Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

A zašto crystaldiskmark pokazuje 29 write a ostali 12.6?
 
Nisam zalazio u to, sustina je da su Anvil i h2wtest precizni i to je ta brzina u praksi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa da ali zar to ne pomaže samo za kratke transfere i male količine? Ono poleti brzina u početku na kratko pa se odmah za par sekundi vrati u normalu tj na stabilnu realnu brzinu kojom drajv može da upisuje konstantno.
Kod njega 4 GB upisa za test, to traje i traje, mislim da keširanje tu ne može uopšte da digne prosek, drugo da je stavio 100 MB
 
Namerno sam stavio 4GB, kes je sigurno manji od tih 4GB.

U praksi kao sto rekoh dobices Anvil i h2wtest brzine, zato sam i ubacio ta 2 testa da CDM ne bi uneo konfuziju jer ova fleska nema sanse da odrzi 20 i kusur MB/s upisa.
 
Samsung BAR Plus 64GB - USB 3.1

Kupljen u Evropi (da bi brze stigao ili da bi uopste stigao) Samsung BAR Plus 64GB - USB 3.1
 

Prilozi

  • cdm 1.JPG
    cdm 1.JPG
    51.3 KB · Pregleda: 85
  • cdm 2.JPG
    cdm 2.JPG
    49.8 KB · Pregleda: 73
  • cdm 3 -usb2.JPG
    cdm 3 -usb2.JPG
    48.5 KB · Pregleda: 72
  • 5.JPG
    5.JPG
    29.3 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Sjajan fles, vec duze vreme verovatno najbolji all-round drajv koji moze da se kupi.
Bez trunke kajanja. Svaki cent vredi. I kvalitet izrade i dizajn i naravno petformanse. I da, read brzine su malo vece kada ide preko laptopa, nikada nisam napisao odgovor na to [emoji3]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Koji od kineskih onih što jeftinijih se pokazao dobar, da ne baguje samo? Brzina nije bitna, samo što veći kapacitet i što manja cena, treba mi više komada.
Onaj moj Smare nešto sporo reaguje kada je više od pola pun, tripuje se nešto. Inače to što je spor mi ne smeta ako košta tih 3$ za 32 GB. Sad mi treba 64 GB nekoliko komada ne znam koje da poručim.
 
ADATA UV150 usb 3.2 16GB (AUV150-16G-RRD) na USB3.0 konektoru kucista...

ADATA UV150 usb 3.2 16GB (AUV150-16G-RRD).jpg


2GB transfer.jpg Transfer 2GB na flesku od 16GB
 
Poslednja izmena:
Da li možeš očitati ChipGenius-om, šta je ispod "haube"?
 
@Zeha koje su deklarisane brzine od strane proizvođača?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li možeš očitati ChipGenius-om, šta je ispod "haube"?

Screenshot 2020-12-12 231657.jpg

@Zeha koje su deklarisane brzine od strane proizvođača?

Nemam pojma.
Greskom sam ga kupio da imam za kojekave instalacije, nisam obratio paznju da je USB 3.2, trazio sam samo usb 3.0 ali drago mi je da sam ga uzeo, sad znam da mi tv podrzava i usb 3.2 fleške. ;)
Brzine sam okacio da se vidi (sto mi je obicaj za nove fleske koje kupim), da i drugi ljudi imaju predstavu sta da ocekuju od te fleske...
 
Ta te pare extra, odlični brzine čitanja. Šteta samo što nisu malo veće brzine upisa, u rangu su usb2.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
attachment.php

E, fino.

SMI kontroler i SanDisk NAND. I to puni MLC NAND.

Ima fleški (generalno gledano, ne ADATA) koje imaju, recimo, NAND od 32 GB, pretvorene su da "glume" 16 GB flešku. Takva fleška možda može da postane 32 GB, ako je ceo NAND ispravan.

Zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Gde si bre Care sto godina : )

Ja bih inače bio vrlo zadovoljan i sa tih 29 MB upisa.. skoro recimo tražim neke najjeftinije fleševe za majning, znači nebitna brzina. Ali uzmem različite, reko možda se ubode neki pristojniji pa da ga koristim za svaki dan. Pošto na specifikacije s neta se ne možeš osloniti bez prakse. Muka mi je više od toga što je 2020 god a standard je i dalje 10 MB/s (velika većina) reko možda se posreći da neki bude brži. One koji znam da su brži a jeftini toga naravno nema nikad na stanju, ili nije reklamirana cena nego 50% više.
Elem, najjeftiniji su koliko sam našao bili 600-700 din, i to praktično ista cena 16 i 32, uzmem od 32, ovaj DT100 G3.

https://www.itsvet.com/flash/mem_kartice_kingston_data_travel_100_g3_dt100g3/32gb-pdaa1-41.i?id=3532

Upis tako nešto malo ispod 30, čini mi se 27 da je bilo, ja reko super. Ubodem drugi isti takav, testiram, ono upis 10-11 MB/s...

edit:
I koji je na kraju to fleš, ovaj? Ovde piše 3.0 pa nisam siguran da je to to.

https://www.itsvet.com/flash/mem_ka...150_16g_rbk/auv150_16g_rrd-pdaa1-41.i?id=4190
 
Poslednja izmena:
Kingston DataTraveler Exodia 32GB

ssk01.png

ssk01a.png

ssk01b.png
 
Poslednja izmena:
Pusti ga sa 4GB podesavanjem i skini h2wtest ako te ne mrzi.

Ako neko ima Kingston Kyson isto bi bilo top kad bi okacio rezultate oba programa
 
Kingston DataTraveler Kyson 32GB

ssk02.png

ssk02a.png
 
Poslednja izmena:
Dobro deluju i Exodia i Kyson. Hvala za testove!
 
Narucih Kyson 128GB verziju, ona bi trebalo da ima oko 60MB/s upis. Bar ce da ima tih 20ak MB/s konstantnog upisa za razliku od ostalih krseva koje sam uzimao.

Hvala za testiranje.

Kad stigne kacim CrystalDisk, h2wtest i Anvil.
 
Stigao Kingston DT Kyson 128GB, jos testiram ali opusteno 60 MB/s upis za sad u CrystalDiskMark, testirano sa 1 i 8GB, dopisacu kasnije ostalo

Za sad jako dobra fleska za te pare
 
I evo testa - Kingston DT Kyson 128GB

Rezultati su mixed bag ali svakako pozitivni, bilo je nekih problema ali to cu kasnije da ispisem

CDM 1GB



CDM 4GB



CDM 8GB



h2wtest



Anvil 4GB



Kasnije cu za Anvil i za 1GB da okacim ako neko hoce
 
Poslednja izmena:
Upravo sam i ja dobio na jedan brzi test Kingston DT Kyson 64GB.
Veoma dobra fleska za ove pare.
Malih je dimenzija u odnosu na neke druge a brže fleske.

Kome ne treba šampion brzine, formula i super brza fleska, ova ce da zadovolji verovatno skoro sve potrebe, a sa znatno vecim brzinama od onih za usb 2.0

CrystalDiskMark_20210109125330.jpg
 
Dobar je Kyson, nego ja izgleda imam neke probleme sa USB drajverima ili Hub-om na koji su povezani wifi adapteri za misa i tastaturu, azurirao sam BIOS u medjuvremenu i popravila se situacija pa cu da izmerim opet ovih dana da vidim je li placebo ili stvarno poboljsanje.

Uz to ovo su brzine sa laptopa, tako da moze samo bolje da bude na PC

Dobra alternativa za h2wtest je i Robocopy koji dolazi nativno uz Windows i koji se pokrece iz CMD, isprobao sam i njime kopiranje filma od oko 10GB na moj Kyson i iskopiran je za 3:24, dakle oko 50ak MB/s upisa a dobije se i rezultat koliko MB je kopirao po minutu u proseku.

Sve u svemu, za 2690 + postarina za 128GB sam zadovoljan
 
Nazad
Vrh Dno