Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Prilicno star PQI (kupljen pre 2 godine) sa SD card readerom u sebi, kapacitet 128. Test odradjen sa prethodnim formatom, bez kartica naravno.
Prilicno lep, plastika cvrsta, LED dioda crvena (mada bi ovde plava lepse stajala). Mali je, zgodan za dzep. Brzina je...pa ne bas ocaravajuca. Ali ovaj fles, mozda ovaj primerak ima jednu interesantnu osobinu (ili ja moram da prestanem da slusam Apocalypticu) a to je da prokletinja pisti u trenucima koriscenja (nema buzzer naravno). Prilicno tiho, ali vrlo visok ton, konstantan sve dok se nesto usnimava ili cita (sve dok svetli dioda). Jel se ovo desava jos nekom?!
I jos jedna stvar, poklopac je ocaj, drzi se taman toliko da ne spadne, a ostaje luft za dobar milimetar. Cak i ne u ravni sa flashom, nego malkice strci, takav je od kad je kupljen. No, u svakom slucaju, ovo je cisto informativno, tesko da se ovaj fles moze kupiti danas (mozda je tako i najbolje) :D.
 

Prilozi

  • Picture 006.jpg
    Picture 006.jpg
    251 KB · Pregleda: 199
  • PQI.jpg
    PQI.jpg
    133 KB · Pregleda: 252
Zato uzmes sada sd karticu do 1gb za 1500din i uzevas. Mozda je i 2gb tu negde, nisam gledao.
 
KingMax 1GB Super Stick Mini USB Flash Drive MemoryCard
Nije sampion u brzini ali u velicini ubedljivo je najmanji sto postoji:
Dimenzije: 34mm(W) x 12.4mm(L) x 2.2mm(T)
Tezina: 5g
Otporan na vodu i prasinu (Waterproof / dustproof)
Izgleda veoma cvrsto i uz to moze da se nosi u maloj futrolici sto se dobija uz njega ako se plasite od ostecenja.
 

Prilozi

  • KM-USB-1G_2.jpg
    KM-USB-1G_2.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 205
  • images807681.jpg
    images807681.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 209
  • HD Tach.jpg
    HD Tach.jpg
    137.1 KB · Pregleda: 272
  • DSCF2054.jpg
    DSCF2054.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 206
Poslednja izmena:
:d Gde si nasao ovako veliku spajalicu???
 
Corsair Flash Voyager 512 Mb
 

Prilozi

  • corsair.jpg
    corsair.jpg
    104.1 KB · Pregleda: 278
:d Gde si nasao ovako veliku spajalicu???
To sam nasao na netu, ja sam samo trazio neku sliku da se vide kontakti, nisam ja to slikao, ali sto se tice velicine, dao sam dimenzije.
P.S Evo napravio sam ja sliku, pored one standardne spajalice i futrole, da vidis da nije velika razlika, kada ga vidis uzivo stvarno izgleda mali:
 

Prilozi

  • Spajalica2.jpg
    Spajalica2.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 248
Poslednja izmena:
P.S Evo napravio sam ja sliku, pored one standardne spajalice i futrole, da vidis da nije velika razlika, kada ga vidis uzivo stvarno izgleda mali:


Super je fles, jesi li ga skoro uzeo i kakva mu je cijena?


Evo i nekih koji nisu bili:
Transcend 150 vs TakeMS neki. Oba su po 1GB.

PS. treba ukljuciti i neki bench koji UPISUJE manje fajlove. Tu se poznaju junaci :wave:
 

Prilozi

  • Flesevi.jpg
    Flesevi.jpg
    154.8 KB · Pregleda: 254
Upis 32kb fajlova. Kakava patnja :S:

9306.png


Evo i komplet test.... http://www.anandtech.com/memory/showdoc.aspx?i=2549&p=26
Zanimljive rezove postize ovde popularni Kingston DT kec. Kad su mali fajlovi u pitanju drzi se dobro, ali kada se dodje u 512kB+ kategoriju posustaje. Max upis mu je oko 3MB/s. A priznacete, za fles je upis znacajan kao i citanje, jer on (bar meni) sluzi uglavnom za prenos.


Obratite paznju i na citanje 32Kb fajlova. DT ih cita brzinom od 6.2MB/s, dakle 7x brze :zgran:


Jos nesto: "Much to our surprise, Sandra's results almost entirely echoed our own, all while providing more points of reference. So, we scrapped our tests and moved entirely to Sandra" :-devil-:
 
Ne znam da li smem više da postujem ove low end flešiće, pošto su koliko vidim big boys in town, ali evo ih Verbatim Store N Go 512 i Kingston Data Traveler I 256


 
Ne znam da li smem više da postujem ove low end flešiće, pošto su koliko vidim big boys in town...
Samo postuj, nece niko da te bije! ;) :D


Iskreno, ovo je jedan od najkorisnijih thread-ova koje sam ja video...
 
Gde da kupim onaj kingmax? Jel ima od 2gb i posto je? Ako ne nadjem uzimam apacer 123 - lep je mali - a uopste nije spor :wave:
 
PQI (zlatno-zuti) od 2 GB u Nisu kosta 1790 din sa 1 god. garancije.
 
Mali dodatak za Apacer AH123. Gore sam objavio rezultat sa laptop-a. Na novom desktop-u jos bolji rezultat koji AH123, obzirom na to da je zaista jedna od najmanjih USB Flash memorija na trzistu, cini jos interesantnijom.
 

Prilozi

  • ApacerAH123.jpg
    ApacerAH123.jpg
    117 KB · Pregleda: 293
Shta je tu MALO ?
 
dobio sam Kingston Data Traveler od 2GB i nisam extra zadovoljan performansama..
Read je oko 12MB/s a Write na njega oko 5MB/s

da li nekako to moze da se ubrza?
 
Jel je Data Tarveler I? Nisam cuo jos za ubrzavanje fleshica..
 
jeste ... Jedinica je...
 
Ako se dobro secjam, zvanicno deklarisane brzine za DataTraveler kec su 6/3 MB/s, a on radi na duplo vecim. Ne znam sta bi hteo jos. Te brzine koje postize u realnom radu su skroz standardne za "obicne" USB 2.0 flasheve. A da ga ubrzas mozes samo tako sto ces da dobijes brzi flash... Cuti i veslaj, bitnije je u ovom trenutku to sto je 2 GB.
 
Transcend JetFlash 110 512MB
write oko 8MB/s
 

Prilozi

  • jf110ki6.jpg
    jf110ki6.jpg
    111.1 KB · Pregleda: 216
Poslednja izmena:
Evo i kingston DTS, to jos nije bilo. Kingston ima brzi samo elite cini mi se.
 

Prilozi

  • KINGSTONDTS.JPG
    KINGSTONDTS.JPG
    96.4 KB · Pregleda: 210
U pravu si, nije bilo... jos kada bi neko okacio tog Elite-a. A koji je World Record, koji moze da se kupi?
 
Apacer HT203
 

Prilozi

  • HD-Tach-Apacer.jpg
    HD-Tach-Apacer.jpg
    117.8 KB · Pregleda: 268
Bas sam malo googlao i po testovima na netu u super brze spada sve sto je preko 20/10 , a po rezultatu je ovaj ATP ToughDrive 1 GB, njegov rezultat je 33/20 al to je bas blizu ovog Apacera sto ljudi pazare kod nas...
 
Poslednja izmena:
Evo jednog jeftinijeg Flashića AVIXE/1Gb/USB2.0 (25 EUR.prošog leta)
 

Prilozi

  • AVIXE-1Gb..jpg
    AVIXE-1Gb..jpg
    203.6 KB · Pregleda: 217
Nazad
Vrh Dno