»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 88 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 1306

Tema: Koji 24'' TFT?

Member Avatar korisnika Spotter
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        426
        Ja sam dugo cekao da 2407 HC stigne kod nas, ali cu na kraju ipak potraziti neki zaostali A04 ili sacekati HC A01.. ovo videh pre neki dan, i nema sanse da dam 750 EUR za monitor sa takvim ghostingom.. mada pretpostavljam da nekome to ne bi smetalo (npr. onima koji se iskljucivo bave foto obradom).

@Gargoyle
        kakva su tvoja iskustva sa ghostingom na HC-u?
        Menjao Spotter : 21.10.2007. u 01:56

Member
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        313
        Како бре? Ја их питао мејлом прекјуче, и рекли ми да стиже тек за месец дана
        Јеси ли могао тамо да погледаш монитор у раду?
        U dogovoru sa prodavcem sam direktno otišao u njihovu radnju (magacin) u Zemunu, gde su mi uključili monitor i dali sve da isprobam šta sam hteo. Prodavac je bio vrlo ljubazan (i informisan), iako im je bila gužva tamo. Eto kažem ja sam isto očekivao A04 (koji bi i uzeo da nije bio ovaj), međutim na licu mesta se ispostavilo da je taj monitor koji mi je čovek izneo HC model revizije A00. Malo sam se iznenadio kad sam video da je A00 pa sam pregledom nalepnica i na monitoru i na kutiji, kao i u servisnom meniju, utvrdio da to jeste novi model, svuda lepo piše 2407 WFP-HC.

Što se tiče utisaka, kod kupovine ovog mog (prvog) tft monitora jako sam bio zabrinut oko svih tft ograničenja tehnologije, ali mogu reći da sam veoma zadovoljan ovim monitorom, i da je potpuno ispunio ono što sam očekivao. Inače sam prešao na njega sa 22" crt-a (Mitsubishi Diamond Pro 2045u), i vrlo mi je bio bitan kvalitet prikaza.

DVD i 720p filmovi izgledaju fenomenalno. Nisam primetio nikakav blur usled odziva koji je inače deklarisan na 6ms.

Ghosting. Što se tiče ovog videa što je linkovao Spotter, ja ovo nisam primetio. Tačnije taj crni flashback sam 1x uspeo da vidim kada sam kurzor "silovao" gore dole po nekoj tamnoj površini oko 30 sec. Znači ako to radim 60 sec, "uhvatiću" taj crni flashback 2x, što bi značilo da ghostinga na ovaj način pa skoro da i nema. U browseru, na desktopu, pri normalnom pokretanju kurzora, prozora, bilo čega, bilo kojom brzinom, ja ovo apsolutno ne vidim. A daleko od ovoga što je prikazano u ovom videu. Inače monitor dolazi sa contrast/brightness nameštenim na 50/50, pošto je to mnogo svetlo (pogotovo uveče kada pogasim većinu okolnog svetla), smanjio sam brightness na 20 (ili manje, čak i na 0). Tada može da se primeti neki bledo plavkasti trail kada se brzo pomeraju sivi objekti na beloj površini, ali ne bukvalno svi sivi objekti već valjda samo neke odredjene sive, to sam primetio skrolujući vertikalno neki forum koji ima horizontalne sive linije između postova. Ovo važi za tako malo šire sive elemente. Čini mi se da se to vidi kada je smanjen brightness, dok na 50/50 toga nema. U ukupnoj upotrebi se ovo može okarakterisati kao retko pojavljivanje, ja sam mnogo zahtevan a mogu reči da mi ovo uopšte ne smeta (text je ionako nečitljiv dok se skroluje, bio tft ili crt). Sivi ili crni text kad se pokreće na svetloj površini, nema nikakvih problema. Od igara sam probao samo Battlefield 2, koji na mojoj grafičkoj i u 1:1 i u aspect izgleda smešno naravno zbog grafičke. Malo sam pucao i skakao okolo, i nisam primetio nikakav blur od odziva niti bukvalno ikakav ghosting. Inače igram redovno ovu igru na crt-u pa znam otprilike šta treba da očekujem. Tako da bih ja odzivanje i ghosting na ovom monitoru, u ovom delu koji sam uspeo da pregledam a to su filmovi i desktop upotreba, dao visoku ocenu 9/10. Verovatno bi to trebalo još istestirati u igricama sa nekom boljom grafičkom.

Evo to je to što sam ja uspeo da primetim za 4 dana full korištenja, ako još nešto primetim javiću. Inače monitor mi je trenutno zakačen na Leadtek GeForce 6600 GT, preko DVI. Ako nešto znači, na kutiji monitora piše 'date shipped 28092007'. Moj overall utisak je da sam veoma zadovoljan.

Member Avatar korisnika Preacher
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        636
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1700X@3.8GHz@1.295v + Thermaltake Riing Silent 12 Pro Red
        • MoBo: ASUS Prime X370-Pro
        • RAM: G.SKILL Trident Z 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6G
        • MON: Dell 2407 WFP-HC
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO M.2 500GB+Samsung F3 1TB+Western Digital Red 3TB x 2+Western Digital Red 4TB
        • OPT: neka...
        • Case: Thermaltake Core V41 ; CHIEFTEC Navitas 850W-GPM-850C 80+ Gold
        • SND: Asus Xonar DX; Altec PT6021
        • LAP: Toshiba Portege Z830
        • INET: DSL
        • Ostalo: Tastatura+miš Wireless Rapoo 8900P
      5. I na Behardware kazu da je ok http://www.behardware.com/articles/6...407wfp-hc.html
        i da taj ghosting nisu primetili.
        Izgleda da cu se i ja ponoviti sa tim Dell-om za NY.
        Bio bih ti zahvalan ako bi nam rekao kako se ponasa u gradijentima tj. da li je 24bitni.

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        426
        ^ hm, nije mi onda jasno cemu opsta frka na Dell forumu zbog ghostinga ("overdrive ghosting issue") na 2407-HC?! Dell je, pod pritiskom, cak pristao da u Americi do 8.11. refundira novac svakom ko zbog toga hoce da vrati monitor.

Neki pak naslucuju da je na novijim serijama ovog monitora smanjen ghosting, mada Dell zvanicno ne potvrdjuje tu informaciju i tvrdi da nikakvih revizija 2407-HC modela nije bilo, niti se planiraju (!). Evo ko ima vremena moze da procita ovu diskusiju na dell forumu, ima samo 68 strana
        Menjao Spotter : 22.10.2007. u 12:32

Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        636
      8. Moja mašina
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO M.2 500GB+Samsung F3 1TB+Western Digital Red 3TB x 2+Western Digital Red 4TB
      9. Verovatno da je bila neka od prvih serija koja je imala taj problem (i izgleda da je ta serija zavrsila u USA ). Najbolje je da na licu mesta proveris da li ima ghostinga i odlucis da li kupujes ili ne, bar tako ja planiram.

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        426
        Citat Citiram korisnika: Preacher Pogledaj poruku
        Verovatno da je bila neka od prvih serija koja je imala taj problem (i izgleda da je ta serija zavrsila u USA
        ne bih rekao, zale se i iz Evrope. i to ovih dana.

"A lot of people here in Slovenia were considering buying this Dell monitor. Well, the overdrive ghosting issue is now thankfully general knowledge, so people look for other brands like Benq, LG, HP and Belinea."

"here too, in France.
        Many forums talking about this problem.
        so, many people who want to buy this monitor finally buy another one.
        2407WFP was a great monitor, 2407WFP-HC not."

(link)

Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        636
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: Spotter Pogledaj poruku
        ne bih rekao, zale se i iz Evrope. i to ovih dana.

"A lot of people here in Slovenia were considering buying this Dell monitor. Well, the overdrive ghosting issue is now thankfully general knowledge, so people look for other brands like Benq, LG, HP and Belinea."

"here too, in France.
        Many forums talking about this problem.
        so, many people who want to buy this monitor finally buy another one.
        2407WFP was a great monitor, 2407WFP-HC not."

(link)
        U pravu si.
        Nema druge nego probati monitor pre kupovine.

Member
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        313
        Bio bih ti zahvalan ako bi nam rekao kako se ponasa u gradijentima tj. da li je 24bitni.
        Isprobao sam gradiente u Photoshopu, u nekim lcd gradient-test programima, kao i na lossless slikama koje su napravljene bas za ovo testiranje - i rezultat je skroz pozitivan - i kod horizontalnih i kod vertikalnih gradienta nema nikakvog bendinga, svi prelazi su skroz "smooth".

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        426
        Gargoyle, ajd uradi jos ovaj mali test. Namesti da je pozadina na desktopu tamno siva (ne ona windowsova siva vec custom, bliza crnoj), i prevlaci misem neku belu ikonicu preko ekrana. Javi da li vidis crne "repove", i ako da, u kojoj meri (uporedi s ovim). Vidi i koliki je uticaj brightnessa. Naravno da ghosting iza ikonica nije toliko bitan, ali ukazuje na to koliki je na filmovima ili igricama sa tamnom pozadinom.

Member Avatar korisnika meca dobric
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        256
      17. Moja mašina
        • CPU: E8500 + Mugen 2b
        • MoBo: GA-P35-DS3L
        • RAM: 8GB DDR2
        • VGA: GTX460 SE
        • MON: LG 42K450
        • HDD: WDC WD6400AAKS-00A7B0
        • Case: CM 690/CFT-650-14C
      18. Citat Citiram korisnika: Spotter Pogledaj poruku
        Gargoyle, ajd uradi jos ovaj mali test. Namesti da je pozadina na desktopu tamno siva (ne ona windowsova siva vec custom, bliza crnoj), i prevlaci misem neku belu ikonicu preko ekrana. Javi da li vidis crne "repove", i ako da, u kojoj meri (uporedi s ovim). Vidi i koliki je uticaj brightnessa. Naravno da ghosting iza ikonica nije toliko bitan, ali ukazuje na to koliki je na filmovima ili igricama sa tamnom pozadinom.
        Meni taj video vise lici na overshot (rta/rtc error ne znam kako to dell zove, zbog negativa koji prati sliku) Jel moze da se iskljuci rta/rtc/kako vec na ovom monitoru pa da se onda vide rezultati...

Naravno, moguce je da sam odvalio veliku glupost, ne razumem se toliko u monitore, tek treba da kupim neki lcd i za sada sve mi lici da ce biti bolje da potrosim te pare na muziku na nekoj slavi. :)

Member
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        313
        Uradio sam i ovaj test, i generalno jedino što sam uspeo da repliciram je crni trail umerene veličine iza belog objekta u pokretu na ovako nekoj tamnijoj površini, kada pokrećem taj beli objekat u Photoshopu na ovoj sivom površini. Trail je manji i bleđi od ovoga na prikazanom videu, dužine oko 2-4 mm kad se pomera nekom srednjom brzinom. Ako se jako brzo mrda ili dovoljno sporo, nema traila. Na srednje sivim (i svetlim) površinama trail uopšte ne postoji. Čini mi se da sam još više zatamnjivao, ta siva bi otišla u crnu pa se trail i ne bi video. Da napomenem, trail se vidi i npr. na tamnim nijansama drugih boja, s tim što je onda trail u nekoj nijansi jako tamne te boje. Vidim tako nešto spominju i na stranim forumima, ovaj post #12. Brightness nema neki značajan uticaj na ovo, osim da recimo kada se povećava od 0 do 50, malo se smanji, tj. pobledi ovaj efekat. Uglavnom moj subjektivni utisak je da je to sve ukupno bolje nego na ovom videu, pogotovo što ova siva iz video izgleda prilično svetlo u odnosu na koliko sam ja morao da zatamnim da bi se pojavio trail, i da generalno ova pojava ne smeta mnogo ili uopšte. Kao što rekoh ranije, trail kurzora po desktopu i po prozorima ja nigde ne vidim, bez obzira na brzinu pomeranja.

Da sumiram, jedine "probleme" koje sam ja uspeo da utvrdim na ovom ekranu do sada su:
        1) plavkasti trail (čini mi se da ga zovu i green ghosting, mada je to meni više plavo nego zeleno - boja je neka jako bleda tirkizna), iza svetlo sivih površina u pokretu na beloj pozadini, kada je brightness mali od 0-10, vidim da za njega postoji fix (nisam ga još probao) - meni subjektivno ovo ne smeta.
        2) crni trail koji sam ovde opisao, takodje mi subjektivno ne smeta.

Sad da li je ovo prećutno poboljšana serija ili šta, ili sam imao sreće sa ovim primerkom, vidim da na stranim forumima pola ljudi kuka da ima probleme, a pola da nema *tolikih* problema. Meni su ovi "problemi" koje ja mogu da reprodukujem potpuno zanemarljivi u odnosu na opšti kvalitet prikaza koji daje ovaj moj ekran i na desktopu, i u filmovima, i u igrama.

Member Avatar korisnika Hattala
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        620
        Dilema : Da li uzeti nesto ovako http://www3.atelco.de/8AmlazLR3q6ugw...=9699&agid=367

ili

http://www3.atelco.de/8AmlazLR3q6ugw...17913&agid=367

Pogledao sam i samsung : http://www3.atelco.de/8AmlazLR3q6ugw...=6097&agid=367 i ne vidim neku razliku od modela gore koji je skoro upola jevtiniji ?

Moze mala pomoc pls ?
        Menjao Hattala : 28.10.2007. u 21:49

Member Avatar korisnika castor
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.916
      22. Moja mašina
        • MON: Dell UltraSharp U2412M
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Apple MBP13 E2011/Core i5@2.3/16GB/Samsung850Pro256GB+WD1TB
        • TV: Sony Bravia KDL-55W829B :D
        • Ostalo: Apple iPhone 6S 64 GB Ultra Black edition
      23. Pa prema svima (ili skoro svima) najboljji izbor bi ti bio 244T, pod uslovom da ćeš ili se već baviš pripremom za štampu i obradom slika - ima PVA panel. 245B ima TN panel, a za LG ne znam. Ako ti ne treba ovo gore, onda bi išao na subjektivno bolji/ljepši/onaj-koji-tebi-odgovara i uzeo taj.

U svakom slučaju, pogledaj prije nego kupiš, ako možeš sva tri, pa se odluči.

Pozdrav.
        It's the ride that matters, not the bike...

z a g i
        Guest
        Kako se zavrsila dilema? Koja je 24" najbolja, tj. odnos cena kvalitet?

Member Avatar korisnika Hattala
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        620
        Odlicno ,posto mi monitor sluzi za "standardne" rabote tipa igrice,film i slicno ovaj T model i nije preko potreban.
        Mislim da cu ostati veran Samsungu mada ovaj drugi ima hdmi .... :-;

thanks

Strana 9 od 88 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •