Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja koristim vec godinu dana ovaj Viewsonic VX2433wm i nisam imao nikad problema,slika je dobra i ima garancija na 1 mrtav piksel ili subpiksel 3 godine (ako se pojavi zamena)
 
isplati se
 
Zdravo svima,

Želim da koristim monitor napolju, tokom dana, na suncu ako ima sunca, pa me interesuje koji monitor sa što većom dijagonalom (recimo 24 inča) nudi najbolju vidljivost? I koja karakteristika monitora određuje vidljivost u takvim uslovima? Kontrast?
 
moze li ova grafa iz potpisa da tera igre u full HD na 23-24 monitoru. AKo ne moze do koje rezolucije bi bilo igrivo (30fps-a)?
Takodje me zanima ako bih stavio 5850 na istu konfiguraciju da li bi proc bio usko grlo i da li bi napajanje bilo dovoljno?
Ovo pitam jer planiram da uzmem neki 24 monitor pa ne znam da li cu morati da radim upgrade cele masine (uz novi proc ide sve redom novo) ili mogu samo da menjam grafu uz monitor?
Monitor bi uzeo do cene od 250 evra sa dvi-jem. koliko sam uspeo da procitam mozda je najbolje uzeti samsungp2370 u toj ceni ali ako je nesto drugo best buy molim vas slobodno predlozite...
Hvala!
 
Poslednja izmena:
4850 sa 512MB nije bas za full HD gaming, to je karta koja je dobra za 1680x1050 (ili u tvom slucaju 1600x900, zbog 16:9 monitora).
Taj Athlon nije adekvatan za HD5850, treba ti Athlon II/Phenom II na ~3.5GHz za tu kartu, ali vidim da bi kod tebe bila malo komplikacija da se stavi neki od tih novijih procesora:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-E.html
Napajanje moze da drzi HD5850.
Ako ne planiras zamenu procesora, mozda je bolja solucija HD5770 sa 1GB uz OC.
 
Poslednja izmena:
4850 sa 512MB nije bas za full HD gaming, to je karta koja je dobra za 1680x1050 (ili u tvom slucaju 1600x900, zbog 16:9 monitora).
Taj Athlon nije adekvatan za HD5850, treba ti Athlon II/Phenom II na ~3.5GHz za tu kartu, ali vidim da bi kod tebe bila malo komplikacija da se stavi neki od tih novijih procesora:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-E.html
Napajanje moze da drzi HD5850.
Ako ne planiras zamenu procesora, mozda je bolja solucija HD5770 sa 1GB uz OC.

hvala lafe!
ne bih se mucio oko ploce...ako bih isao na 5850 sigurno bih menjao plocu a onda bih stavio phenom II verovatno 965-icu...medjutim dobra vest je da ovaj 4850 koji imam (koji je fabricki oc-nut) dovoljan za 1680x1050 sto je meni sasvim prihvatljivo pa cu verovatno u prvom trenutku ici samo na monitor a onda kasnije u toku sledece godine ploca+proc+5850...hvala još jednom:wave:
 
evo neki moj komentar posto sam hteo da uzmem doticnog samsunga p2450h pa sam odustao jer je cena 26000 din pa ponesen iskustvom predhodnog monitora isto lg uzmem LG W2443T-PF i mogu reci da sam odusevljen dizajn lep probijanje svetlosti ja ne mogu da vidim garancija 3 godine zamena monitora posle jednog mrtvog piksela cena 22000 din znaci moja topla preporuka a sto se tice samsunga njhova spekulacija sto se tice ekrana ne zna se koji je pa garancija negde 2 negde 3 pa mrtvi pikseli negde 5 negde 3 u stvari ko uzme ovaj monitor ako trazi 24" nece pogresiti
 
Znacio bi mi savet, i to mnogo: Trenutno imam Samsung 2493HM i "moram" da ga promenim..

Zeleo bih neki veci naravno minimim 26 mada moze i 27, da je crne boje da ima DVI i daje elegantan kao ovaj moj stari. Najbolje bi bilo LED neki...a i cena ako moze znaci od 40 do 50 maksimalno nekih 55 hiljada...gledao sam za sada i ima samo viewsonic neki koji ne znam ni kakav je ali nije LED...
 
evo neki moj komentar posto sam hteo da uzmem doticnog samsunga p2450h pa sam odustao jer je cena 26000 din pa ponesen iskustvom predhodnog monitora isto lg uzmem LG W2443T-PF i mogu reci da sam odusevljen dizajn lep probijanje svetlosti ja ne mogu da vidim garancija 3 godine zamena monitora posle jednog mrtvog piksela cena 22000 din znaci moja topla preporuka a sto se tice samsunga njhova spekulacija sto se tice ekrana ne zna se koji je pa garancija negde 2 negde 3 pa mrtvi pikseli negde 5 negde 3 u stvari ko uzme ovaj monitor ako trazi 24" nece pogresiti

Nije valjda P2450H 26000 :zgran: ja sam ga platio 21000 din u januaru.
 
znaci ljudi ne mogu da verujem, ovo ti je je za trenutak reci "Slovenijo najmilija" :D,
evo sad sam gledao cene komponenti i vidim da ovaj monitor
SAMSUNG BX2450 kod nas oko 315e, a u slo 270e, LOL
 
Juce sam licno proverio, u te...maniji je P2450H 22800 din, a u cetvrtak je akcija dana bila 10% popust na sve monitore, tako da je taj dan bio oko 20500din. sto je stvarno smesna cena za doticni model. Pojeo sam se ziv sto sam tek u petak saznao za tu akciju...:wall:
 
Poslednja izmena:
@LimunBG

Juce sam licno proverio, u te...maniji je P2450H 22800 din, a u cetvrtak je akcija dana bila 10% popust na sve monitore, tako da je taj dan bio oko 20500din. sto je stvarno smesna cena za doticni model. Pojeo sam se ziv sto sam tek u petak saznao za tu akciju...:wall:
ti pises licno uverio ja sam zvao licno svaku prodavnicu najjeftinija cena bila je 25700
a prodavnica koja je imala cenu 22900 sad ga prodaje za 28000
 
Ljudi, ja ne znam koliko sada košta, ali kada sam ga ja uzimao pre recimo 5~6 meseci, stvarno je koštao oko 22k dinara! Monitor je stvarno vrhunski! Lično sam ga uporedio sa ViewSonic-om VX2433wm i neuporedivi su. Imao sam neke peripetije oko tog VSonica pa sam na kraju vratio 2 komada, i uzeo ovaj Samsung... Mnogo sam zadovoljan, i stvarno ga preporučujem svima...

Oko toga šta mi se dešavalo sa VSonicom ima objašnjeno baš u toj temi na forumu, pa koga interesuje neka čita... Uglavnom, sad je VRH sa P2450! :D
 
mozda je bio vrh u to vreme i za taj novac ali sad je za moj pojam
LG W2443T-PF razlika 4000 din prakticno isti(P2450H ima hdmi ovaj nema) a ako ima P2450H za 23000 ja stvarno ne znam onda kupujte taj monitor
 
ti pises licno uverio ja sam zvao licno svaku prodavnicu najjeftinija cena bila je 25700
a prodavnica koja je imala cenu 22900 sad ga prodaje za 28000

Ima u tehnomaniji, tj. nemaju u radnji ali moze da se poruci po ceni od 22800din sa rokom isporuke od par dana (ako se poruci putem interneta, robu isporucuju na kucnu adresu). Mislim da je to sasvim realna i prihvatljiva cena za P2450H. Sve preko te cifre je bezobrazno naduvana cena za ovaj model ;)

P.S.: Ne radim u tehnomaniji i ne pravim im reklamu, i ja zelim ovih dana da pazarim doticni model monitora. :)
 
Jel ima od Philipsa nesto vredno paznje? Ili LG-a?



Ja licno imam Samsung 223BW i da mi nije nekih color profila ni dan danas se ne bih navikao na bljestecu sliku od kojih su oci pocele da me bole vec posle pola sata. Vidim da Samsung izgleda i dalje gura tu diskusiju i ne mrda po tom pitanju. Mislio sam prvo da je to do TFT tehnologije i da ja posle CRT-a nisam navikao, ali drugar ima ACER i kod njega je slika prijatna za oci. Takodje burazer ima neki ASUS, gde je slika takodje normalna. Izgleda da je do Samsunga.
 
Samo da napomenem da obratite paznju na odnos stranica.
16:9 vs 16:10
16:10 je monitor na kome moze da stane A4 format na 100% zoom i da vam jos ostane mesta za neki toolbar.
16:9 je dobar samo za filmove.
Ako vise od 50% svog vremena za racunarom provedete gledajuci video sadrzaje onda je ok kupiti monitore sa odnosom 16:9.
Za igrice dajem prednost monitorima sa 16:10
 
Znacio bi mi savet, i to mnogo: Trenutno imam Samsung 2493HM i "moram" da ga promenim..

Zeleo bih neki veci naravno minimim 26 mada moze i 27, da je crne boje da ima DVI i daje elegantan kao ovaj moj stari. Najbolje bi bilo LED neki...a i cena ako moze znaci od 40 do 50 maksimalno nekih 55 hiljada...gledao sam za sada i ima samo viewsonic neki koji ne znam ni kakav je ali nije LED...

ja mislim da nema 26 i 27 led monitora, i meni bi nesto tako leglo ali izgleda da svi sad furaju 23, sto mi je bas nejasno
 
Nazad
Vrh Dno