iz ove liste, mozda tako dodjem do onog pravog.
Kod preklopa kakva je situacija sa kvarovima u vezi kablova za ekran?
 
Brate,pa pola ovih telefona se vise ne proizvodi,a pogotovo dobar deo ovih Nokia! :p :D
Lepo ti rece da se ne razumes,al ajde da ti pojasnimo!Za te pare Nokia ima bas slab izbor,mozes uzeti pouzdan telefon,sa dobrom baterijom i... to je to,funkcije telefona koje oni prodaju za oko 100 eura su retko bogzna kakve,a pogotovo sto hoces original telefon i sve sto ide uz to,a to sigurno mozes da kupis jedino kod dilera zastupnika Nokie,a to bi onda bilo bar 50% skuplje tako da jednu bednu 1100 (kopija 3310 samo sa drugom maskom i Li-ion baterijom) imas da kupis za te pare!
Na tvom mestu bih ja pogledao malo SE,za te pare nema konkurenciju,jer Nokia tek od 180 eura ima nesto dobro (poslovni 6230 i smartphone 6630) a kod SE-a imas da uzmes recimo K600/K608 i slicne,znaci do 150 eura da biras!
Sa LG-em je situacija slicna,za te pare nude mnogo i cak mozes da nadjes i telefon sa eksternom memorijom sto ces tesko i kod SE-a,samo ostaje problem kvaliteta jer kazu da se preklopi brzo rasklimaju,kad crkne LG nemas delova kod nas,tako da... leti u kantu!
Samsung nije nesto kvalitetno zastupljen u segmentu do 150 eura,naplacuju previse fancy izgled,ali ako ti se svidja pogledaj nesto jer ja ne mogu da ti preporucim nijedan dobar za te pare!
Pozdrav ,)
 
I ja sam nesto utripovao da je SE best baj, a i mene interesuje da uzmem neki slican telefon kao kolega ende. Lomnice, zasto nisi pomenuo SE 510 tj K510 ako se ne varam? Jel k600 bolji od k510? Naravno baterija je jedna od bitnijih parametara, kamera najmanje bitna.
p0z
 
k600 je mnogo bolji od k500 , samo ostaje isti onaj problem. Baterija kod SE telefona ne traje dugo. Ko hocje da mu baterija traje i traje za te pare recimo nokia 6020.
 
evo recimo ovako:

Nokia: 7210, 6100, 6070, 6020, 3120, 3100, 2610, 2600
Samsung: E330, X640, X300, X460, C120, C210
SE: K510i, Z530-zanimljiv mi
Motorola: V360

Samsun, SE, Motorola? Nokie cu jos malo da pretresem licno, ali mozete i vi, listu smo suzili i jasnije definisali... Idemo dalje!
 
Nokia: 6070, 6020, 3120, 3100, 2610, 2600
Samsung: E330, X640, X300, X460, C120, C210
SE: K510i, Z530-zanimljiv mi
Motorola: V360, V980

boggyman to je prava informacija, idemo dalje, hajde da suzimo izbor jos malo pa da postavimo i cene.
 
a Motorola mpx220 ona kosta 160e ali ima sta da ponudi,
Benq-siemens S82-cena 130e ovaj telefon je trebao da izadje odavno ali eto tek se sad pojavio znaci ima odlican ekran,kamera 1,3mpx,3g,ima slot za mem.kartice,
 
isnogood,kad si poslednji put imao SE telefon keve ti,pa oni su najbolji sa baterijama!?Nisam nabrojao K510,K610 i slicne jer su tek stigli i nisam ih jos ispitao,a i ne interesujem se bas previse za low i medium segment telefona,ono sto ja volim kosta 250+ eura pa izvinite sto nisam od pomoci ali moj savet je FOGET Samsung,LG samo ako vam nije zao para u slucaju da se pokvari jer je za njega situacija identicna kao za Sagem i Panasonic,znaci kad se pokvari ili da cimate nekog rodju da nosi preko grane (gde vas zbog nemanja garancije odeeeeeeru za popravku) ili da leti u kantu,a Nokie tipa 6020,6030 i slicne mozete da zaboravite,sem sto duze drze bateriju i imaju ekran u boji,ne nude nista narocito a za neke nevelike pare mozete da uzmete"do jajima"SE ili LG!!
Pozdrav ,)
 
ajd reci za sta ti treba telefon, pa ce niti lakse...
ako ti treba sa pricu i sms bilo koji od jefinijih Nokia modela ce ti odgovarati.
ja bih zaobisao samsug modele jer su konfekcija.
lg takodje jer su retki servisi (bar mi se cini) i svi koje sam propustio kroz sake imaju lag u kucanju poruka
 
Ja sam jednom prilikom imao 2600 i tel nema apsolutno nishta od funkcija al zato baterija drzi i po 5 dana.Poruke se kuckaju nenormalno brzo i ovako mi je bio skroz ok.Sve ove Samsunge bi izbacio iz liste jer sad shetam snajkin x460 i to je strashno koji je krsh a i sa ostalima sam se susretao.moj glas 2600 ako se ne bakcesh sa slikama melodijama...
 
Sada je stanje sledece:
Nokia: 6070, 6020, 3120, 3100, 2610, 2600
SE: K510i, Z530-zanimljiv mi
Motorola: V360

Moto V980 sam izostavio jer braco mnogo je velika, ipak trazim nesto manje, dugovecno u kvalitetu i u bateriji.



Jos mi niko nije rekao kvalitet modela na preklop ovde nabrojanih, da li se kvare? A to su: SE Z530i, Moto V360.

Malo cu sada da potrazim blize informacije o Nokiama gore ispisanim.
 
Trazim nesto malo, lagano i slatko, da mi ne smeta ni malo u dzepu, ruci, na kaisu. Mora biti lep, ali muski telefon. Mora da ima extra bateriju, a ne mora da ima nista vise od toga (ostale multimedijalne stvari). Ako ima, u redu bas lepo, ne smeta. Treba mi za pricu i poruke i bilo bi pozeljnije da ima brojace razgovora i PORUKA nego npr. fm radio.
I treba da je napravljen kvalitetno, da ne bude igracka.

Postoji li takav?

za se z530i sam video u opisu da ima jako dobru bateriju. cena ~150evra?
 
u vezi z530i:

ima sve, pa i vise nego sto mi je potrebno. pre svega kazu dobru bateriju. Ne znam u stvarnosti da li je mali/velik...
ne znam kakvog je kvaliteta uradjen preklopni mehanizam i ne znam da li ima brojace. ~150evra da li je realna cena za njega?
 
milane - mpx220 - spravica koja ima ultra moc upijanja baterije :-devil-:
mozgu - nokia 2600 - ima moja majka i traje joj deset dana :banana: sa jednim punjenjem, da napomenem za svaki slucaj - ne gasi nocu. Telefon i samo telefon!
 
telefoni sa preklopom jednostavno nisu za mene, pa neiznosim misljenje o doticnim (slomio sam 2). ne mogu da budem merodavan :D

od navedenih, ja bih suzio izbor na 3120 i 6020, mada bi bilo najbolje da odes u neku prodavnicu i na licu mesta vidis koji ti se svidja, kako lezi u ruci ...
poz

p.s eventualno bih razmilio o siemensu me75
 
Poslednja izmena:
A zasto u razmatranje ne uzmes i Nokiu 6030?
Ja ga imam, i uz prosecno koriscenje baterija mu traje 5-6 dana (dobro, gasim ga kad spavam). Jos me nije izneverio, baratanje je lako, telefon je brz za ono sto sluzi (razgovor i poruke), nema kameru, ima radio, brojac poruka-ne, i to je to.
A cena ce se uklopiti do100e, zavisi gde ga uzmes.

Pozdrav
 
isnogood,kad si poslednji put imao SE telefon keve ti,pa oni su najbolji sa baterijama!?
Imak K700i ....original ...nisam zadovoljan. Zadovoljniji sam mnogo sa obichnom nokiJom 6020. Ako ne koristish tel...ok SE mozhe da traje i 4-5 dana.ali ako ga koristish..ne gine ti punjenje makar na svaka 2 dana..meni je to slaba baterija
 
Trazim nesto malo, lagano i slatko, da mi ne smeta ni malo u dzepu, ruci, na kaisu. Mora biti lep, ali muski telefon. Mora da ima extra bateriju, a ne mora da ima nista vise od toga (ostale multimedijalne stvari). Ako ima, u redu bas lepo, ne smeta. Treba mi za pricu i poruke i bilo bi pozeljnije da ima brojace razgovora i PORUKA nego npr. fm radio.
I treba da je napravljen kvalitetno, da ne bude igracka.

Postoji li takav?

za se z530i sam video u opisu da ima jako dobru bateriju. cena ~150evra?

Alo ljudi, pa zar moram da derem cak odavde iz sred Sibira. Ovo postaje smesno, kao kada se skupe zene na pijaci. 'ocu veliki a mali, uzan ali sirok, jeftin ali skup. Brate kao da kupujes auto a ne prokleti mobilni :D
Oduvek je nokia bila skuplja od drugih u istoj klasi (ili daju vise za iste pare, dodje ti na isto). Ja sam pre jedno 7-8 meseci nokiu 6800 platio 115€ i ne zalim. Telefon nema ama bas nista posebno osim QWERTY tastature. Odvratan i mali ekran za danasnje pojmove, 4-ro kanalna polifonija, nema kameru, ali... Uz maksimalno lesenje baterija drzi 3-4 dana, NIKADA nije zablokirao (izmedju ostalog poslao sam bar jedno 300 e-mailova i ko zna koliko poruka, nabudzio mini operu... i namotao oko 70 sati razgovora). Mozda sam malo old school ali evo i ovde se zale na Samsunge (cesto crkava neko kolo i onda stalno ispadaju iz mreze, i to se desava i na skupljim modelima-moj stari sgh-n 620 je bas zbog toga popio kontejner). Jos nesto, ja stvarno ne znam nikog u Srbiji da ima neki jeftiniji SE a da nije skinut sa neke strane mreze ('oce Srbin sve za dzabe al da valja). Svi su bre vodafone ili sl.
Veruj mi, nije sve u parama, to jest ne mozes uvek da dobijes i jare i pare. Nekada se isplati nesto platiti malo vise (u stvari ti mislis da je tako ali nije), ali ces posle videti da se isplatilo. Ja sada vozim nokiu E61 samo zbog toga sto nemam komp kod kuce a nemam nameru da vucaram lap top sa sobom. Da ima da se kupi momentalno bih kupio "matrix" nokiu 7110 :), onu sa klizecim vratancima.
Ukrace kupi vise neki telefon, pa da vidimo utiske :)
 
mozgu - nokia 2600 - ima moja majka i traje joj deset dana :banana: sa jednim punjenjem, da napomenem za svaki slucaj - ne gasi nocu. Telefon i samo telefon!
Mozda joj traje deset dana ako ga ne koristi ali uz moj prosek od 30 + poruka poslatih na dan i ko zna koliko vishe primljenih i bar 20 min razgovora dnevno gura 4 dana!I ima brojac poruka i opet sam ga danas kupio jer sam utanjio sa keshom i tel je ok za poruke i razgovor i nizashta vishe!
 
ljudi, da li vi uopshte koristite te telefone
 
Nazad
Vrh Dno