Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

@Johnny B.
Ti si uradio Long Test HDD-a, Western Digital od 160 rekao bih :d.
Nisi izabrao koju memoriju da testira :D. Bilo bi gadno da ovako izgleda grafik fles memorije :D.
 
Zato meni nije svetleo flash kada je test bio u toku,
sada me je sramota

:S:
 
@Johnny B.
Ti si uradio Long Test HDD-a, Western Digital od 160 rekao bih :d.
Nisi izabrao koju memoriju da testira :D. Bilo bi gadno da ovako izgleda grafik fles memorije :D.
Htedoh da kazem, grafik mi izgleda opasno hard-ovski! :d:d:d
 
OK tnx. Pretpostavljam da je ono 2.0 oznaka da je samo USB 2.0 kompatibilan, a ne da je u pitanju verzija modela.
 
TwinMos M1 USB2.0

Vratimo se temi :)
Jos jedan flash, TwinMos M1. Vrlo lep, ni preveliki ni premali, solidno odradjena zavrsna. Glatka plastika, u ovom slucaju tako ofarbana, da bi 100% covek rekao da je metalan. Nista ne skripi. Poklopac je sasvim solidno odradjen, tako da nema sansi da otpadne prilikom prenosa. Takodje, primerak koji vidite na slici je vec neko vreme koriscen, nosen po dzepovima i rancevima, i nema vidljivih tragova ostecenja, za razliku od recimo onog Rundiska od ranije. Za divno cudo LED dioda je crvena.
Ali avaj, brzina nije nesto extra :(. No, opet, koliko para toliko muzike... Ovaj disk kosta nesto spod proseka za kapacitete od 512MB. Ko ne juri rezultate, moze da ga kupi mirne duse...Mislim, kad su neki vec dali pare za tek nesto brze Kingstone... :p.
 

Prilozi

  • Twin Mos.jpg
    Twin Mos.jpg
    313.4 KB · Pregleda: 204
  • TwinMos 2.0.jpg
    TwinMos 2.0.jpg
    140.2 KB · Pregleda: 278
Poslednja izmena:
@webwolf
Aha, ali barem imamo i lepe priveske! :p
A razlika je u 6-7Mb/s. I nije zanemarljivo. Pa i nije bio nesto preterano skup DT II
 
Verbatim Store'n'Go

Ja sam stvarno poceo u zadnje vreme da spamujem sa ovim rezultatima :p :bottle:
Verbatim Store'n'Go od 512, USB2.0, mada mi nije najjasnije zasto je ovako niska brzina, ipak sam ocekivao nesto vise.
Fles sam po sebi lepo izgleda, polu-glatka plastika, malo izrezbaren da ne klizi u ruci, sa strane ga drze metalne "lajsne". Led dioda, plava :d . Cena oko 1000 dindzi.
 

Prilozi

  • Store and go.jpg
    Store and go.jpg
    262.1 KB · Pregleda: 216
  • Verbatim Store'n'go.jpg
    Verbatim Store'n'go.jpg
    124.9 KB · Pregleda: 311
Trebaju mi preporuke iskusnijih :)

Zanimaju me stickovi od 2 GB. Vidim da je 1 GB pao na oko 25 eura, pa bih radije uzeo 2 GB da sam mirniji neko duže vrijeme. Zna li neko koji su dobri (pouzdani), kakve su im brzine? A koje treba izbjegavati? Kakvi su oni crni, mislim da su Samsungovi?

Lično me više zanima pouzdanost (dugotrajnost) nego brzina, mada je i brzina bitna :)

Kakvi su Kingmax modeli? Ima neki ovde od 2 GB za 44 eura.
 
Mozda ti ne bude od neke pomoci, ali cisto da ti kazem.
Uzela mi je sestra 2gb u Nemackoj. Brzina je 10.5 i kao sto si sam rekao ipak je preovladao kapacitet. To je ono sto mi vise znaci od brzine.
Marka je EMTEC i cini mi se da je OK. Nije nekog izgleda sem sto je izuzetno mali flash.
Mislim da ne treba da trazis neko zvucno ime.
To postaje proizvod svih firmi i treba naci samo sto jeftinije.

Srecno u potrazi.
 
Mogu samo da preporucim Corsair USB Flash Voyager. Kod nas se dobija 10 godina garancije, a na internetu mozes naci dosta tekstova o ovoj memoriji.

Spada medju najmanje i najbrze, a nema sta mu nisu radili na raznim testovima - udarali ga cekicem, drzali danima u vodi i posle svega najnormalnije radi. Uglavnom, najveca zamerka koju su mu neki nasli jeste da kapica posle odredjenog vremena zna da se razlabavi i spadne pa moze da se izgubi ili pokvasi. Drugi korisnici, medju kojima sam i sam, tvrde da nemaju takvih problema i da se i posle odredjene upotrebe kapica drzi kao nova.

Meni je jedino zao sto odmah nisam uzeo 2GB (bilo prilicno skupo). Vec mogu da se nadju od 4 GB, a uskoro stizu i 8 GB i 16 GB.
 
Ima i taj ovde, ali 1 GB košta 38 eura a 2 GB Kingmax je 44 eura.
 
Uglavnom, najveca zamerka koju su mu neki nasli jeste da kapica posle odredjenog vremena zna da se razlabavi i spadne pa moze da se izgubi ili pokvasi.

Uh, ovo se i meni desilo prije nekoliko dana, negdje mi je spala i gotovo. Sad mi bas ruzan onako bez kapice, a nosim ga kao privezak za kljuceve :crash:
 
A ono kad sam rekao da mi treba neki pouzdaniji mislio sam prije svega na elektronsku pouzdanost :), da mi se ne desi da odjednom više ne radi ili da ne "drži" podatke.
 
A ono kad sam rekao da mi treba neki pouzdaniji mislio sam prije svega na elektronsku pouzdanost :), da mi se ne desi da odjednom više ne radi ili da ne "drži" podatke.

Mislim da je mala verovatnoca da neka iole kvalitetna memorija "crkne" iz cistog mira. Ja sam promenio 4 memorije do sada i sve su savrseno radile. U tom smislu verovatno nema svrhe da trosis novac na nesto sto je skupo.

S druge strane, ako ces memoriju nositi i u nekakvim specificnim uslovima (vlaga i slicno), ili ako nameravas da pohranjujes neke zaista vazne podatke onda se ne isplati skrtariti zbog 20 evra nego teba kupiti Corsair, Apacer ili neki drugi provereni brend.
 
Uh, ovo se i meni desilo prije nekoliko dana, negdje mi je spala i gotovo. Sad mi bas ruzan onako bez kapice, a nosim ga kao privezak za kljuceve :crash:


Jao i ja mucim muke sa tom kapicom non stop zagledam flash, samo cekam da mi se desi isto sto i tebi :smash:
 
To je jedini razlog zashto sam ja uzeo apacera:) SAJLA :)
 
Al ih apacer jede za doruchak..meni je ap[acer pao 2-3 puta nije mu nishta...samo je on MALO velik...e sada da li je to + ili - odluchite sami;) ..nikako da se dokopam Geil-a u Patriot sam razocharan gadno :( Chekajte sada crvenog Voyagera to obecjava ...
 
Poslednja izmena:
Ne bese li da je crveni Voyager u stvari samo blago poboljsani obican, a da je plavi onaj skart koji ne moze da dostgine maksimalne brzine, pa je svrstan u nizu oznaku?
 
Super tema!

Corsair Voyager 1 GB....


Pa moglo je i bolje.
 

Prilozi

  • Corsair.GIF
    Corsair.GIF
    41 KB · Pregleda: 325
Poslednja izmena:
VIA PT880 Ultra na ploci Asus P5VDC-X/Intel.

Primetio sam da je na USB prikljucku na kucistu zauzece CPU bilo 10% a pozadi na MB 6% ...? Zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Kakav lood pad cena... Nasao sam Kigstona DT1 od 1GB za 1258 din.
 
Evo i ja da se pоhvalim, u pitanju je Apacer HT203 od 2 džigabajta :p Za cca. 4.700 din nema boljeg :smoke:
 

Prilozi

  • ht203.jpg
    ht203.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 234
  • graph.jpg
    graph.jpg
    114.3 KB · Pregleda: 333
Nazad
Vrh Dno