Šta je novo?

[hwbot] cpu-z ranking

Nema na cemu :D ja ne bih nikad iz njega izvukao maksimum

Lep je osecaj sto je moj bivsi cpu svestski sampion :)
 
Da cpu ovako lako ide to nikada nisam video u zivotu. Prvi boot je isao ovako 1.6V i 5800mhz a on sam digao u windowsu na 5900 i posle sam BCLK dizao na gore. Na 6025Mhz je uradio geekbench sa 1.62 naponom :D ova ploca sto radim na njoj je sjebana bas baguje bice nastavak sa zdravom plocom :D
 
Napravicu samo posle prvog maja nemam zdravu plocu onaj gene sto sam uzeo od tebe onda je zavrsio svoje vrv pucao lem izmedju socketa i PCB a *mjau**mjau**mjau* drndao sam onaj 3570k na -192 i ode ali ima drugih ploca to cemo vec lako cpu je tesko naci :D
 
Gene V su malo osetljive, ne vole pretezanje kulera na socket, ne znam kako ste montirali niti sta, ali sa njim oprezno
 
kingpin cooling venom je monitran na nju tada sam sa njim bencovao. Ali eto nisam znao da je poznat problem
 
Bravo moj procesore :D
Aj pa da vidimo okruglih 6400mhz ovih dana, ne volim te nejednake brojke
 
 
Voltage je na auto, nek' uzima koliko hoce :) Koji je napon, nemam pojma. Ryzen Master kaze da je peak napon 1.44V. CPU-Z kaze to sto kaze. HWiNFO64 u snapshot CPU polling modu kaze od 1.117V (Core 1) do 1.207 (Core 7). U BIOSu kaze 1.225V. Jedino da merim unimerom :D
 
Poslednja izmena:
Nemam ideju. Ako je verovati HWiNFO64, napon je tu negde oko 1.3V. Inace, CPU-Z ne podrzava best core na AMD-u za ST test. Koliko sam primetio, koristi prvo jezgro tako da ST rezultati zavise od toga kakvog je kvaliteta prvo jezgro. Pisao sam autoru tako da ocekujem da to ispravi.
 
Javi kad bude vatromet 😺
 
Nazad
Vrh Dno