Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Kazem ti ppgledaj bolje nosu isto testovi uppste ;-) druga stvar naravno da sam drzao sandisk kao i savage kao i hyperx 3.0 koje imam o dalje ne znam koliko dugo pratis temu ;-)
 
Hvala svima, cu vidim ovih dana :D Svakako cu narucivati, nase cene su bolesne.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
jel korektno za kineski 2.0 flash od 32GB da upis velikih fajlova bude konstantno oko 5MB/s i malo preko?

mislim znam da je korektno da uopste radi na celom kapacitetu, vec cisto sto se brzine tice? ubo sam za poredjenje u isti USB port kingston data traveler G4 od 16GB i tu je upis 7.5MB/s .. pustio sam i test za kineski flash i on ga je nerealno sahranio, ali meni je bitno kako to radi u praksi.
 
jel korektno za kineski 2.0 flash od 32GB da upis velikih fajlova bude konstantno oko 5MB/s i malo preko?

mislim znam da je korektno da uopste radi na celom kapacitetu, vec cisto sto se brzine tice? ubo sam za poredjenje u isti USB port kingston data traveler G4 od 16GB i tu je upis 7.5MB/s .. pustio sam i test za kineski flash i on ga je nerealno sahranio, ali meni je bitno kako to radi u praksi.
Napiši koji je tačno model (ili još bolje daj link), gurni ga direktno na matičnu, testiraj crystal-om (kao svi u ovoj temi) pa okači sliku ovde. Isto uradi i za tog Kingstona.
Ovako je sve nagađanje.

Ako je Kingston stvarno sa upisom 7,5 onda je 5 ok za Kineza. Ne mogu sada da pretražujem kompjuter, ali mogu sutra proveriti brzinu mog Kingstona na konfiguraciji iz potpisa, mada mislim da je isto oko 5 mb/s.
 
Liči na SSD Sata III. :)
 
Kakav Kingston 16GB, kada je test na 128GB disku C?:)
 
Promeni particiju za test. ( :
 
:D Ma idi, nisam uopšte video

Evo ga
 
Poslednja izmena:
Evo neka stoji i u odgovarajucoj temi, valja ce nekome da koristi ukoliko krene u kupovinu za brzim USB flesom, pa da ima uvid u brzine.


Dakle, Kingston HyperX Savage USB 3.1 (ali Gen1, dakle realno USB 3.0) od 128GB, na matoroj Z77 ploci i Win 7.
Cenim da moze malo bolje na svezijoj ploci i Win 10, npr.
 

Prilozi

  • Kingston HyperX Savage 128GB - AS SSD.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - AS SSD.png
    29.9 KB · Pregleda: 97
  • Kingston HyperX Savage 128GB - CDM (stariji).png
    Kingston HyperX Savage 128GB - CDM (stariji).png
    68.3 KB · Pregleda: 107
  • Kingston HyperX Savage 128GB - CDM.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - CDM.png
    72.2 KB · Pregleda: 99
  • Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tach.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tach.png
    100.4 KB · Pregleda: 92
  • Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tune.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tune.png
    89.6 KB · Pregleda: 85
Isti ^ ovaj HyperX Savage, ali 64GB. Windows 10 i još matorija Z68 ploča :) Produžni za USB 3.0 dužine 1 metar.
HyperX64.png
 
Preporuka za manji usb flesh (16gb mozda 32gb) koji ima da se kupi kod nas. Bitno mi je da ima solidnu brzinu kopiranja.
 
I meni bi trebala preporuka neki nano usb od 32GB pa na gore sa dobrim R/W brzinama ,da se ne greje(imam Sandisk neki a i citao sam po netu da se Sandisk dosta greje) i da ima da se kupi kod nas,eventualno neka Ebay proverena varijanta? Hvala
 
Samo da dodam da se ti mali (nano) fleševi greju dosta samo kad stoje u portu, ako se koriste tipa ubaci-kopiraj-vadi onda preveliko zagrevanje nije problem ali pretpostavljam da si to već znao i sam. :)
 
Uh.... Iskreno nisam znao,hvala... Zato sto mi 98% stoje u uredjaju... Konkretno mi treba za klavijaturu,a ne bi da pregorim usb port ili da napravim neko slicno desavanje.... Stoji mi stalno flash i u TV-u ,doduse Sandisk je ,nije nano ali se greje kao lud i za sad prezivljavaju oba...ali mi se ne svidja ta prica.... Jel ima onda neki manjih dimenzija koji je ok za te neke namene?
 
Ja sam kupio neki random takav mali fleš da slušam MP3 muziku u kolima. Radi par godina i leti i zimi, bez greške.
 
Svaki flash disc se greje, samo da stoji u uredjaju da nista ne radi pa se greje, a kamo li kada radi. Ovi fensi, koji mogu da se izgube i te kako se greju. To je jednostavno tako. Moje iskustvo generanlo sa njima, ako im se da 40 dana i izguraju do pola gadine, radi ce dugo. Cesto se desava da jeftini flash-evi odstupaju od deklarisane brzine.
Mora se obratiti paznja da je brzina deklarisan od strane proizvodjaca i da stoji na ambalazi da ako sutra dan padnu brzine mozete da ga reklamirate, u suprotnom garancija na brzine nece biti uvazena. Ako im date 40 dana i izdrze do pola godine, radi ce dugo, tako je bilo kod mene u praksi.
 
Imam ovaj od 64GB, prilično se greje.


Sent from my S9+

Au, pa onaj sa drugog linka se greje jos vise, mozda zato jer nema kuciste, pa je takav osecaj...:)
Evo sad sam pogledao neki sto stoji u tv-u normalne velicine, onako je topao bas, a ne koristi se trenutno, samo je ukljucen, manji bi verovatno bio jos topliji, vruc...
A, jel' ti se greje taj od 64Gb u Pa4X? Ja ne drzim stalno ukljucenog, povremeno, mada je ostajao i po ceo dan i nisam primetio da je kao ovaj u tv-u...
 
Poslednja izmena:
Ovaj Sandisk od 64GB mi je leteći, za crtane filmove za dete, za serije, mahom stoji u TV-u, kad se čita sa njega topao je, ali kad ga ubacim u fon ili u komp da prebacim nešto u njega usija se. Baš zato ga za klavijaturu ne koristim, imam neki usb 2.0 Apacer 8GB mini za te namene , hladan , ali spor, pa hoću da se proširim/smanjim još /ubrzam, ali izgleda da mora da padne neki kompromis.

Sent from my S9+
 
SanDisk Ultra dual drive 64GB danas stigao sa AliExpress-a. Prvo sam se plašio da ne bude neki od 8GB, ali nije. Ipak nešto mi mnogo zauzeto mesta od 64GB ostalo ~57GB, a i brzine nisu nešto. Na USB2 (Win7x64)ovako
SanDisk64GB.jpg,
a na USB3 (Win10x64 lap-top) čitanje i 'ajd nekako, ali upis je pffff
SanD_64GB_USB3.jpg
 
Koliko kosta?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ti dual/thumb nisu bolji od toga.
 
Uzeo ovaj lexar s57, usb 3.0 testirano na exFAT . 16e kostao, mislim da je ok. Verzija od 64gb.

1.PNG
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno