Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Posto me mrzi da radim screenshot, evo SanDisk Extreme Go CZ800 (slabiji) i Extreme CZ80 (bolji).
Iz nekog razloga, CZ800 ne gotivi plave portove na Lenovo W540, i slabije radi, dok na crnim (koji su kao USb2 :D) radi ovako. CZ80 nisam probao na crnim portovima, mozda bi i on bolje radio :p
Ultra 64GB je otprilike duplo sporiji od CZ800, sem u random writes, gde je tu negde..

Gde li sam ja kupio ovu Ultru LOL
 

Prilozi

  • 20181211_164304.jpg
    20181211_164304.jpg
    1 MB · Pregleda: 93
Jeste slabiji, *mjau**mjau**mjau*. Ne znam koja im je to fora. One Pro verzije su im najbolje znaci?
Uskoro kacim od Ultra rez, mada kakav god da bude, za te pare nema bolji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U, da, Extreme Pro je ssd u malom pakovanju ;)
 
Evo ga Sandisk Ultra 64gb
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    48.4 KB · Pregleda: 64
^maltene identicni rezultati kod mene na W540 sa SD Ultra od 64GB, dakle istim flashom, ali je ipak malo slabiji, write seq. je jedva preko 30. Mrzelo me je da slikam i njega, nisam imao gde da zgodno drzim laptop :D
 
Cudno, na X99 ploci je za nijansu bolji Ultra. Onaj prvi rezultat je bio na H81 ploci.
 

Prilozi

  • ultra.JPG
    ultra.JPG
    49.3 KB · Pregleda: 50
O, pa to je vec prihvatljiv random write. Lici da ili ne moze sam flash da radi quueueing, ili da si ga isprobao samo tamo gde ne moze queueing. I ja isto, znam da sam video Extreme CZ80 da Q8/Q32 moze mnogo, mnogo bolje.

Saaad se secam odakle mi SD Ultra ;) Kupio je kada je bila OK cena na GearBest-u, ali sam na kraju dobio skoro ceo refund jer performance na 10 racunara nisu bile ni blizu listed perf ;) U prevodu sada imam 2 TV fleske viska :D
 
Evo malo dokonisanja, flash JF770 32GB koga sam pominjao u temi da je "vaskrso".

AS SSD bi trebalo da daje relaniji prikaz u odnosu na CrystalDiskMark, ispravite me ako gresim, jer je to receno u temi o SSD-ovima?

Preko AS SSD-a pustio sam samo Seq. brzine, pitanje je da li bi zavrsio test uopste do kraja i kada.

1 i 2 = OS na SSD-u i CrystalDiskMark na SSD-u, preko USB porta 3.0 i 2.0

3 i 4 = OS na SSD-u, CrystalDiskMark na HDD-u (SATA II) preko USB porta 3.0 i 2.0 (ono sto je cudno, citanje preko USB 2.0 bolje nego na USB 3.0), generalno su cudni rezultati.

Transcend 111111qwe17771111.png ovo je na laptop iz potpisa

Transcend jf770 32 GB na USB 2.0 PC.PNG ovo je na starom PC-u iz potpisa (HDD je u pitanju) USB 2.0

Kingston 101 DT II 8GB USB 2.0 PC.PNG Kingston DT 101 II 8GB USB 2.00 3.00na SSD - laptop.PNG Dok kod Kingston DT 101 II 8GB 2.0 (9.god. star) brzine su konstantne pri upisu a rezultati su sa vrlo malim odstupanjima bil da je na starom PC-u ili laptopu, USB 3.0 ili 2.0
 
Poslednja izmena:
Oscilira malo samo, oko 52-55mb u nekoliko navrata oscilira i to je to.
 
To je dobro, da li je to onaj model sa linka koji sam pomenuo gore?
 
Da, da. Sandisk Ultra, oko 1500din kod nas.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ali samo veliki fajlovi se OK kopiraju, nesto manje ako podje - kao spic na Brankovom Mostu :D
 
Slazem se da nije nista spec za manje fajlove, ali kol'ko para tol'ko muzike. :) Uvek ima Extreme Pro da se uzme i to je to. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nije mi jasno da Sandisk SDCZ800, cena u M... kao na Aliexpress-u, zasto nema SDCZ880 u ponudi po ceni kao sa Aliexpress-a.
 
Koja je razlika izmedju ta dva? Jedan je sa dobrim brzinama, a drugi je onaj sto je alfaunits uzeo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Extreme GO - SDCZ800.PNG
Extreme GO - SDCZ800 - ovaj je Alfa uzeo = 4.640,00 din u M.... i ta je cena na AliEx....
Extreme PRO - SDCZ880.PNG
Extreme PRO - SDCZ880 a ovaj je (naslednik onog sto imate) na Alli = oko 6.300,00 din

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da vukljam adapter, nije mi praktično bas. Ali slazem se da moze, kome ne smeta to je top prica.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je moguce da je garancija za stariji model 30 god! Captur11e.PNG Moze li neko da protumaci ovu garanciju? U ovoj tabeli ne vidim da se pominju ovi novi-gore pomenuti 3.1.

fingon82@
Jeste SSD sa kapacitetom bolje resenje, ali sve zavisi od potrebe, flash je prilicno prakticniji.
 
Poslednja izmena:
Heh, mnogi furamo 6 incne telefone, a ssd je kao velik za nosenje :) manji je od mog s8+. A kad vec moram da nosim torbicu za telefon, mogu u istu da ubacim i ssd i kabl.
 
Sad je zima, sneg dans napadao, ja imam nikad vise dzepova u godini - opet bi mi bio problem da u nekom dzepu nosim i onaj mali KingDian/Spec SSD. Ako se pitate sta nosim - novcanik, kljuceve i telefon, ali nemam puno dzepova :D A leti jos manje u sorcu.

SanDisk Extreme Go i Ultra su fleske sa samo OK sekvencijalnim brzinama, i to je to - za filmove i sta znam.
A obican Extreme i Extreme Pro su vec ozbiljne fleske. Na dobrim USB portovima se ponasaju kao ranije SSDovi skoro, i za 4K.
Pripazite samo, postoji SD CZ80 i SD CZ800! CZ80 je Extreme, DOBRA fleska. CZ800 je Extreme Go - obicna fleska, da ne kazem losa ;) Bezobrazno :(

Gde si nasao za 50e 128GB EP (CZ88) na Ali-u, da nije Refurb?
 
Много сте се размазили, некад давно сам носио целу фиоку (тј онај покретни део) у џепу и није ми сметало. Лети сам користио торбичак који је и дошао уз фиоку. Тада нису постојале ни флешке ни SSD, тек касније сам прешао на CD RW или DVD RW, па још мини верзије. SSD није нешто већи од мини оптичког диска.
 
Dok nisam nosio mobilni, imalo je vise meta u dzepovima, sada on zauzme dzep, u tome je problem.

Hbg, ima se moze se, da se manje dzepa ima :D
 
Sad je zima, sneg dans napadao, ja imam nikad vise dzepova u godini - opet bi mi bio problem da u nekom dzepu nosim i onaj mali KingDian/Spec SSD. Ako se pitate sta nosim - novcanik, kljuceve i telefon, ali nemam puno dzepova :D A leti jos manje u sorcu.

SanDisk Extreme Go i Ultra su fleske sa samo OK sekvencijalnim brzinama, i to je to - za filmove i sta znam.
A obican Extreme i Extreme Pro su vec ozbiljne fleske. Na dobrim USB portovima se ponasaju kao ranije SSDovi skoro, i za 4K.
Pripazite samo, postoji SD CZ80 i SD CZ800! CZ80 je Extreme, DOBRA fleska. CZ800 je Extreme Go - obicna fleska, da ne kazem losa ;) Bezobrazno :(

Gde si nasao za 50e 128GB EP (CZ88) na Ali-u, da nije Refurb?

Ovde

Extreme PRO je CZ880 - 3.1
 
Evo jedan jeftin fleš ($3.5), moguće da je i bio spomenut u ovoj temi. Ali kome treba, kao meni, da nabacim poneki film i pustim na tv-u sa vremena na vreme, to je to.

SMARE U3 32GB

h2testw
Screen-Shot00220.png


windows explorer prebacivanje na fleš
Screen-Shot00221.png


windows explorer prebacivanje sa fleša (usb 2.0)
Screen-Shot00222.png


windows explorer prebacivanje sa fleša (usb 3.0)
Screen-Shot00223.png
 
Poslednja izmena:
Korektno za te pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako moze jedno pitanje oko velicine USB flasha i SSD-a u kucistu. Vidim ljudi se uglavnom zale kako im je SSD varijanta prevelika, ali kada uporedim dimenzije ovog Sandiska Extreme Pro i nekih SSD kucista gotovo da nema razlike.

Npr. na sajtu proizvodjaca za Sandisk Extreme Pro pisu sledece dimenzije: 11.0 x 21.0 x 71.0 mm
Za KingDian na AliExpressu pisu sledece dimenzije: 9 x 36 x 66 mm

Dakle, KingDian je kraci za 0.5 cm, nizi za 2 mm, a siri za 1.5 cm. Da li u praksi stvarno vise smeta u dzepu od Sandiska?

Takodje postoji i ovakva varijanta (koja ne zahteva ni kablic):
LC Power Enclosure cije dimenzije su 9 x 31 x 69 mm (samo 1 cm siri od Sandiska, a po 2 mm kraci i nizi) koji kosta oko 1500 rsd i u koji se moze ubaciti m2 ssd dimenzija 42 x 22 mm ili manji. Npr. ako kupis TS240GMTS420S za 44 evra kod nas + ovo gore kuciste sve ukupno te izadje oko 56 evra za ssd od 240 GB koji ima dimenzije priblizne kao Sandisk Extreme Pro, a ostavlja ti mogucnost da posle unutra ubacis nesto drugo (ili da odma u njega stavis neki jeftiniji SSD manjeg kapaciteta).

Ili sam mozda nesto prevideo u citavoj ovoj prici? :)
 
Nazad
Vrh Dno