Šta je novo?

Mikrofon, malo bolji - koji da uzmem?

zak

Slavan
Učlanjen(a)
23.08.2005
Poruke
499
Poena
319
Treba mi neki desktop mikrofon za racunar koji moze da zavrsi posao, ali znaci da to ne bude ton koji puca, ima smetnje, sumove itd... Sta da uzmem? P.S Nisam ekspert na tom polju pa se ne snalazim najbolje

Znaci hocu kad odradim ton da se to cuje priblizno televizijski
Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena od urednika:
Mahom sve što se prodaje pod nazivom desktop mikrofon ima u sebi istovetnu bednu i ogavnu elektret kapislu čije su karakteristike frekventnog opsega takve da to ne vredi ni diskutovati. Nadalje, mahom sva mikrofonska pretpojačala nemaju plug-in power za pokretanje iste, pa čitav sklop radi na donjoj granici upotrebljivosti, odatle pucanja, šuštanja (zajedničkim imenom clipping usled jakih nivoa Sound Pressure Level-a, SPL) itd. Ako već hoćeš iole kakav pristojniji zvuk nađi neku goose neck ili sličnu (oko vrata ili za glavu) bubicu koju je uradio Zenhajzer recimo i neko adekvatno, malo, mikrofonsko pretpojačalo.

Ili ako znaš nekoga ko se bavi elektronikom, da ti nađe originalnu Panasonic kapislu sa širomi frekventnim opsegom, stavi je na mesto onih krljavih koje se valjaju u desktop mikrofonima. Trebao bi da napravi jedan mali baterijski pogon i odvoji sve nekim elektrolitom od ulaza u zvučnu kartu.

To ti je najjednostavnije rešenje, a zvuči jako dobro. Jedino pretpojačalo na karti više šušti nego što treba, ali vešt elektroničar može i to da ti sredi za desetak evra i napravi veoma pristojno pretpojačalo za elektret mikrofone.
 
Poslednja izmena:
Odgovor za mikrofon

Nemoj uzimati desk mikrofone. Najeftinija Behringerov mikrofon kosta oko 2500din i Behringerova mikseta koja kosta oko 3500 - 4000 din je daleko bolje resenje. Ili Sure-ov mikrofon sa Yamaha mikseticom, ili neku drugu kombinaciju. Ili idi do Artista ili Mitros Music u BG ili NS, gde vec zivis i pogledaj tamo, imas ponudu svakojaku ali nikako ono sto si pitao. A jos bolje resenje je da nabavis Mic preamp i da se posavetuhes u Artistu oko mikrofona, jer imaju prilicno dobru ponudu. Verovatno ces uzeti dinamicki mikrofon iako su kondenzatorski u mnogim slucajevima bolje resenje. Ali koliko mi se cini, Miksetica i dinamicki mikrofon ce ti zavrsiti posao i to sve za 6500din ili cak manje.;)
 
Adi je napisao(la):
Nemoj uzimati desk mikrofone. Najeftinija Behringerov mikrofon kosta oko 2500din i Behringerova mikseta koja kosta oko 3500 - 4000 din je daleko bolje resenje. Ili Sure-ov mikrofon sa Yamaha mikseticom, ili neku drugu kombinaciju. Ili idi do Artista ili Mitros Music u BG ili NS, gde vec zivis i pogledaj tamo, imas ponudu svakojaku ali nikako ono sto si pitao. A jos bolje resenje je da nabavis Mic preamp i da se posavetuhes u Artistu oko mikrofona, jer imaju prilicno dobru ponudu. Verovatno ces uzeti dinamicki mikrofon iako su kondenzatorski u mnogim slucajevima bolje resenje. Ali koliko mi se cini, Miksetica i dinamicki mikrofon ce ti zavrsiti posao i to sve za 6500din ili cak manje.;)
Jagodina , brate , supak sveta eto gde zivim. A sta je preamp jel to pretpojacalo?
 
Nije Jagodina tako losa

Jeste, preamp je pretpojacalo, i to je najbolje resenje. Ali mi se cini prema onome sto si napisao da je za tvoje potrebe i opremu koju posedujes, najbolje Behringer miksetica i neki od pristupacnih dinamickih mikrofona. Ja sam na primer tako poceo ali kasnije sam presao na profi karticu i preamp i kondenzatorske mikrofone sto je za ozbiljnije snimanje, ali tebi ce pomenuto biti dovoljno, i daleko bolje od plasticnog mikrofona itd. Ako si Jagodinac, pa sedi na autobus do BG pa obidji Artist, Mitros, Sky...Mozda neka mala Yamahica mikseta i neki dinamicki mik, Behringer, Sure...Tamo ce ti vec reci sta je najbolje za pare koje zelis da platis, bar bi trebalo. Ja sam probao Behringer dinamicki mikrofon za snimanje glasa, kosato je oko 2500din i nije bio toliko los u pocetku. Sada koristim Rode, Electro-Voice.:,,:
 
ja se izvinjavam što dižem temu iz mrtvih, ali potreban mi je savet oko izbora mikrofona do 10 000 dinara. koji mic uzeti? ps. koristiću ga za karaoke, skype/viber pozive, kao i za snimanje gameplayova pa kačiti na youtube, možda poneka "poluamaterska" hiphop pesma. do sada sam koristio neke canyon slušalice sa mikrofonom ali su se sa oproštenjem, s y ebale. imam bežične slušalice bez mikrofona koje me odlično služe još samo majk da nabavim. da li dinamički, kondenzatorski ili dr.? da li mi je potrebno neko bolje napajanje, imam lc power od 600 vati, fx [email protected], grafa amd 7770, više hardova i optika, 16GB rama(zvučna mi je integrisana alc892 realtekova, a ne daju mi se pare na novu zvučnu :( )
 
Pogledaj ovaj video, covek je pokazao neke "proverene" mikrofone koje dosta jutjubera koristi. E sad, verovatno ne postoji neki univerzalni mikrofon koji ce pokriti sve te situacije koje si naveo, ali ima ovde sasvim dobrih resenja za cenu do 100 dolara.


Koliko sam pratio te stvari mislim da je ovaj zoom h1 najpopularniji all-round mikrofon za YT.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pogledaj ovaj video, covek je pokazao neke "proverene" mikrofone koje dosta jutjubera koristi. E sad, verovatno ne postoji neki univerzalni mikrofon koji ce pokriti sve te situacije koje si naveo, ali ima ovde sasvim dobrih resenja za cenu do 100 dolara.


Koliko sam pratio te stvari mislim da je ovaj zoom h1 najpopularniji all-round mikrofon za YT.

hvala ti, dobro je odradio uporedni test, najverovatnije ću se odlučiti za zoom h1
 
Nazad
Vrh Dno