Šta je novo?

Problem sa HP 6L

tozovac

Čuven
Učlanjen(a)
07.03.2003
Poruke
890
Poena
685
Hoce da otstampa test stranicu na dugme, ali nista drugo nece da otstampa sto pokusam preko racunara. Otstampa jedan red *&%&^$&^(*&(*^ ovakvih karaktera i to je to. Ja nesto mislim da je memorija crkla. Probao sam sa drugim kablom (koristi samo serijski ili kako li se vec zove onaj siroki) i na drugom racunaru ali isti slucaj. Ima dodatni slot za memoriju 1, 2, 4 ili 8 MB pa razmisljam da li bi proradio ako bih mu ubacio novu memoriju. Ne znam da li ce da cita onda i iz stare ili samo iz te koju ubacim. A ne znam otprilike ni koliko kosta takva memorija (ako je uopste ima da se kupi).
Ako neko ima ideju o cemu se radi i kako da resim ovaj problem, super. Ako ne, nema mu druge nego da ide u kantu.
 
Zvuci kao da je otisla memorija.
Ali prvo probaj da promenis setovanja u BIOS-u za paralelni port. Stavi na ECP+EPP.
Ako ubacis dodatni modul, koristice i internu i tu memoriju.
Ne znam koji win koristis, ali secam se da je u drajverima za hp6l za win98 postojala opcija "memory usage" ili nesto slicno (ne mogu da se setim), probaj da namestis da vise koristi sistemsku memoriju, a ne memoriju stampaca.
To je znalo da pomogne, ako je otisla memorija.
Mada nisam siguran da ta opcija radi pod XP-om.

Probaj, pa javi sta si uspeo, imao sam istih problema pre par godina.
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, proradio je! U biosu sam mu prebacio sa ECP na EPP (sta god to znacilo :)) i sada stampa totalno normalno. U cemu je tu fora, ne znam, i ne zelim da znam dok god radi :). Salim se naravno, razmisljam da kupim drugi stampac posto se ovaj nije pokazao mnogo pouzdan (od pocetka je cudno radio, izgleda fabricka greska), ali neka radi jos neko vreme, nije bas da mi se lako daju pare za novi.
Hvala ti na savetu, pozdravljam te.
 
Nazad
Vrh Dno