Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
U narednih 10tak dana cu uzeti neki monitor a sada se pojavio i NEC AccuSync 24WMCX monitor kao opcija pored Samsung-a 245B...... Jedino sto mi se ne svidja kod Nec-a je sto ima ugradjene zvucnike ali ima HDMI ulaz sto mi se svidja i ima vece uglove vidljivosti. Mana mu je sto nije podesiv po visini za razliku od Samsunga.... Odziv je kod oba 5ms. Rezolucija ista. Jel zna neko kakav mu je prikaz boja itd.... Trazim po Netu neki opsiran review ali nista konkretno ne mogu da nadjem.
 
Ovo pitanje se do sad provrtelo ko zna koliko puta, ali moram da pitam:
Kakav je monitor Samsung 245B?
Najvazniji su mi filmovi i igre. Takodje i Photoshop, nista profesionalno, ali mi je kvalitet prikaza vazan.

Drugo pitanje je kakav je Samsung 245T? Koja mu je trenutna cena u Srbiji?
Vidim da je odziv samo 1ms veci, pretpostavljam da mi ne bi smetalo. I ima bolji kvalitet prikaza. Duplo je skuplji od B modela, da li zaista toliko vredi?
 
obzirom da se u poslednjih godinu dana pojavio veliki broj TN Film modela, verovatno ne tako daleko... mozda do kraja godine... u DE, na primer, vec ima par modela ispod 300E, i solidan broj njih ispod 400E - na dalekom zapadu je verovatno jos bolja situacija
 
da imam 500€ za monitor uzeo bih ga :)
 
jel postoji u beloj verziji ?? :d
 
eh... :)
 
Postoji li neka znacajnija razlika izmedju Samsung 245B, 2493HM i 245T. Cene su koliko vidim 350, 470 i 1050 evra respektivno. Da li je 2493Hm dovoljno dobar monitor da se uzme za svakodnevni rad?
 
Poslednja izmena:
245T je pva i za klasu iznad ova dva prvo navedena (ali zato i kosta)
 
Licno iskustvo - u firmi smo kupili 6 G2400 monitora (benq). 1 (i slovima jedan) mrtav piksel na 6 kom. Ja moj licno drzim kao drugi monitor (uz 2405fpw), i mada razlika postoji u odnosu na 2405, za svakodnevni rad je sasvim OK. Cisto za porednjenje, imao sam priliku da radim i sa fp222 (22" benq tn) i sa fp202 (ili kako se vec zove 20" tn benq), i g2400 je za klasu bolji od fp222 a za 2 klase bolji od 20" (koji je imao znacajno curenje svetla odozgo i odozdo)... Razlika u ceni od 700e - do SPVA (ili sta god da je taj samsung) se apsolutno ne isplati u ovom konkretnom slucaju... Bolje kupite 3 g2400, 780g plocu i 3450 karticu za te pare, i imajte 3x24"... :)
 
ja sam cuo da taj wa ima skroz ok sliku jedini problem je nepostojanje digitalnog ulaza ako je problem , ako moze neko da kaze koju o ostrini na vga kablu
 
Za developer work je sasvim pristojan IMO. Sa druge strane ja sam covek koji nikada u zadnjih 3-4 godine koliko imam dell-a 2405 nisam video bitnu razliku izmedju DVI i VGA ulaza u kvalitetu..

Glavne mane g2400wa IMO su:
- Nepostojanje podesavanja po visini, okretanje i rotacija
- OCAJNA emulacija nizih rezolucija

PS Nisam rekao da je bolji od bilo kakvog samsunga, samo da za odnos cena/kvalitet je odlican...
 
Poslednja izmena:
Neko je već postavio pitanje, a ja ću ga ponoviti...

Kakav je Dell UltraSharp 2408WFP???

Cena je u odnosu na 245T daleko povoljnija... ima li još neki monitor koji treba razmatrati u toj 24" trci a da je S-PVA?
 
Dell UltraSharp 2408WFP konacno u Srbiji!!! Ima na par nesta u BG-u.

@pole: Uzmi Dell 2408WFP, fantastican je monitor. I ja planiram da ga uzmem.
Samsung je kod nas iz nekog razloga mnogo skuplji nego u inostranstvu. Ako pogledas cene na Guglu Samsung je od Della skuplji za oko 30-50 dolara. Ovde je razlika skoro 400 evra.

A po meni Dell je mnogo bolji monitor. Ima bolju sliku, mnogo vise konektora, ima cak i Display Port. A lepse i izgleda :) Jedino mu je lag malo veci, ali meni ne smeta iako sam strastveni gamer, ne verujem da ce i tebi.
 
Poslednja izmena:
Dell UltraSharp 2408WFP konacno u Srbiji!!! Ima na par nesta u BG-u.

@pole: Uzmi Dell 2408WFP, fantastican je monitor. I ja planiram da ga uzmem.
Samsung je kod nas iz nekog razloga mnogo skuplji nego u inostranstvu. Ako pogledas cene na Guglu Samsung je od Della skuplji za oko 30-50 dolara. Ovde je razlika skoro 400 evra.

A po meni Dell je mnogo bolji monitor. Ima bolju sliku, mnogo vise konektora, ima cak i Display Port. A lepse i izgleda :) Jedino mu je lag malo veci, ali meni ne smeta iako sam strastveni gamer, ne verujem da ce i tebi.

Pa planiram da zanavljam mašinu ali ću prvo uzeti laptop identične rezolucije kao taj Dell 2408WFP... tako da priču o monitoru za sada stavljam u drugi plan.

Inače spomenuti monitor ima fantastičnu cenu i karakteristike na papiru... ali bih recimo voleo kada bi Max uradio poređenje sa Samsungom 244T ili 245T tj. neki lep test! Prvo zato što ima dobar uvid u celu priču, drugo... prošlo mu je dosta različitih modela kroz ruke i treće... tačno zna šta da gleda.

Mada ukoliko je video monitori i imao vremena da se igra sa njim... mogao bi nešto da napiše! ;)
 
Poslednja izmena:
Samsung je kod nas iz nekog razloga mnogo skuplji nego u inostranstvu. Ako pogledas cene na Guglu Samsung je od Della skuplji za oko 30-50 dolara. Ovde je razlika skoro 400 evra.

Poredjenje cena u inostranstvu (po googlu) i kod nas nema smisla i ne mogu se cene iz USA ili UK uzimati kao referentne kod nas. Kod nas je sve (dosta) skuplje u eurima nego kod njih u dolarima i to je to ....
 
Nisi pročitao pažljivo... čovek je samo spomenuo da su cene napolju između ta dva modela gotovo približne, a poenta je bila razlika u ceni kod nas između ta dva monitora... a ne u inostranstvu...
E to je loše. Da je cena približna tj. da je razlika i kod nas tih 50 EUR ili koliko već ne bi bilo problema oko odluke... a pošto je razlika 300 EUR... :S:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno