»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 56 PrvaPrva 123456781454 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 826

Tema: Info o NEWS-u: sta, kako, gde, zasto...

Member Avatar korisnika Sivi
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        122
        Tražio sam po Astrawebu ali nigde ne piše da podržava skidanje sa više ip adresa, moguće je da mi je i promaklo.

@ Alister
        Jel ti koristiš Astraweb pa možeš da potvrdiš? I da li je to varijanta "nisu me još opomenuli"?

Ali u svakom slučaju zvuči primamljivo, jeftinije je od newshostinga, 10 konekcija, ..

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.054
      3. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      4. Ne podrzava zvanichno ni Astraweb, to sve zavisi od srece. Ja sam shetao sa astre na newshosting 5x, i svuda izdrzi par meseci pa upozoravaju. Na kraju sam se smorio i sada koristim newshosting nalog samo za sebe (ima se ).
        無限

Member Avatar korisnika Sivi
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        122
        A što si ostao na Newshostingu kada su 5 dolara skuplji i pružaju 8 konekcija a Astra 10?
        Čini mi se da oba podržavaju skoro sve news grupe, dok Astra daje 60 dana retention a Newshosting 45.

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.054
      7. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      8. Pa zato shto je radilo na newshostingu pa na astri pa na newshostingu pa na astri, a poshto je na astri nachin placanja neverovatno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an i svakog meseca mi 2x skinu pare sa kartice pa ih onda molim da mi vrate, ostao sam na newshostingu.

Shto se tiche retentiona, u praksi to radi i sa 70 dana.
        無限

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        17
        Nov sam u svemu ovome i imam problem.Pretplatio sam se na newshosting jer sam skapirao da cu preko toga mnogo brze skidati fajlove nego sa torrenta(posto su fajlovi po nekoliko gb),skinuo sam newsleecher(trial),nasao nzb fajl,poceo da skidam i to radi,al ne onako kako sam ja zamisljao(brzina download-a je 30-tak KB/s,ta brzina mi je i kad skidam preko torrenta),ja imam adsl home 768 preko sezama.Znaci zanima me zasto ne ide brze i zasto preko alt.binz-a i newsbina pro ne mogu da pokrenem download,tacnije zasto ne mogu da se konektuju na server,sta jos treba da se podesava sem adrese servera,user-a i passworda?
        Hvala unapred

VIP member Avatar korisnika LUC1FER
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        1.155
      11. Moja mašina
        • CPU: 2x Intel Xeon
        • MoBo: MacPro
        • RAM: 8x2GB FBDIMM
        • VGA: Palit 7300GT
        • MON: Benq 2420HD
        • HDD: 2x2TB Stripe + 750GB
        • OPT: SuperDrive
        • Case: MacPRO
        • LAP: MacBook White
        • TV: Philips 42"
        • INET: Kablovska
      12. Ukljuci dve ili vise konekcija, to bi trbalo da pripomogne ali i dalje ne znam zasto se to desava, kod mene je sa jednom konekcijom oko 57k a sa 2,3 ili 4 konekcije 60-62k

Paket je 512...
        One time Ducati, always Ducati!

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        17
        Dobio sam slican odgovor na drugom forumu(predlozeno mi je 8 konekcija),ali problem je u tome sto sam ja nov u svemu tome pa ne znam kako se to radi,jel ima neki tutorial ili tako nesto?
        Hvala

Moderator Avatar korisnika filipenko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        11.722
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4670, Cooler Master Hyper 212
        • MoBo: Gigabyte B85 G1 Gaming
        • RAM: 16 GB Kingston HyperX
        • VGA: Zotac GTX 1080 Ti Mini
        • MON: ASUS RoG PG279Q, 1440p, G-sync
        • HDD: Mnogo raznih
        • OPT: Fuj!
        • Case: Fractal Design Define R5 Black
        • Ostalo: Logitech G900, razne mehaničke tastature
      16. U polju gde definišeš server u bilo kom programu postoji polje connections...tu stavi 3-4, nema potrebe više, nema u Srbiji interneta koji bi imao koristi da povlači od više konekcija...
        Isaac Asimov: Individual Science Fiction stories may seem as trivial as ever to the blinder critics and philosophers od today, but the core of the Science Fiction, its essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        17
        Vauuu koja razlika(brzina od 70 do 80KB/s)
        Hvala

Member Avatar korisnika NightCrawler
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.208
      19. Moja mašina
        • LAP: HP 250 G4
        • TV: LG 32LS570S-ZB
        • Ostalo: Tablet Samsung Galaxy E Tab 9.6
      20. Jedno pitanje....

Koristim AltBinz za skidanje preko news servera ali nigde u opcijama nisam nashao opciju da defnishem koliko istovremenih download mogu da ukljuchim (trenutno mi je ukljuchen samo jedan download task a hteo bih da aktiviram josh 2-3 taska....ne znam da li je to u ovom programu uopshte i moguce tako da ako ima neko da zna neka pomogne....

Member Avatar korisnika variable
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        438
        Citat Citiram korisnika: NightCrawler Pogledaj poruku
        Jedno pitanje....

Koristim AltBinz za skidanje preko news servera ali nigde u opcijama nisam nashao opciju da defnishem koliko istovremenih download mogu da ukljuchim (trenutno mi je ukljuchen samo jedan download task a hteo bih da aktiviram josh 2-3 taska....ne znam da li je to u ovom programu uopshte i moguce tako da ako ima neko da zna neka pomogne....
        Odes na setup -> servers. Tamo ces videti tvoj (vec) definisani news server. Dvoklik na njega i videces njegove podatke, izmedju ostalog i 'connections', promeni to na 2+ i apply. To je to. Onda prekini konekciju i pokreni je ponovo....

Cheers
        For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.208
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: variable Pogledaj poruku
        Odes na setup -> servers. Tamo ces videti tvoj (vec) definisani news server. Dvoklik na njega i videces njegove podatke, izmedju ostalog i 'connections', promeni to na 2+ i apply. To je to. Onda prekini konekciju i pokreni je ponovo....

Cheers
        Odradio sam to vec..stavio sam 4 konekcije ali mi sada te cetiri konekcije skidaju jedan fajl....ja hocu npr. da napravim 2 konekcije da mi skidaju jedan fajl npr. lupam...film Ghost Rider a druge 2 konekcije 2 fajl npr. film Resident Evil (ili neshto slichno ovo su chisto primeri) itd....
        Zanima me da li to mozhe da se izvede?

Inache sam kod Astraweb-a na news i oni daju max. 20 konekcija
        Menjao NightCrawler : 01.04.2007. u 10:58

Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        438
        Citat Citiram korisnika: NightCrawler
        ....ja hocu npr. da napravim 2 konekcije da mi skidaju jedan fajl npr. lupam...film Ghost Rider a druge 2 konekcije 2 fajl npr. film Resident Evil (ili neshto slichno ovo su chisto primeri) itd....
        Zanima me da li to mozhe da se izvede?
        Ah, e pa onda evo odgovora (bar za altbinz) http://www.altbinz.com/forum/viewtopic.php?t=359

Inache sam kod Astraweb-a na news i oni daju max. 20 konekcija
        Ja sam i kod njih i kod newshostinga. Ali mi astra deluje bolje, veci retention i manja cena (1Mbps ogranicenje mi i ne smeta, nemam brze

Cheers

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.208
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: variable Pogledaj poruku
        Ja sam i kod njih i kod newshostinga. Ali mi astra deluje bolje, veci retention i manja cena (1Mbps ogranicenje mi i ne smeta, nemam brze

Cheers
        Ja sam kod astre sada prvi put do sada sam bio kod newshostinga i giganews-a....astraweb mi se daleko vishe svidja od newshostinga...sada sam uzeo taj "limited paket" od 1mbit/s sledeci mesec cu verovatno dodati josh 5$ i uzeti unlimited chisto da probam da vidim da li ima neke razlike izmedju ta dva paketa kod moje veze od 256 kbps-a

Ah, e pa onda evo odgovora (bar za altbinz) http://www.altbinz.com/forum/viewtopic.php?t=359
        Hmm sudeci prema odgovorima na ovom linku izgleda komplikovano pokretanje dva razlichita downloada istovremeno....

Ima li mozhda neki drugi news klijent tu mogucnost?
        Menjao NightCrawler : 01.04.2007. u 19:29

Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        438
        Citat Citiram korisnika: NightCrawler Pogledaj poruku
        Ja sam kod astre sada prvi put do sada sam bio kod newshostinga i giganews-a....astraweb mi se daleko vishe svidja od newshostinga...sada sam uzeo taj "limited paket" od 1mbit/s sledeci mesec cu verovatno dodati josh 5$ i uzeti unlimited chisto da probam da vidim da li ima neke razlike izmedju ta dva paketa kod moje veze od 256 kbps-a
        Cekaj, zasto bi uzimao unlimited dsl, pored vec onog unlimited-a sto postoji za 10$ kad imas 256kbps brzinu? Nema razloga da probas, meni 768kbps puni maksimalno i sa onim od 10 baka....

Cheers

Strana 4 od 56 PrvaPrva 123456781454 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •