Šta je novo?

Pitanje za vlasnike MAGNAT pojacala!

proximo

Slavan
Učlanjen(a)
04.05.2004
Poruke
326
Poena
319
U autu sam koristio do sada Kenwood (4 kanala) i SoundSTREAM (5 kanala) koji su radili bez problema! Juce sam pokusao da nakacim Magnat Classic 320 (ispravan- radio na autu sa koga sam ga skinuo) i nikako ne mogu da ga ukljucim (vezao sam ga najnormalnije kao i ostale). Kada ukljucim CD pojacalo dobije signal ali POWER nikako ne svetli vec svetli LED na drugoj strani iznad koga pise PROTECT. Napominjem da sam pojacalo kao i sve ostale do sada vezao ispravno. U cemu je, po vasem misljenju, problem?:wall:
 
Poslednja izmena:
Imao sam vec tri magnata, ako je sigurno ispravno, protect moze biti samo do faze struje, kratkog spoja na zvucnicima, pregrevanja i eventualno loseg remote signala sa radija...

Jesi siguran da je signal za pobudu sa radija ok?
 
Kratkog spoja na zvucnicima nema, a REMOTE je dobar jer su 2 pojacala pre njega radila normalno. Ostaje samo struja i masa (da eventualno masa na celom autu nije dobra). Sta mislis da moze biti sa stujom? Vodim kabl direktno sa akumulatora na pojacalo!
 
na koliko oma su ti vezani zvucnici, mozda nije stabilno na 2 oma ... pogotovo u bridgu
 
Prekontrolisao sam sve ponovo i pronasao sam sustinu problema. Ipak REMOTE nije bio dobar. Premerio sam i dobio oko 6V (sto na manje osetljivim pojacalima gde nema puno opterecenja i nije veliki problem) a potrebno je 12V. Postavio sam novi REMOTE i sada sve fercera.
Hvala svima na sugestijama.
 
Nazad
Vrh Dno