Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Ја и не волим те тестове, копирај неки филм или било који већи фајл на флешку и види коју брзину показује. Или измери колико је времена копирао па се лако израчуна.

Ma samo pusti neki fajl od 5-6GB ali koristi USB 3.0 naravno.
Mogu ja da slikam kako meni prikazuje preko 130 mbps na USB2.0.
Najgora opcija je tako meriti.
 
Verovatno nisi čuo da su i neke fleške dobile memoriju za keširanje upisa:
SanDisk Ultra Flair 128GB

Pogledajte prilog 211165

Inace, prilikom upisa prvih ~1GB ide 80-90MB/s i onda opadne transfer za 50%.

Zato treba testirati sa većim test podacima u programu za benchmark ili kopirati veće fajlove na fleš i onda se lepo na grafiku iz Windows-ovog dijaloga za kopiranje vidi kako se fleš ponaša.
 
Poslednja izmena:
Sandisk Ultra Flair je cist primer toga, 50 mb/s okvirno dok se ne napuni kes (1GB po slobodnoj proceni), posle pada na 10-20mb/s.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
@nemanja123
Mozda na Win7, Win10 (gde sam ja slikao) pokazuje realno. Osim toga mozes i da meris vreme, ja sam i to dao pa je rezultat 113MB/s. Svakako nije 35 kako Kingston navodi ili sam ja dobio nesto sto je posebno :D
 
@Lanikor zato se po mogućnosti i koriste aplikacije za testiranje, za moderne fleške 4gb ili više se izabere, saznaju se i te a i ostale brzine pa se zna kako stoje stvari za koju upotrebu.
Corsair Flash Voyager iz 2007 godine, čuvam ga za situacije kad baš zatreba 2.0 fleška a i iz nostalgije i respekta, preturio je deceniju upotrebe, nekoliko pranja u veš mašini i nebrojene terabajte upisa...

2019-08-07 09_19_10-CrystalDiskMark 6.0.2 x64.png IMG_20190807_092026.jpg
 

Prilozi

  • 2019-08-07 09_19_10-CrystalDiskMark 6.0.2 x64.png
    2019-08-07 09_19_10-CrystalDiskMark 6.0.2 x64.png
    19.7 KB · Pregleda: 55
Evo ti i sa 4GB+ razlike u programima:
Kingston DT50 32GB

Pogledajte prilog 257361

Sledi i h2testw i Anvil, u h2testw za sad ima Write od oko 12 MB/s, nista specijalno.

EDIT 1: Pristojna brzina u h2testw.

Pogledajte prilog 257365

EDIT2: Anvil 1GB

Pogledajte prilog 257366

i Anvil 4GB, ne mogu da editujem vise, neka spoji moderator ako moze

Pogledajte prilog 257370

Posto je metalna fleska, greje se, i to nesto vise nego ovaj Sandisk Ultra Flair ali opet nije toliko strasno. Magnet je za otiske, posle prvog dodira fleska izgleda kao da je dodirivana prljavim prstima, kome to smeta neka zaobidje u sirokom luku jer se bas vidi.

Sve u svemu ok za 703 dinara.

I kome sad verovati za sekvencijalni upis ako ne probaš kopiranje fajla :) Deluje da je Anvil najbolji jer je za 1GB test podataka dao iste rezultate za upis kao h2testw, koji je iskoristio skoro ceo kapacitet fleša.
 
@Lanikor zato se po mogućnosti i koriste aplikacije za testiranje, za moderne fleške 4gb ili više se izabere, saznaju se i te a i ostale brzine pa se zna kako stoje stvari za koju upotrebu.
Corsair Flash Voyager iz 2007 godine, čuvam ga za situacije kad baš zatreba 2.0 fleška a i iz nostalgije i respekta, preturio je deceniju upotrebe, nekoliko pranja u veš mašini i nebrojene terabajte upisa...

Pogledajte prilog 273097 Pogledajte prilog 273098
Imam ovakav 3.0 gumeni Cors, mnogo gotivan fleš. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na mojoj masini iz profila, razlikuje se samo SSD, pre toga je bio Patriot Blast 120GB, sa SSD-a je kopirano.
 
Mogu ja da slikam kako meni prikazuje preko 130 mbps na USB2.0.
Najgora opcija je tako meriti.
Зато сам и написао да мери колико дуго копира велики фајл, не 5МВ него 5GB. Са искљученим кеширањем. А ни та брзина од 130 милибита по секунди није нешто. ;)
 
Da li moze neko da mi objasni kako moze da se uvazi garancija Sandisk usb flash-a ako se nesto desi, koji je narucen iz Kine? Da li treba neka registracija na njihovom site-u, jer vidim da daju 5 godina? Generalno se razmisljam da narucim Sandisk Extreme Pro. Kako da znam po oznakama da ne bude da dobijem obican Extreme ili Extreme Go i jel ima neko da mi preporuci pouzdanog prodavca sa Ebay ili Aliexpress?
 
Pitaj SanDisk direktno i vidi sta kazu https://kb.sandisk.com/app/ask/
Trebalo bi da njihova medjunarodna garancija pokriva uredjaj ako je u garantnom periodu doslo do problema u radu. Pogledaj ovaj thread mozda i vidi kakvo iskustvo je covek imao sa SanDiskom https://forum.benchmark.rs/showthre...-da-ga-bacim&p=5754013&viewfull=1#post5754013 obrati paznju na https://www.sandisk.com/about/legal/warranty/warranty-table

Po sledecim oznakama mozes da napravis razliku serije:
Extreme - SDCZ80
Extreme GO - SDCZ800
Extreme PRO - SDCZ880
 
Sandisk Extreme PRO

Testirano na starijoj ploci, probacu kasnije na laptopu - 9th gen intel podrzava 3.1 - mozda bude neke razlike


sandisk.jpg
sandisk1.png
 
Da te dugo služi, koliko te izašao i kako si prošao sa dadžbinama?
 
Da te dugo služi, koliko te izašao i kako si prošao sa dadžbinama?
Uzeo preko oglasa. Oko 10000. Trebao mi hitno brz usb sa dosta storage space-a, pa rekoh kad je bal nek je maskenbal...

Probao i na laptopu, bolje su za nijansu brzine, ali read ne ide do 420, ide do blizu 400-410 sto je ok.

Sto se kvaliteta izrade tice - prezadovoljan.

Posle tipa sat upotrebe ume da bude dosta vruc u ruci, ali nista za brinuti se.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Odličan fleš. Neka te služi lepo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Interesuju me najjeftiniji mogući fleševi, tipa par dolara, ima li nkei koji se izdvaja brzinom? Vidim na aliju ima raznih onih metalnih privezaka neki piše da su 2.0 neki 3.0 ali to mi ništa ne znači. Za jedan sam video da se dosta žale da su dobili fejk kapacitet (kao 64 a ne može da se napuni) iako ima hiljade prodatih primeraka i puno pozitivnog feedback-a. Fleševi mi trebaju za neke nebitne namene ali poželjno samo da nisu baš prespori. Kakav je ovaj kingston, vredi li cimanje i čekanje onih s alija?

http://www.itsvet.com/flash/mem_kartice_kingston_datatraveler_g4_dtig4/16gb-pdaa1-41.i?id=3710
 
Jel znaš okvirne brzine za oba? Ja imam neki jeftini sa alija, metalni lepo izgleda, samo par dolara 32gb ali spor je. Tako da verujem da su svi ti kineski od 3-4-5$ spori, pokušaću u komentarima na aliexpresu da iščačkam ima li neki da se izdvaja.
 
Imam DT50 od 32GB, upis mu je ~15MB/s u proseku. Za pare koje kosta savim ok fleska.
 
Da, na ovom yt testu upis 20 duplo je brži tako da vredi, g4 otpada. Kineski su mi samo zanimljivi zbog odnosa cena/kapacitet i dizajna ali mislim da su svi iz te cenovne klase baš baš spori, proveriću. Ovaj moj da upisuje 10 mb/s ja bih bio srećan. Trenutno read write 21/2 ne znam zašto, da li zato što je napunjen, bio je malo brži ranije.
 
Nazad
Vrh Dno