Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
ima neka nova asus 24 sa web camericom na vrhu na netu kazu da nije losa
 
Dell UltraSharp 2408WFP konacno u Srbiji!!! Ima na par nesta u BG-u.

@pole: Uzmi Dell 2408WFP, fantastican je monitor. I ja planiram da ga uzmem.
Zaobidji prvu reviziju Dell-a 2408, ima previse problema s njom. Procesljaj malo forume, a ako te mrzi ovo je lista problema:

... decreasing brightness from left to right, looks like a gradient from white to gray.
... terribly oversaturated colors. Every red turns into neon pink.
... rainbow effect around letters
... yellow tint in the bottom-left corner (neki prijavljuju i pink tint u delovima ekrana).
... noticable input lag

Btw. input-lag na Dell-u 2408 je preko 60ms, što je razočaravajuće (link).

Dakle, ili nadji provereni 2407hc iz nekih starih zaliha (bilo ih je prosle nedelje u list solutions) ili sacekaj 2408 reviziju A01 koja izlazi sredinom jula, mada se kod nas nece pojaviti pre septembra. Ako Dell uopste uspe da novom revizijom ispravi nedostatke..
 
Poslednja izmena:
vredi li Dell E248WFP ? vidim ima u gigatronu za ~450€
 
Za odnos cena (20chf razlike), uzmi 2400w... Nemoj da ocekujes spektakularne uglove u ovoj klasi doduse...

pazi, jos taj 2400w ima najbolje uglove, kako horizontalne, tako i vertikalne, od svih monitora sa tn panelom koje sam video. sasvim, sasvim korektne za kucnu upotrebu, bar na tom primerku sto je bio kod mene. druga stvar sto su generalno uglovi na tn smesni u odnosu na xVA, ali i cena je smesna...
 
mozha je glupo pitanje ali me interesuje koji je najbolji 24" monitor (mozhe i manji) sa odnosom stranica 4:3, i hate 16:9
 
hvala na odgovoru, znachi opet tjoravljenje na malo ekranu. btww taj samsung ima 12ms odziv, chini mi se da je mnogo za igre
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam na poslu dobio Della 2408wfp i mogu da potvrdim da problemi koji se spominju stvarno postoje. Od svih pomenutih meni najvise smeta neujednacenost panela (~1/5 panela sa leve strane je svetlija. Nije strasno ali se primeti).
Input lag takodje postoji. Do nedavno sam koristio MS wirelles misha sa radio vezom koji se ne moze koristi u kombinaciji sa ovim monitorom (kada saberete kasnjenje radio veze misa i input laga monitora rezultati su prilicno losi tj. kasnjenje strelice misa je bas primetno).
Prikljucio sam nekog zicnog logija i sada je mnogo bolje prakticno se ni ne primeti (ili sam se malo i navikao). Pretpostavljam da bi za igre mogao biti veci problem, ali posto ga ja za to ne koristim ne smeta mi previse.
Sledeca stvar je problem sa sitnijim slovima kada se ponekad oko njih pojavljuje zelenkasto roze senka (halo efekat). Ovo se javlja, koliko sam shvatio, zbog toga sto je u ovom monitoru wide gamut panel. Problem moze prilicno da se ubalzi pomoci Clear type tunera, aplikacije u okviru Win-a, mada ne i potpuno eliminise. Ovo bi trebalo da se ispravi u sledecoj reviziji monitora (a01) koja ce doneti podesavanje ostrine u koracima od 10% (sada je moguce podesavanja samo u koracima od 25% gde je 50%-preostro a 25%-mutno. Znaci nesto izmedju bi bilo idealno). Pitanje je samo kada ce se (i da li) a01 revizija pojaviti posto zvanicnog obavestenja od Della jos uvek nema. Cak i da se pojavi preko leta kod nas nece stici dok se ne rasprodaju a00 monitori koji su na lageru.
Sto se boja tice, fabricka postavka je katastrofalna, boje vriste - glava boli :) Za pripremu za stampu/design neupotrebljivo. Medjutim posle poduzeg podesavanja (prvo svetlina/kontrast pa posle posebno po RGB kanalima) dobije se prilicno dobar rezultat. Nakon ovoga uradjena je i dodatna kalibracija (za sada samo softverska), i dobijenim rezultatima sam prilicno zadovoljan. Kolori izgledaju fenomenalno i sto je meni veoma bitno boje su precizne. Ono sto me je odusevilio kod monitora je prikaz crne boje. Apsolutno fantasticno. U mrklom mraku probijanja nema cak ni malo, crna je najcrnja sto sam do sada video :)
Iako ima problemcica mislim da ovaj Dell nema bas neku alternativnu, posto za ove pare kod nas nemoze da se nadje nista bolje (osim mozda HP LP2465 koji bi trebalo da je bolji sto se tice laga ali slika generalno ne moze biti bolja).
 
Poslednja izmena:
Pa posto svi ovi skuplji 24" koriste PVA, slika ni ne moze da bude nesto mnogo bolja kada se sve podesi. I jos ako se koristi hardverski kalibrator...
 
Poslednja izmena:
Erm, posto nema teme o vecim monitorima ova mi se ucinila najblizom. Dakle, ima li neko iskustva sa ovim monitorom.

U Nemackoj se moze kupiti za ispod 400 EUR a u par nekih review-a ga pohvalise kao odlican "bang for buck". Ima nekih mana sa kojima bih ziveo za ovu dijagonalu.
 
Planiram da uzmem Dell 2408wfp,vidim da ga ima u Gigatronu za 50000 dinara.Kako da proverim da li je taj monitor ta nova verzija?
Ili se mozda pojavio neki drugi 24 inch model do iste cifre koji nije TN panel i koji je full HD?
 
Planiram da uzmem Dell 2408wfp,vidim da ga ima u Gigatronu za 50000 dinara.Kako da proverim da li je taj monitor ta nova verzija?
Ili se mozda pojavio neki drugi 24 inch model do iste cifre koji nije TN panel i koji je full HD?

Nova A01 revizija bi trebalo da ima mogucnost podesavanja ostrine u koracima od 10, dok starija A00 ima podeoke po 25. Nova revizija donosi smanjen input lag, mada koliko sam citao problemi sa panelom (svetlija leva strana) nisu Bog zna kako poboljsani. Inace gomila novih A01 su u stvari refurbished A00, sa ispravljenim tim nekim nedostacima, mada ne potpuno. Ne verujem da ces naci noviji model kod nas.
 
Poslednja izmena:
Nova A01 revizija bi trebalo da ima mogucnost podesavanja ostrine u koracima od 10, dok starija A00 ima podeoke po 25. Nova revizija donosi smanjen input lag, mada koliko sam citao problemi sa panelom (svetlija leva strana) nisu Bog zna kako poboljsani. Inace gomila novih A01 su u stvari refurbished A00, sa ispravljenim tim nekim nedostacima, mada ne potpuno. Ne verujem da ces naci noviji model kod nas.
Verovatno cu i odustati od njega...
Vidim ima na odredjenim mestima HP LP2475W,koliko vidim komentare na netu uopste nije los.Jos kada bi ovde neko dao svoje licno iskustvo...
ps. koja je razlika izmedju S-IPS i PVA panela?
 
350 evra budzet i ogranichen sam na tn panel [sa obaveznim dvi]

Samsung T240 ?

LG W2452T-PF ?

Neki drugi predlog?
 
Poslednja izmena:
samsung 2493hm
 
Nisam znao za ovaj model. Nervira me ta silver crta al to se da ispraviti :)

Veoma interesantan model
 
On mi je najjeftinija varijanta.

Ne igram se puno, uzimam veliku povrshinu zbog cad aplikacija, a nisam znao da deli isti panel i sa samsung 2493hm. Ako je sam prednost 2493hm pivot i taj engine za reskaliranje onda 245B it is. :)
 
Poslednja izmena:
A T240 vs 2493HM? Cena je tu negde, prednosti ovog drugog su, koliko vidim, pivot i podešavanje po visini, dok T240 ima sjajan dizajn (po meni, nekome se ne sviđa) i bukvalno iste karakteristike, pa sad ne znam... Ako je engine za reskaliranje (koji je valjda odličan kod T240, koliko sam pročitao) isti i na 2493HM, onda bih pre uzeo 2493... Jer, neću baš moći terati sve igre na 19x12 na 4850, moraću se zadovoljavati i sa 1680x1050, pa mi je bitno da i tad izgleda dovoljno dobro :)
 
Poslednja izmena:
pa bile su vesti, doduse vezano za TV, da Samsung i ne znam ko-jos-sve ulaže milione u nove fabrike koje ce proizvoditi min. 50" ili veće display-je...
 
ACER LCD 24" Wide V243Wb - cena: 23100,00

Dijagonala: 24" Wide. Rezolucija: 1920x1200@60Hz. Kontrast:
3000:1, osvetljenje: 400cd/m2, ugao vidljivosti: 176°/176°.
Vreme odziva: 5ms, konektor: D-SUB (analog). Format 16:10.
panel technology: TN+film. Display size: 518x324mm.
Boja: crna. Garancija 3 godine.
 
Nazad
Vrh Dno