Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Pojma nemam, mada mislim da je rezolucija od 1366 x 768 isuvise mala ako planiras (a planiras) da koristis TV kao monitor. OK je ta rez za TV, ali totalno neprihvatljiva (bar meni) za PC monitor...

Upravo tako. Iz iskustva - mala rezolucija, slova prevelika i krzava.
Ni ne pomisljaj rad na TV bez full HD reze
 
onda ostaje dilema za 24". uzeo bih neki sa lepim dizajnom ali naravno u prvi plan stavljajuci ostalo :)
LG W2453SQ-PF otpada jer ima samo VGA, LG W2453TQ-PF nema nigde, zagledao sam onda LG W2453V-PF koji ima DVI, HDMI i 2ms, jedino ne znam za Dell ST2420L koji je LED???
 
A sto ne uzmes neki krsten TV od 32" full HD ( mnogo bolja varijanta od monitora 24" ) ?
 
bolje malo odlozi kupovinu i protegni se za 32'
vredi svaku paru
a posle toga nema povratka na manje (never!)
 
Ukoliko se odlucis za monitor umesto TV-a :) mogu ti preporuciti Viewsonic VX2451MH, odlican monitor i veoma kvalitetna slika out-of-the-box... Veoma je dobar i VX2439vm (nimalo ne zaostaje u odnosu na VX2451, meni se cak malo vise zasvidjao), ali vidim da je WinWin povecao cenu ovom modelu za 1000din danas, tako da je sada samo 2000din jeftiniji od 2451 i mislim da treba doplatiti tih 2000 i uzeti 2451 jer se radi o novijem modelu sa LED pozadinskim osvetljenjem (duzi radni vek i manja potrosnja bla bla).

Inace meni se veoma svideo 2439vm i vec spremio kintu i brata da u utorak ode i iskoristi popust od 15% na index (ispao bi mi oko 14k), ali sada cu definitivno dodati jos 2000din za 2451
 
Ljudi VIEWSONIC VX2439wm ili BENQ G2420HD oba mogu da uzmem za ~155 evra. Na papiru su bukvalno identicni, naravno BenQ ima prednost sto je 0,4 incha veci, sto se da primetiti uzuvi to je oko ~1cm razkike. Do sada sam bio ba benq i nemogu da se pozalim, VS mi je jedino lepsi na izgled. Neznam koji ima bolje postolje sa vise opcija ?

Gledam sada ovaj pomenuti VX2451MH, jer istina da i on ima tacno 24" da nije 23.6 ? Cini mi se da je ipak 23.6, nesto mi onda ne deluje kao vredan doplate samo zbog led pozadinskog osvetljenja...
 
Poslednja izmena:
Moram da preporucim DELL ST2420L Led monitor, 17000din, odlicna slika! Uzeo sam ga juce i veoma sam zadovoljan, nema ghostinga, lepe boje, treba jos malo da se igram da ga podesim kako valja al za ove pare monitor je savrsen!
 
Jedno pitanje, jer ima neko ovde da se igra na xbox 360 ili ps3 na vasim 24" monitorima ? Posto bi koristio monitor za igranje zanima me kako se ponasaju kada treba ne nativnu rezoluciju da prikazuju ?
 
@Soad
Jesi probao neki fudbal da odigras na tom monitoru?Da li ima ghostinga?

Dakle meni treba 24" monitor ali sto brzi za gejming. Ovaj trenutno samsung od 21.5" HD i 5ms GTG odzivom ima podosta ghostinga dok igram fifu.
Dakle neki 1-2ms od 24"?
 
@StefaN Fudbal i najvise igram, stalno pikamo Pes sa drugarima kod mene tako da sam zato i kupio monitor, nema ghostinga, monitor je izuzetno brz i za sada sam prezadovoljan!
 
Ako bi svi koji imaju IPS panel na monitoru mogli da pogledaju da li im monitor ima flicker kada se gleda kroz kameru mobilnog telefona (Isti flicker kao CRT) posto imam LG ips236v-pn led i kada sam slucajno pogledao ekran kroz mobilni video sam igranje slike u vidu linija, pa neznam da li je to samo do IPS tehnologije. U normalnom radu se ne primecuje. Osvezavanje je standardno na 60Hz. Nijedan moj drugi monitor u kuci nema ovaj problem ali oni su svi ipak TN panel sa CCFL osvetljenjem.
 
gledam dell U2311H koji kao može da se nadje za 17.5k dinara.
Treba li na nešto da obratim pažnju kada ga budem gledao u radnji, ako dozvole da ga upalim.

Interesuje me takodje obzirom da se lcd tv može naći za 30k dinara, i da je tu odnos uloženog dobijenog na strani lcd-a, barem što se veličine tiče, mene interesuje koje panele koriste ti LG ili samsung LCD televizori.
Mogu li da pariraju DELL ips modelima monitroa....

Hvala.
 
gledam dell U2311H koji kao može da se nadje za 17.5k dinara.
Treba li na nešto da obratim pažnju kada ga budem gledao u radnji, ako dozvole da ga upalim.

Interesuje me takodje obzirom da se lcd tv može naći za 30k dinara, i da je tu odnos uloženog dobijenog na strani lcd-a, barem što se veličine tiče, mene interesuje koje panele koriste ti LG ili samsung LCD televizori.
Mogu li da pariraju DELL ips modelima monitroa....

Hvala.

Imas opsirnu temu za ovaj monitor, kao i temu za predlozeni Benq, pogledaj malo iskustva, pa sam proceni.
 
Interesuje me takodje obzirom da se lcd tv može naći za 30k dinara, i da je tu odnos uloženog dobijenog na strani lcd-a, barem što se veličine tiče, mene interesuje koje panele koriste ti LG ili samsung LCD televizori.
Mogu li da pariraju DELL ips modelima monitroa....
koji panel imaju varira od tv-a do tv-a, jel tako?
ja sam se pre nekih mesec+ dana obratio ovde na forumu s namerom da kupim kvalitetan 24/27" monitor, a na kraju sam po preporuci kupio samsung 32" lcd tv. U pitanju je le32c530 model, koji se npr u metrou prodavao za manje od 37k din, i bio je jedno vreme best buy u kompjuteraškim krugovima, ali sad ga je sve teže naći, jer se radi o modelu iz prošle godine. Ima spva lcd panel, a ono što je važno za igranje na kompu, mali input lag. Sad, nakon nekog vremena korišćenja, mogu reći da je ova kupovina bila pun pogodak.
U startu mi je izgledao prevelik za gledanje sa ~1.5m, ali posle nekoliko dana izubio sam taj osećaj. Na drugom kompu kod matoraca imam stari 24" led monitor Benq 2420HDBL, koji mi je bio ok, ali sad izgleda smešno u odnosu na 32" lcd tv.
 
Svaka im cast. Moz da gledas lepo TV na njemu a da ti ne treba zaseban uredjaj za to (TV karta i sl.)

Nevidim da ima jos neke dodatne ulaze za povezivanje npr: iptv-a, nego ima izgleda ugradjenu antenu... Koliko ima digitalnih kanala u Srbiji uopste, 2-3 hehehe
 
Monitor Samsung FX2490HD da ili ne?
Ne znam ni sam kako da napisem svoj problem ili potrebu
treba mi monitor sa bar 2 hdmi, dvi, scart ako ima i cinc OK.
Gledao sam ovaj samsung http://itsvet.com/proizvod/samsung-f...monitor/1/2359
i cini mi se ok, sta mi drugari mislite o tome? Da li je to dobar monitor i da li u toj klasi
zbog samsung panela sa kojim su svasta brljali uzeti nesto drugo?
Moze i sta znam 22" ali da vredi!
Hvala puno na svakom savetu.
 
Ako bi svi koji imaju IPS panel na monitoru mogli da pogledaju da li im monitor ima flicker kada se gleda kroz kameru mobilnog telefona (Isti flicker kao CRT) posto imam LG ips236v-pn led i kada sam slucajno pogledao ekran kroz mobilni video sam igranje slike u vidu linija, pa neznam da li je to samo do IPS tehnologije. U normalnom radu se ne primecuje. Osvezavanje je standardno na 60Hz. Nijedan moj drugi monitor u kuci nema ovaj problem ali oni su svi ipak TN panel sa CCFL osvetljenjem.

Sad isprobah ovo. Ima flicker, ali rekao bih da to nije do panela - kad okrenem telefon popreko, i flicker ide popreko, tj. promeni pravac prostiranja. Zanimljiv fenomen svakako.
 
24" Dell ST2420L - 16300 din
Sta mislite o ovom monitoru?

Koristi li ga neko vec duze vreme?
Kakav se pokazao?
Mrtvi, pikseli?
Neke druge specificne falinke :) ?
Sad je samo 1000 din vise od cuvenog Benq-a, a 1700 din manje od Dell U2311H IPS.
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba mi savet za 23-24" LED monitor sa sva tri priključka (dvi, vga, hdmi) sa dobrim odzivom zbog gaming-a... Shoot :)

do 17k
 
Poslednja izmena:
Acer G245HQbid - 15 000
Benq G2420HD - 16 000
Dell ST2420L - 16 000
Benq G2420HDBL - ? ( nema u NS )
KOJI ??? :crash:
U NS ne postoji prodavnica u kojoj moze da se vidi monitor!!! Bar ne neki od ovih a bogami ni vecina od 24".
Jel neko video i poredio ove monitore, ili ima jos koji za taj kes (da je 24" ima HDMI i da je led) ?
Znam da B hd nije led al... :)
 
Po kojoj ceni si nasao ovaj monitor i gde ako nije tajna?
 
Nazad
Vrh Dno