Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako poredis sa P2417, LG isto kosta, 1000 dinara gore dole u zavisnosti od prodavnice, to je ta klasa. LG nema USB portove na sebi, ali nema ni problema sa primercima i panelima, ghostingom, crvenom bojom itd, plus je, bar po meni, duplo lepsi zbog ultra tankog bezela, a slika mu je fantasticna :)
 
Ako poredis sa P2417, LG isto kosta, 1000 dinara gore dole u zavisnosti od prodavnice, to je ta klasa.

Nema hub, ali nije ni podesiv po visini. Dve različite klase korisnika ciljaju.

Sinoć sam otkrio da moj isto ima problem, nisam mogao da poverujem. I s obzirom na probleme ostalih ljudi na forumu, apsolutna ne-preporuka od mene.
 
Ma pogledajte na forumu za taj Dell, javilo se 5-6 njih kod kojih je crvena boja zapravo narandžasta i nisu mogli da nađu primerak koji nije takav. Uz to se još pojavljuju duhovi pri skrolovanju. Ako je i Dell rekao da ima problem sa tom serijom...
 
Eh da je 5-6 :) Ja sam isto imao njega u vidu, srecom imao sam mogucnost da biram od dva komada na stanju, jedan narandzast, drugi katastrofa duhovi, pomeras otvoren prozor misem, ono siva se preliva u zelenu i plavu, uzas...

A da ne pricamo o kvalitetu izrade, plastika mu je kao da kosta 11.000 a ne 26.000, kod oba koja sam gledao je bilo jedno 2 milimetra lufta izmedju rama gde pise Dell i samog panela, a novi neotpakovani monitori.

I na kraju uzeh LG, fantastican monitor u svakom pogledu, kvalitet izrade, slika, konekcije, VESA, slim bezeli, sve.
 
Poslednja izmena:
LG 24MP68VQ ima isti tip standa (možda i lošiji) kao i 27UD68 koji sam probao, klati se levo desno ako brže i jače kucate ili hvatate beleške čak i na stabilnijem stolu.

https://youtu.be/xSlBoptkVrk?t=53

Obratite pažnju na to ako vam smetaju takve stvari, jer je jedino rešenje neki VESA stand.
 
Da se javim, dobio zamenu, isti model, jos gora crvena, da ne kazem narandzasta i bela boja nego monitor koji sam reklamirao. Vraticu i ovaj i trazi novac nazad, ne vredi zivaca da igram lutriju. (Dell p2417h)
zar se boje ne kalibrisu? odnosno mozes da podesis sve? nisam ispratio temu, jesi pokusao da kalibrises monitor, ili pricas tek onako?
 
Monitor ne prikazuje crvenu boju kako treba, falican panel, nema tu kalibracije. Mozda, donekle mozes korekcijom drugih boja da dobijes crvenu koja lici na nesto, ali ces sve ostalo da poremetis onda.

Nije mi i dalje jasno zasto pored 20 prethodnih strana ljudi i dalje kupuju ovaj monitor :)
 
Uf, ova moja potraga za monitorima se zakomplikovala. Niti u Cg ima UltraSharp modela niti znaju kad ce stici...

Ajmo dalje, sta bi vi uzeli od ovih modela:

U2412M
S2415H
S2316H
ASUS MX239H
LG LED 24MP68VQ-P


Eto, ne znam sta jos da navedem ali to je to sto je manje vise dostupno u Cg u ovom momentu.

Ove Dellove sam naveo jer se ipak nadam da su bolji od drugih modela a da nemaju pomenute probleme.
 
Monitor ne prikazuje crvenu boju kako treba, falican panel, nema tu kalibracije. Mozda, donekle mozes korekcijom drugih boja da dobijes crvenu koja lici na nesto, ali ces sve ostalo da poremetis onda.

Nije mi i dalje jasno zasto pored 20 prethodnih strana ljudi i dalje kupuju ovaj monitor :)


Nije bas sve tako crno, ja sam u firmi dobio P2417h ispravan pre mesec dana... ja sam kutiju otvarao prvi put, neotpakovan primerak je bio dobar iz kutije...
 
Zaboravio je da napise da preporucuje Samsung umesto svih ostalih monitora na trzistu :)
 
Nije bas sve tako crno, ja sam u firmi dobio P2417h ispravan pre mesec dana... ja sam kutiju otvarao prvi put, neotpakovan primerak je bio dobar iz kutije...

Tako sam i ja mislio dok nisam podesio kontrast u range gde je počelo bagovanje :D Šalim se, možda su uvezli ispravne.

Ako hoćeš da budeš siguran, prebaci na warm preset i idi na http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19444864 , pa skroluj gore dole između prve dve poruke. Tako je najlakše istestirati.

Ovde je moj poslednji test:

Na početku videa je sve ok, tu je kontrast 65
Na 0:45 prebacujem na kontrast 69 i tu se pojavljuje žuti ghosting na sivim elementima
Na 2:14 prebacujem na warm presset tu se pored žutila pojavljuje i ljubičasti ghosting na plavim delovima
Na 3:38 vraćam na standard i kontrast 69 i vidi se samo žuti ghosting
Na 4:35 prebacujem kontrast na 65 i sve ponovo izgleda ok.

 
evo igrao sam se, meni se taj ghosting pojavljuje tek iznad kontrasta 85, ali mi onda izgore oci, inace kontrast drzim na 60... ako ce mu ovo biti jedina falinka u narednih 10 godina, ja sam prezadovoljan sa ovim monitorom... ako u medjuvremenu bude nekih drugih problema onda krastavac...
 
@Stavio si warm preset? Warm uz 68-73 kontrast kod mene najviše ubija.

Ja sam se zeznuo kad sam testirao za goksija i podigao kontrast jako, ali tad kod mene nema ghostinga na Dell-ovom sajtu. Verovatno se i različiti paneli drugačije ponašaju.

Evo na Warm + 81 kontrast, na Dell-ovom sajtu ništa, ali zato na Benchu lightshow (@0:25) :D

 
Pozdrav drugari! Želim da kupim Benq GW2470H i jedan LG tv. Zvao sam 3 prodavca po 2 puta na KP od 19-21 ovo veče i ne javljaju se na poziv. Nešto kontam, ako se ne javljaju kad ih zovem kao kupac, kako će se tek javljati ako ih budem zvao u slučaju reklamacije =D Znate li nekog ok prodavca iz iskustva za preporučiti? Može i na PP..
 
Sta biste meni preporucili do 15 000? Kakvi su ovi AOC monitori? Tek sam od skoro cu za njih.

Uslov je 23 ili 24 inca, slika je najbitnija (odziv, boje, kontrast) a zatim je vazan dizajn.
Znam da mnogo trazim, ali cisto da kazem neke smernice :)
 
Moraces da skupis jos 5k din, stvarno se isplati.
Ili da kupis neki dobar, polovan do 15k din.
 
Pa to bi bila premija. Al ne znam da li ce nesto slicno da doalzi na oglase. Fora je sto imam komo, a stoji mi i skuplja prasinu pa ne znam da li je opravdano cekanje.
A 22 inca ima li nesto ok? Meni je konkretno zapao za oko hp 22es. Ali kao ips paneli imaju izrazen ghosting, mada ne znam koliko je o primetno u realnom radu.
 
Ja sam nakon kupovine 24MP68Q majci uzeo 23MP48Q, bio je nekih 17000 u radnji, odlican monitor za te pare, standardno sjajan LG IPS panel, kvalitet slike fantastican, nije toliko fensi dizajn, manje vise je klasican, ima HDMI, tako da ko ima slican limit u budzetu a hoce dobar IPS monitor te dijagonale, nema greske.
 
Verovatno mnogi nemaju HDMI na masini, mada i to je resivo, DVI na HDMI konverter ili ceo kabel. Nema razlike u kvalitetu slike, oba signala su digitalna, s tim da je prednost HDMIa ta sto propusta i zvuk, kome treba, plus preko njega mogu da idu freesync i tako te neke novotarije. Svejedno je manje vise, samo da nije VGA
 
Pa to bi bila premija. Al ne znam da li ce nesto slicno da doalzi na oglase. Fora je sto imam komo, a stoji mi i skuplja prasinu pa ne znam da li je opravdano cekanje.
A 22 inca ima li nesto ok? Meni je konkretno zapao za oko hp 22es. Ali kao ips paneli imaju izrazen ghosting, mada ne znam koliko je o primetno u realnom radu.

Zasto svi jure dvi? Jel slika preko dvi bolja ili je ista kao na hdmi?

Vule je lepo objasnio u postu iznad a sto se IPS/PLS tice - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?393132-Preporuka-za-tn-monitor&p=4998137&viewfull=1#post4998137 to je neko moje misljenje.

Mislim da bi bio veoma zadovoljan sa onim Asusom koji sam predlozio ali ima tu jos nekoliko zanimljivih HP, Asus, Samsung, LG, AOC sa IPS/PLS panelima, postoje i dobri Benq sa VA panelima (odlicna kalibracija, izuzetno visok kontrast-odlican prikaz crne ali imaju i svoje mane, prelistaj teme u ovom delu foruma a i uopste po netu) pa proceni koji bi ti panel/model najvise odgovarao za oko 20k din ili polovan za oko 100e.
 
Poslednja izmena:
Pokušavam da kupim Benq GW2470H i ne mogu da ga nađem nigde, nema ga u nabavci. E sad, lik na KP mi nudi Benq GW2470HE. Ima li iko predstavu koja je razlika između ta 2 modela? Na benq sajtu ne nalazim nikakav info o ovom HE modelu. Inače uvoz je iz Mađarske... Svaka pomoć je dobrodošla :)
 
http://www.eponuda.com/monitori/benq-gw2470h-monitor-cena-389076

Eto ti gore "agregator" cena sa naseg trzista, pa zovni neke od ovih firmi...neke imaju izloge i na KP.
Trebalo bi jos da ga bude, jedan od best buy monitora i dalje kada se gleda odnos kvalitet slike/cena, kod nas ljudi slabo cene blagodeti ovih novijih BenQ AMVA+ panela, vecina preferira IPS panele.

"E" varijanta GW2470H ne postoji, mada je meni izletelo u google searchu neki model sa nekog "espanja" sajta ;), mozda otuda E ili greska u oznaci.
Na zvanicnom sajtu nema 2470HE.
 
Zvao sam bar 10 broja, sve sa ovog sajta i još neke sa strane... Jednostavno ga nema. Na KP može da se nabavi, ali samo sa HE oznakom. I to me najviše buni jer nema ga na zvaničnom Benq sajtu. Možda je to model za Hungary tržište? Ako neko zna o čemu se radi... Inače, ko ne igra igre, ovo je best buy za taj novac...
 
Nazad
Vrh Dno