Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

@nemanja123
Evo rezultata. Uključio sam u laptop sa i7-6700HQ procesorom i Win 10.
Dodao sam i test Sandisk Extreme od 32 GB na istoj ploči.
KingstonSavage.png
SandiskExtreme.png
 
Kingston DTEG2 64GB

FAT32 u upotrebi jedno pola godine popunjen na trenutno malo preko pola kapaciteta.

na Intel Q87 usb 3.0 Win10 x64

cdm6.png

atto.png
 
Sandisk Cruzer Glide 3.0 16gb win7 64bit laptop i3 5gen 500gb hddCapture2.jpgCapture1.jpg

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • CaptureUSB2.jpg
    CaptureUSB2.jpg
    109.4 KB · Pregleda: 89
  • CaptureUSB3.JPG
    CaptureUSB3.JPG
    110.3 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Kako cool, i taman i lagan za nosenje izgleda i dovoljno veliki pak da se ne zaturi kao fleske!
 
Verovatno pita zbog napajanja, jer nece recimo svaki HDD externi (2.5") da radi na TVima sa USB 2.0.
 
Troši manje od običnih diskova. Od ovih 2,5-inčnih može da troši i više.
 
Kontroler ume da srce kao lud :(
Ima SSDova koji trose 5-10W (nekih ozbiljnih, non-commercial i mnogo vise). Nisu svi "male mace" sa 0.5W potrosnje.
 
Da li mozda neko ima predstavu o ovom flash-u, SanDisk SDCZ800-128G-G46, gledajuci cenu kostanja 64GB/128GB 4.400/5.400 din i
Kingston DTEG2 64GB/128GB 3.600/6.700 din?
 
Mozes li reci kakav mu je upis kod video materijala, da li varira ili je konstan i ako moze iscitavanje preko ChipGenius_v4_18_0203.exe
 
Konstantan je dok npr dt micro 3.1 opada... a za brzine postavljam kada budem uz neki racunar ili lap top
 
Da li mozda neko ima predstavu o ovom flash-u, SanDisk SDCZ800-128G-G46, gledajuci cenu kostanja 64GB/128GB 4.400/5.400 din i
Kingston DTEG2 64GB/128GB 3.600/6.700 din?
SDCZ800 je valjda SanDisk Extreme, znaci samo jedan nivo ispod najboljeg, Extreme Pro-a.
Nesto mi cene ne idu, ali mislim da je to velika cena za 64GB (mada kod nas ocekivana)
 
Kod nas veoma ocekivana cena za taj flash. :D Ja ga evo imam nekoliko godina, od preko uzet i da kucnem u drvo radi kao sat. Brz kao munja, mnogo je dobar.

Od sledece nedelje cu okaciti rezultate za SanDisk Ultra 64gb, porucio sam. Ok je cena, a mislim da ce write biti bar izmedju 30 i 50, meni dosta.
 
Mozes li reci kakav mu je upis kod video materijala, da li varira ili je konstan i ako moze iscitavanje preko ChipGenius_v4_18_0203.exe


Description: [J:]USB Mass Storage Device(Kingston DT Elite G2)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 3.10
Current Speed: High Speed
Max Current: 504mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 12A7
Serial Number: 20CF30E154C0E181E44858A

Device Vendor: Kingston
Device Name: DT Elite G2
Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DT Elite G2
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 05.04.10 [2016-08-24]
Flash ID code: 983A94937651 - Toshiba [MLC]

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Kod nas veoma ocekivana cena za taj flash. :D Ja ga evo imam nekoliko godina, od preko uzet i da kucnem u drvo radi kao sat. Brz kao munja, mnogo je dobar.

Od sledece nedelje cu okaciti rezultate za SanDisk Ultra 64gb, porucio sam. Ok je cena, a mislim da ce write biti bar izmedju 30 i 50, meni dosta.

Kazes da imas taj flash, mislis li na SanDisk SDCZ800-128G-G46? Ako je on, zamolio bih te isto ako moezes postavis info ili screenshot preko ChipGenius_v4_18_0203.exe.

igor88@ Hvala, Igore.
 
Poslednja izmena:
Nemam ga jos uvek i u pitanju je ovaj SDCZ48-064G-U46.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Od 128gb?? Gde to ima druze?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Potrazi po poretrazivacima da ne reklamiram javno. Nije ni samo jedan, ima na vise mesta.
Zvacu kasnije da porucim :)
 
SDCZ800 je valjda SanDisk Extreme, znaci samo jedan nivo ispod najboljeg, Extreme Pro-a.
Nesto mi cene ne idu, ali mislim da je to velika cena za 64GB (mada kod nas ocekivana)
To je SanDisk Extreme GO verzija.
Kod nas veoma ocekivana cena za taj flash. :D Ja ga evo imam nekoliko godina, od preko uzet i da kucnem u drvo radi kao sat. Brz kao munja, mnogo je dobar.

Od sledece nedelje cu okaciti rezultate za SanDisk Ultra 64gb, porucio sam. Ok je cena, a mislim da ce write biti bar izmedju 30 i 50, meni dosta.
Ako možeš uradi test sa i bez keširanja, da vidimo kako se kotira u odnosu na PRO verziju.
 
Neka ta GO verzija bude kao što je ovaj sto ja imam i ja prezadovoljan.

Nemanja, samo mi reci koji programi te interesuju i kako se to radi sa i bez kesiranja i uradicu sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Neka ta GO verzija bude kao što je ovaj sto ja imam i ja prezadovoljan.

Nemanja, samo mi reci koji programi te interesuju i kako se to radi sa i bez kesiranja i uradicu sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Za sve fleševe, ako hoćete pravo testiranje treba uraditi sledeća 3 testa, a u stavci pod brojem 4 su još dodatna tri testa ako se sumnja na lažnjak/kopiju (za testiranje čipa i pravog kapaciteta koje kinezi često lažiraju).

1. Anvils Storage Utilities
- Poslednju verziju, trenutno je to 1.1 (2014)
https://www.guru3d.com/files-details/anvils-storage-utilities-download.html

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?273661-Anvil-s-Storage-Utilities

2. CrystalDiskMark
https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskmark/

3. h2testw
https://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/H2testw.shtml

4. Ako se sumnja na originalnost, kapacitet... Onda i ove:
https://www.raymond.cc/blog/test-an...b-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

P.S. Pri testiranju gurnuti fleš direktno u matičnu (pozadi) u verziju USB slota koja se podudara sa USB verzijom fleša.
 
Poslednja izmena:
Ne kupujem više klasične USB fleshove, samo ovako, Kingston A400, 120GB + USB3 adapter:
SSD+USB3JPG.JPG
 
Daj link do adaptera.
Koliko te na kraju to izađe? Jel si imao problema sa povezivanjem na TV?

Ajde uradi i ti ova dva dodatna testa koja fale iz mog posta iznad, da vidimo realne brzine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno