»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 56 123451151 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 826

Tema: Info o NEWS-u: sta, kako, gde, zasto...

Banned
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        8.085
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon64 2800+ Box
        • MoBo: Microstar K8T NEO-FSR (VIA K8T800)
        • RAM: 1 GB DDR400 Kingston (2x512MB)
        • VGA: Asus GeForce FX-5700 128MB/128bit
        • MON: Samsung 940BW (19" wide @1440x900)
        • HDD: Maxtor SATA 120GB + ext. Maxtor 80GB
        • OPT: LiteON 5232K combo + NEC 3250A DVD±RW
        • Case: Eurocase ML5410 ATX 350W
        • SND: integrisana & Logitech X-220 2.1 35W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Genius multimedia keyboard; Logitech cordless optical silver; Sweex IR
      3. Info o NEWS-u: sta, kako, gde, zasto...

Posto neki ovde mnoooogo hvale download preko NEWSa, moze li ovde jedno pocetnicko objasnjenje sta je to, kako se koristi i placa, zasto je dobro i slicno... znaci, jednostavno objasnjenje za potpune pocetnike...

Member Avatar korisnika Jah
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        127
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Barton 2500@3200mhz
        • MoBo: ABIT NF7
        • RAM: 2x512MB DDR 400 NCP&kingston @200mhz
        • VGA: Gigabyte Ati Radeon 9200
        • MON: Samsung Syncmaster T240
        • HDD: Maxtor 6L300R0 300gb & Drive Drive #1 - WDC WD6400AAKS-22A7B0 (640 GB)
        • OPT: Pioneer DVD-RW 108 & LG DVD-ROM GDR8162B DVD ROM
        • Case: Thermaltake Xaser III, Enermax 350w
        • SND: SB Audigy & Sony HST-SE581 Amp & Sony SS-e 471 V 160w Speakers
        • Ostalo: Logitech Mx 300
      6. I neka neko obavezno napise koji su news serveri najjednostavniji za placanje, i na koji nacin.

Member Avatar korisnika Crash Owerride
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        1.392
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 (DuaL Core) 4800+
        • MoBo: Biostar NF-4 ULTRA
        • RAM: 2 x 1GB Kingston@400
        • VGA: 7300 GS
        • MON: SyncMaster 755DFX
        • HDD: Maxtor 40GB + WD 80GB
        • OPT: CD-RW LG + DVD-RW Pioneer
        • Case: 400W
        • SND: Live 4.1 24bit
        • INET: Wifi
        • Ostalo: 2x200W + 2x80W + 120W - Samostalno izgradio :)
      9. Citat Citiram korisnika: ZoNi
        Posto neki ovde mnoooogo hvale download preko NEWSa, moze li ovde jedno pocetnicko objasnjenje sta je to, kako se koristi i placa, zasto je dobro i slicno... znaci, jednostavno objasnjenje za potpune pocetnike...
        Koristan link recimo:
        http://en.wikipedia.org/wiki/Newzbin
        iliti
        http://en.wikipedia.org/wiki/Newsbin

Citat Citiram korisnika: Jah
        I neka neko obavezno napise koji su news serveri najjednostavniji za placanje, i na koji nacin.
        Preko Drivera

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        98
        Navešću samo ono što sam probao ili čuo iz prve ruke, što ne znači da je to i najbolje

[>> Serveri <<]

Newshosting - www.newshosting.com, 45 dana retention (vremenski zagarantovano čuvanje podataka na serverima), sve grupe (sve bitne), maksimalna kompletnost, podržava XPat - pretraživanje određene grupe po stringu sa serverske strane, što ume ponekad da bude zgodno, ako recimo uz post ne ode i nzb po kojima indeksiraju news pretraživači, moguće korišćenje istog naloga s većeg broja IP adresa ali do 8 konekcija sve ukupno, brdo portova 119, 80, 8000... Cena 15$ mesečno za neograničen broj GB, a plaćanje ide preko CC, ali to radi drugar tako da nemam precizne podatke, drugi će dopuniti.

GigaNews - www.giganews.com, 70 dana dana retention, sve grupe (sve bitne grupe), maksimalna kompletnost, NE podržava XPat. Ne znam da li podržava korišćenje istog naloga s većeg broja IP adresa. Cena 25$ mesečno za neograničen broj GB, a za plaćanje ne znam (probao sam tuđi nalog).

[>> Pretraživači <<]

Newzleech - www.newzleech.com, free pretraživač prema stringu pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih podataka.

BinSearch - www.binsearch.info, free pretraživač prema stringu pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih fajlova.

BetaBinaries - beta.binaries.nl, free pretraživač prema imenima fajlova pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih fajlova.

TvNZB - www.tvnzb.com, ima RSS feed za ulovane nzb fajlove, ali ide po principu dobrovoljnosti, svako ulne po neki nzb, tako da svi koji prate RSS feed dobiju sve. Ovo se koristi uglavnom za redovno praćenje trenutnih serija, mada se provuče i neke starije.

NewzBin - www.newzbin.com, premium sajt koji lepo indeksira, sortira, daje pregled nfo fajla... i to sve za smešnu cenu od 50 centi (pola dolara) za nedelju dana. Isto za plaćanje ne znam, jer koristim samo da nadjem string za odgovarajući release, pa onda pomoću free pretraživača gore navedenih nađem sam nzb fajla.

[>> Programi <<]

NewsLeecher - www.newsleecher.com, program za skidanje samih fajlova pošto se prethodno dokopate nzb-a, i većina koristi krekovane verzije kod kojih se retko, ali desi da se izgubi trenutni queue lista. Podržava svoju SuperSearch pretragu prema imenu fajlova, ali je server side autentikacije, tako da tu nema od kreka ništa, već samo da se plati, a i nije neka cena, ne zna kolika ispratite sajt, jer mi je u host to preusmereno na 127.0.0.1 zbog kreka.

Alt.Binz - www.sens-design.nl/alt.binz/, program za skidanje samih fajlova pošto se prehodno dokopate nzb-a. Totalno free, da ne ponavljam od prednosti (nad svim ostalim programi iste namene) ima lepo sređen queue u tree (stablo) a ne običnu listu fajlova kao NewsLeecher pa se ti snađi kada imaš više od par release-ova u istoj, automatsko skidanje potrebnog broja PAR fajlova & oporavak, integrisane free & NL SuperSearch pretraživače, XPath pretraživanje, brzo & efikasno kretanje kroz tab-ove sa F2/F3, automatsko monitorisanje RSS feeda TvNZB-a, trenutno se testira autoUnraring opcija... Registrujte se na forumu da prijavite bagove, date sugestije, zahteve.

[>> Ostalo <<]

Korisni programčići kojii su gotovo neophodni u news vodama, free su i još lakše se nađu preko google-a: par2cmdline, QuickPar, ParNRar...
        Menjao morke : 29.08.2006. u 21:00

Member Avatar korisnika Igvan
        Na forumu od
        Sep 2002
        Poruka
        850
        Ja koristio Astraweb evo cene
        http://www.news.astraweb.com/plans.html

Nista ljudi upload-uju gomilu materijala (sve) a ti download-ujes.

Sta treba znati:
        1. na newsu postoji retencija to znaci kad se nesto uploaduje nije dostupno beskonacno vec recimo 25 dana (astraweb) ili duze, sto zavisi od newsa gde se pretplatis.
        2. pretraga nije moguca (direktna) kao i na Rapidu ali postoje specijalizovani sajtovi koji se bave time, neki su free a neki se i placaju (male pare), poseti newzbin http://www.newzbin.com/
        3. za download ti je potreban poseban software recimo
        http://www.newsbin.com/
        www.newsleecher.com/
        4. ...
        U pitanju je dake, slican servis kao rapidshare.

I na kraju ,sta je bolje rapid ili news? Moraces sam da zakljucis, neko voli jedno neko drugo, a ja oba.

Morke je bio brzi a boga mi i izdasniji.
        Menjao Igvan : 29.08.2006. u 20:58
        Deca Evrope to su u stvari moji drugari!

Member Avatar korisnika a c a
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.527
      13. Moja mašina
        • CPU: Athlon II X4 620 Propus unlock@Deneb
        • MoBo: FOXCONN A88GMV
        • RAM: 2x4 GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Mhz
        • VGA: ATI 4250
        • MON: Samsung 913V
        • HDD: WD5000AAKX, WD20EZRZ
        • OPT: Pioneer 108D, LiteOn iHAS122
        • Case: CM 690 II A & Antec TP Trio 550W (Seasonic)
        • SND: int. 7.1
        • LAP: Asus X501A
        • TV: Samsung 32F5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-1120, HP Scanjet 3970, Canon A60
      14. Da, ali da li postoji i besplatna varijanta na news-u sa nekim ogranicenjima kao na Rapidu, Mega i sl.?

deki30
        Guest
        Citat Citiram korisnika: a c a
        Da, ali da li postoji i besplatna varijanta na news-u sa nekim ogranicenjima kao na Rapidu, Mega i sl.?
        nema besplatno, jedino nadjes par ortaka, koji nemaju pojma o tome, pa oni daju kintu, a ti sve organizujes...

imace, kad podelis ~14EUR mesecno /server+pretrazivac/ na par ljudi, stvarno NIJE SKUPO!!!!...

poz

EDIT: tek sad videh, poruka br. 500, svaka cast...
        Menjao deki30 : 29.08.2006. u 22:33

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        98
        Citat Citiram korisnika: a c a
        Da, ali da li postoji i besplatna varijanta na news-u sa nekim ogranicenjima kao na Rapidu, Mega i sl.?
        Tu i tamo se nađe neki free server, ali se kompletnost i retention mora platiti!

Banned
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        8.085
      18. Moja mašina
        • Ostalo: Genius multimedia keyboard; Logitech cordless optical silver; Sweex IR
      19. a kako se placa?

po nekom mom razmisljanju, to se isplati vise od RS-a tek kad neko ima npr. 768k vezu... za 256k se, imho, nikako ne isplati! gresim li?

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        192
        Citat Citiram korisnika: ZoNi
        a kako se placa?

po nekom mom razmisljanju, to se isplati vise od RS-a tek kad neko ima npr. 768k vezu... za 256k se, imho, nikako ne isplati! gresim li?
        Sad nama objasni logiku

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        98
        Citat Citiram korisnika: ZoNi
        Rapidshare može da se podeli na više ljudi, pa ako se odmah uzme godišnja pretplata može da ispadne povoljno. On mi je tu više kao ispomoć za manje stvari.

Što se tiče news-a kada se ušemiš, prestaješ samo da skidaš postovano, već počinješ da pratis swedupe, nforce i slične i onda preko IRC request-uješ stvari koje bi ti gledao Prilično se ispunjava Dobar deo stvari tako stigne na news. Doduše za IRC bi ti bio preporučen i BNC (mada neki žive i bez toga u zdravlju i veselju) koji takođe košta, koje zlo a? , nešto sitno ~20$ i manje na godinu dana, stim da nisam našao ni jedan koji prima MB, već mora Paypal, pa se čovek opet mora snaći.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        192
        Moze lako da nadje free bnc server

Member Avatar korisnika dr.Tiristor
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.642
      24. Moja mašina
        • CPU: i7 3630QM
        • RAM: DDR3 8GB
        • VGA: Intel HD4000
        • HDD: SSD PatriotBlast
        • LAP: Toshiba L850
        • TV: LG 47LB650V
        • INET: Kablovska
      25. Ovo meni nesto izgleda previse cimanja.... !
        And you are the one that lights the fire...
        I am the one who takes you higher...

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.054
      27. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      28. Citat Citiram korisnika: Crash Owerride
        Looool, ti i dalje mislish da je newzbin u stvari news

Newzbin je samo pretrazivach useneta, i to losh pretrazivach, trazi usenet na wikipediji, tebi izgleda najvishe treba objashnjenje

Citat Citiram korisnika: dr.Tiristor
        Ovo meni nesto izgleda previse cimanja.... !
        Pa kad komplikuju. Pazi ovako, od nule shta je potrebno.

1) Odesh na www.newshosting.com, otvorish unlimited account od 15$ i platish (dobijesh account odmah).
        2) Skinesh newsleecher (moze bilo koja verzija), upishesh server i user/pass koji si dobio na newshostingu, spreman si za download.
        3) Odesh na neki pretrazivach (po meni najbolji free je yabsee), nadjesh shta hocesh i samo create NZB, krece dl. Kada vec imash newsleecher, za ovo ti treba manje od 5 minuta i kada prvi put radish.

Posle toga, odesh svaki dan na nforce.nl, pogledash shta ima novo i to kucash u yabsee search, i samo ubacujesh (newsleecher automatski importuje nzb fajlove, pa ne morash nishta preko njega).
        Menjao Crni : 31.08.2006. u 22:32
        無限

Banned
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        8.085
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: ivan_s
        Sad nama objasni logiku
        da ne bude zabune - pricam o FREE account-u!

dakle, ovako: ja imam 256k adsl. kad skidam npr. neki film sa RS-a, on je obicno iseckan na 7 ili 8 delova. Da bih skinuo jedan deo, obicno mi treba malo manje od 1h. Kad ga skinem, trebao bih da sacekam max. 5min, pa da opet pocnem da skidam sledeci deo (a nema cak ni tih 5min, ako koristim USD i "restartovanje" adsl veze).

s druge strane, imam utisak da na raznim forumima i RSu/MUu i slicnima, ima punooo vise stvari za d/l (naglasavam: to mi je samo utisak!)

Strana 1 od 56 123451151 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •