Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako nekako, možda i malo niže, oko 850+PDV... Mada, to je za sada rekla-kazala. Ne držite me za reč...
 
Za one koje zanima BenQ FP241W/WZ i kačenje na isti(e) nekog plejera ili takvih "sitnica" obzirom da monitori imaju odgovarajuće ulaze...

Monitor radi HW skaliranje slike da bi se popunila čitava površina panela i da bi svi pikseli radili. U pojedinim slučajevima to zna da djeluje barem iritirajuće i ne može da se isključi. Plastično rečeno, ako pustiš HD 1080p signal na monitor, dakle rezolucija je 1920×1080, slika na monitoru neće biti letterbox (dakle, neće imati scrne "štrafte" na donjoj i gornjoj ivici) već će biti preko cijelog ekrana (dakle, 1920×1200).

Ipak, ovaj monitor je najavljen djelimično kao "ubica" drugih zbog odnosa cijena/kvalitet koji nudi.
 
Hm, zar ne možeš da kontrolišeš aspekt i pixel ratio u panelu grafičke karte?
 
Ah, sorry, nisam obratio pažnju. Mada, probaću ga na Pioneer-u, mislim da na njemu može i to da se podesi...
 
Meni koliko je pozneto, to o čemu pričaš Makso je izvodljivo samo na notebook-ovima... Ja na normalnim mašinama to nisam viđao da je moguće. A, možda i jeste, ali ja tu opciju nemam i nisam je viđao čak ni na novijim monitorima (dakle, ni u OSD-u, ni u drajverima grafičke).

A, jel' može neko da objasni zašto je to tako, tj. zašto na notebook-u može, a na običnom monitoru ne može?
 
Meni koliko je pozneto, to o čemu pričaš Makso je izvodljivo samo na notebook-ovima... Ja na normalnim mašinama to nisam viđao da je moguće. A, možda i jeste, ali ja tu opciju nemam i nisam je viđao čak ni na novijim monitorima (dakle, ni u OSD-u, ni u drajverima grafičke).

A, jel' može neko da objasni zašto je to tako, tj. zašto na notebook-u može, a na običnom monitoru ne može?


Može, bre, istripovao si nešto. Evo ljudi će da ti posvedoče. Imaš u Catalist Centru imaš u ForceWare panelu, i to već godinama...

Evo poslednje varijante, malo je izmenjeno u odnosu na ono pre, ali je toga i ranije bilo, sigurno...
 

Prilozi

  • scaling for castor.png
    scaling for castor.png
    32.5 KB · Pregleda: 294
u Catalyst BS-u na zalost ne moze da se podesi fixed aspect ratio - ima samo scale i don't scale (centered) varijante
u ATT postoji checkbox "Keep aspect ratio" ili nesto slicno ali je kod mene uvek "zamrcen" :)
 
Jeste da postoji u drajverima (bio sam i zaboravio da postoji), ali kod mene ne radi na monitoru koji imam...
 
Kimtec počeo da reklamira BenQ 241w. Ja se sve nadam da imaju i WZ, to bi već bilo jako interesantno. A za W, pitam se da li je to sa novim firmwareom koji omogućava i 1:1 pixel mapping. Max, to za pod obavezno proveriti.
 
Kakve gluposti od cene,ljudi imamo LCD Televizore za 850e Samsung 32",jest da ima manju rezoluciju,ali konstrast i osvetljenje su extra.
Jedina po meni razlika sto nemoze 1900x1200 ali je HD ready.
Cuo sam da ima i Philips 32" za nekih 750e,zasto davati 1000e za nekih 24" benq...
 
245T ili 2407WFP?

Interesuje me da li je neko imao prilike da uporedi ova dva monitora? Koje su razlike i da li se "isplati" davati vise para na Samsung LCD... barem sam cuo da je Dell nesto jeftiniji... Koliko uopste kostaju sada? Nesto bas nisam uspeo da nadjem "sveze" cene. Naleteo sam na 244T koji moze da se kupi za nesto preko 1100eura... jel to realna cena? Nesto mi je to mnogo... mislim, trebalo bi da je ispod 1000...

Pozdrav
 
Dobro došao na Bench forum.
Dell 2407WFP je loš monitor i nikako ga ne bih preporučio. Ako ti treba još mišljenja, potraži i strane rivjuove. A 245T, Samsung, ne znam gde ćeš da kupiš, uopšte, pošto ga ima samo u cenovniku. Ja bih ti preporučio HP-ov 24" TFT model (zaboravih oznaku, ali kod nas ima samo jedan), BenQ Senseye 241WZ i Samsung 244T (respektivno, u odnosu na to koliko imaš para). 245T sam video samo pre oko 13 meseci na CeBIT-u, a od tada nije došao na lager kod nas...
 
Pa imao sam priliku da radim na Dell-u 2405FPW i to celih 6 meseci... onda su nekima u firmi uzeli ove novije 2407 i primetio sam da je nesto losija slika ali nisam se uplitao u problematiku, da li je do kartice, mozda kablova... ko zna. Sad bi u firmi trebalo da dobijemo neke nove, tj. ja, pa je bilo pitanje koji monitor da (mi) uzmu, predpostavio sam da je 245T nekako najbolji izbor, ali to sto kazes, nema ama bas nigde. Jel ima neko ko moze da dovuce te monitore uopste ili su svi odustali od nabavke istih? Inace, ja sam 3D animator a radim i kolor korekciju... znam da je Eizo bolji izbor ali to je tek tesko nabaviti... a da, hvala na dobrodoslici ,)
 
Kako se 244T ponasa u igricama?

Pa, ja nisam neki igrac, tj. nisam proveo mnogo vremena igrajuci se na kompu, ali ortak ima 244T i igrao sam F.E.A.R. koji je sjajno delovao. Doduse, nisam ni probao da ga probam u 1920x1200, nisam siguran ni da moze, ali mislim da je bilo na 1600x1200... tako nesto... i super je izgledalo. Boje su odlicne, odziv je odlican, nisam imao nikakve zamerke... medjutim, ja sam igrao na MSI 6600 i smatram da je ipak potrebna neka jaca kartica. Inace, bedak je sto kada imas tako velik monitor i kada i ako uspes u igrama da izvuces 1920x1200 nekako modeli nemaju dovoljnu rezoluciju, to je barem moj utisak... mislim, ista stvar ko sa DVD-om na 24"... nekako izgleda mutnjikavo, daleko od toga da je lose ali kada jednom pogledas neki HD na tom monitoru i to 1080p... tesko da mozes da ne primetis nedostatak informacija na divx-u ili DVD-u.

Pozdrav
 
Uskoro, ne. 24ke se vec dosta vremena cvrsto drze tu oko 1000e. Jeftini TN paneli jos uvek ne zalaze toliko u dijagonale tih velicina pa nema sta ni da im obara cenu. Za sada su samo Samsung i cini mi se Acer predstavili svoje 24" verzije TN panela. 26" i 27" monitori su manje vise beskorisni zbog velicine pixela a 30" su vec trziste za sebe. Tako da 24ke imaju svoj deo kolaca koga cvrsto drze i drzace jos neko vreme. Od kako je dell poremetio trziste sa 2405FPW, tada znatno jeftinijim modelom od konkurancije, i oborio cene ostalima nista znacajno se nije promenilo. Mada, nikad se ne zna, trziste 20" monitora je pri kraju svog zivotnog veka a trziste 22ki je staro tek nekih 6 meseci i verovatno ce ono da se ekploatise jos sigurno godinu dana. U medjuvremenu ce se sigurno razivjati novi i jeftiniji 24" paneli i tehnologije za njih jer su 24ke sigurno sledeci komercijalni hit, ali mislim da se njihova cena nece znatno menjati u neko skorije vreme.
 
Nazad
Vrh Dno