Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
A T240 vs 2493HM? Cena je tu negde, prednosti ovog drugog su, koliko vidim, pivot i podešavanje po visini, dok T240 ima sjajan dizajn (po meni, nekome se ne sviđa) i bukvalno iste karakteristike, pa sad ne znam... Ako je engine za reskaliranje (koji je valjda odličan kod T240, koliko sam pročitao) isti i na 2493HM, onda bih pre uzeo 2493... Jer, neću baš moći terati sve igre na 19x12 na 4850, moraću se zadovoljavati i sa 1680x1050, pa mi je bitno da i tad izgleda dovoljno dobro :)

evo moj buraz ima 2493hm (nisam ni znao da je kupio taj model 24" samsunga) :

1. katastrofa je nestabilno ono podnozje/konstrukcija - malo cuknes sto ili oceses monitor i on se klati pola sata; naravno nece pasti sa stola ali... :d

2. ima odlicnu sliku - pored njega stoji iMac sa PVA panelom i mogu reci da Samsung ima iznenadjujuce dobru sliku - naravno fali pola tamnih tonova (sto ne treba da cudi uzimajuci u obzir cenu) ali uglovi gledanja su sasvim pristojni!!
 
Znači slika je dobra, to mi je bitno... Manje više postolje, jest' da mi se i sto klima na svaki dodir pa će i monitor da leti na sve strane, ali svakako planiram novi sto uskoro, pa će valjda biti bolje... Ili neki kontra teg da napravim :d
 
Nevidjeno je dojajan utisak sedeti za 30".

Imao sam priliku da overim cinemu sa tom velichinom i recimo pored solidnog polovnog automobila koji mozesh kupiti za te pare monitor je fantastichan :)
 
Poslednja izmena:
Nevidjeno je dojajan utisak sedeti za 30".

Imao sam priliku da overim cinemu sa tom velichinom i recimo pored solidnog polovnog automobila koji mozesh kupiti za te pare monitor je fantastichan :)

I šta mislite koja dijagonala je dovoljna za svakodnevni desktop rad?
Ja mislim 19" pošto mi se čini da ću da oslepim pored ove 22" :d:d:d
 
sto vece to bolje :p

min. 24"!
 
Ovaj komentar za postolje kod samsunga 2493hm ne stoji. Ovaj samsung ima odlicno postolje s kojim je veoma lako manevrisati.
 
Samo da vam javim.

Samsung 245B vishe se ne uvozi. Jedini model je ostao u win win-u i oni su lupili cenu od 32k shto cu da im platim juche :)
 
Izuzetno iskustvo sa BENQ G2400WA...
Dobri uglovi gledanja, od 6 kom koje smo uzeli, samo jedan je imao 1 mrtvi pixel. Meni stoji na stolu pored 2405fpw (XPVA) i iako to nije to, dosta se dobro drzi..

Ako ti nesto znaci za barem 2 klase je bolji od BENQ FW222a i za barem 4 klase od BENQ FW202a, sa kojima sam oba imao iskustva (2 22jke i 1 20tica)..
20tica ima ozbiljno curenje svetla
22 ocajne nijanse sive, jedna je pozutela u cosku, losiji uglovi gledanja, losije boje od G2400wa...
 
ima li neko 2443BW? iskustva?
 
Imao sam ja malo kontakta sa istim, uzela drugarica na moju preporuku. :) Montirao ga i malo radio, ukratko, mene je odusevio. U poredjenju sa mojim 223BW koji ima S panel, uglovi su klasu bolje dradjeni, boje rekao bih identicne, sasvim ok dakle, tj ja ne nalazim manu, probijanja skoro i da nema ali imaj na umu da ga na mom ima tako da sam navikao na to. Dakle slika za danasnje standarde moze se reci bez mane za svakodnevni rad. :) A bolji deo, dizajn, po meni bar, stalak i sve je od "kao mat" plastike i nema glossy povrsina.
 
vise mi se svidja taj look nego kod 2493hm (a i jeftiniji je)
i obavezno treba ovaj model LS24MYKRBQ/XAA (ima height adjustable stand)
 
Poslednja izmena:
E vidis to nisam znao, ali ovaj ima podesavanje po visini. A gledao sam 2493HM ali ima kao slabije uglove po spec. i trosi 100w naspram 50w tako da je zbog toga prevagnuo prvi iako kao ovaj ima brightness 400 naspram 300 kod 2443BW.
 
Ima li nesto za 20-ak hiljada sa HDMI i DVI-em (ili dva DVI-a) i 1080p native rezolucijom (1920x1080)?
 
Haha, znaci nisi ubo nijednu stavku koju sam pitao :) Treba mi nativna 1080p zbog PS3, i treba mi HDMI i DVI takodje zbog PS3, ili dva DVI-a jer necu PC na VGA da drzim.. ali hvala u svakom slucaju ;)
 
Ako bilo ko sazna da ovo ima kod nas....

Acer P244Wbii Glossy Black 24" 2ms (GTG) HDMI 16:9 Full 1080P Widescreen LCD Monitor 300 cd/m2 20000:1 ACM - Retail
Full 1080P Resolution, HDMI cable included

24-009-154-26.jpg
24-009-154-34.jpg
 
jako lepo ali se ne bih radovao nekoj normalnoj ceni bez 350e ne racunam
 
Nazad
Vrh Dno