Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Sem kablica koji jeste zezancija muljati po dzepu nisi nista omasio.
Ko ima torb(u)icu sa sobom bas ga briga, moze i obicni ssd sa sata-usb kablom. ;)
 
Evo jedan jeftin fleš ($3.5), moguće da je i bio spomenut u ovoj temi. Ali kome treba, kao meni, da nabacim poneki film i pustim na tv-u sa vremena na vreme, to je to.

SMARE U3 32GB

h2testw
Screen-Shot00220.png


windows explorer prebacivanje na fleš
Screen-Shot00221.png


windows explorer prebacivanje sa fleša (usb 2.0)
Screen-Shot00222.png


windows explorer prebacivanje sa fleša (usb 3.0)
Screen-Shot00223.png

Stigao je i meni ovaj flash, isto 32 GB, ali kod mene je čitanje/pisanje samo 19/13 MB/s : (
Crystaldiskmark prijavljuje još manje, ne znam zašto (19/7) ali ono prvo je izmereno u praksi kopiranjem fajla od 2.5 GB.
Nije 19/13 loše za toliki kapacitet i smešnu cenu, ali 30 MB/s read je ipak mnogo više. Kod mene windows 7, na usb 3.0 portu
 
64gb xtreme go
xtreme go.png
 
Sto tako slab write. Mozda sam opet pomesao verzije extreme-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Extreme Go je slabija verzija. Ultra je jos gora od Extreme-a.
Ima Extmre i Extreme Pro kao bas dobre.
 
E da, znao sam da ima neka caka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ko je kupio SanDisk Extreme PRO ili Extreme GO flash?
Da li vam rade u usb-u na LCD TV?
Da li se greje i koliko u radu (komp ili tv)?
Oba su USB3.1, prave li ikakav prblem pri radu u USB3.0 ili USB2.0 ?
 
Sa malim zakasnjenjem, extreme go samo ntfs format mogu da uradim, samim tim tv ga ne vidi. Negreje se i radi bez ikakvih problema na usb 2.0. Verovatno uz neke akrobacije bih mozda mogao neki drugi format da odradim exfat npr. pa sa ga tv prepozna.
 
Pa sto za tv ne koristis neki "obicniji" fles za filmove?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I zasto ne bi mogao exFAT da formatiras??
 
win10 samo opcija ntfs za format.koristim ga za malo vecu bazu podataka i super to fercera. probao da ga formatiram kada sam ga dobio i samo ntfs, nezavisno u koji usb ga stavim.
 
format /fs:exfat Q:
:)
 
А зашто би користио опцију из win10? Они су одавно избацили могућност да се веће партиције форматирају на fat32 па се лепо узме други програм (рецимо руфус или онај HP алат) и решено. Као што не користиш програме за обраду слике или текста из оперативног система, тако прескочи и те ситне алатке.
 
Ma ima alata, to je najmanji problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Navika. Desni klik format. hvala na brzim odgovorima. Za tv imam dva kom sandisk cruzer glide 16gb. jefrini u radnji na E. + garancija 5god
 
Sa malim zakasnjenjem, extreme go samo ntfs format mogu da uradim, samim tim tv ga ne vidi. Negreje se i radi bez ikakvih problema na usb 2.0. Verovatno uz neke akrobacije bih mozda mogao neki drugi format da odradim exfat npr. pa sa ga tv prepozna.

Ne znam kakav tv ti imas ALI moj 7-8g star LG ima samo i jedino mogucnost da vidi flesku koja je formatirana u ntfs.
Ako ne vidi tu usb 3.1 flesku, znaci da nije vidljiva fleska zbog usb 3.1 !
Imam jednu Transcend 3.1 flesku od 8GB (uzeta onako probe radi) i ona mi ne radi na tv koji ima 2 USB 2.0 konektora.
Rade 3.0 ali ne radi mi 3.1 i zato i pitam da li su proradile drugima na tv...
 
daj model tv takav mi treba. na mom LG 2013 radi samo fat32 a prepoznaje i 3.0 i 3.1 usb-ove bez problema.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Samo NTFS cita? :D
Cita, vidi, otvara... znas ti sta je pisac hteo reci... ;)

daj model tv takav mi treba. na mom LG 2013 radi samo fat32 a prepoznaje i 3.0 i 3.1 usb-ove bez problema.

LG 32LW5590 i LG 42LV5590 (iz 2011 i 2012) kod mene kuci, bratov LG 32LJ610V (iz 2017), sva 3 vide (citaju, otvaraju) ntfs.
I izvinjavam se nije samo ntfs, radi i FAT32 ali kako ja to ne koristim previdio sam to.
Mene je zacudilo da ne radi ntfs na tv, nema logike da ne radi jer koliko filmova ima vecih od 4GB.
 
Poslednja izmena:
Dakle, na ovom mom LG 32LD650 2010 godina extreme go 64gb nikako ne radi, nevezano kako je formatiran. Sandisk 16 gb cruzer glide 16 gb sve kako treba (bilo ntfs ili fat32).
 
Poslednja izmena:
Napravio sam home-made USB stick i veoma sam zadovoljan rezultatima :)
Kupio sam LC Power m2 enclosure za 1400 RSD i Transcend TS120GMTS420S m2 ssd od 120 GB za 2800 RSD (obe stvari u beogradskim prodavnicama), sastavio ih i dobio sledece rezultate:

2019-03-07 23_30_17-CrystalDiskMark 6.0.2 x64.png

Uredjaj izgleda ovako:

LC_USB.JPG

Prednosti:
- Dobre performanse
- Nisu potrebni nikakvi kablici kao kod drugih enclosure resenja i adaptera - dakle u pitanju je pravi "USB stick"
- Izrada enclosura deluje kvalitetno, napravljen je od aluminijuma
- Cena

Mane:
- 1 cm je siri i 1 cm duzi od Sandisk Extreme Pro
- I enclosure i transcend ssd koji sam kupio imaju samo 2 godine garancije

Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Za ukupni trosak od 35 evra tesko da se moze naci resenje koje je ovako kompaktno i sa ovim performansama.
 
Skroz dobra stvar i povoljna.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Odlicna stvar! 128GB stick, kod nas jos, za 35e :)
 
Koje brzine?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno