Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
@Jox
U pravu si, sam sebe sam demantovao u dve recenice. Stvarno mi je i daje problem gledati u monitor. Stavio sam na Internet preset (brigthness 39) i jos uvek mi malo smeta. Imao sam pre njega BenQ T201WA i nisam imao ovakvih problema. Jedino moze da bude posto sam se nedelju dana odmarao od monitora da sad ponovo moram da prelezim decije bolesti tft monitora...
 
Poslednja izmena:
Problem je što po noću držiš na default ! To ubija koliko je jako :)
Meni se jako sviđa što je tako "moćan" monitor, jer sam pre toga imao ViewSonic VX2433wm, koji je izgledao kao da ima isprane boje, a pritom je dolazio u defaultu sa podešavanjima
Brightness 100
Contrast 70
I to tako podešeno, ne može da se poredi sa ovih Bri 100 i Cont 70..
Tako da namesti noću Internet ili Text mode, a preko dana narpavi svoj Custome... :)
I dalje tvrdim da je bolji od VS vx2433vm :)))
 
@Jox
U pravu si, sam sebe sam demantovao u dve recenice. Stvarno mi je i daje problem gledati u monitor. Stavio sam na Internet preset (brigthness 39) i jos uvek mi malo smeta. Imao sam pre njega BenQ T201WA i nisam imao ovakvih problema. Jedino moze da bude posto sam se nedelju dana odmarao od monitora da sad ponovo moram da prelezim decije bolesti tft monitora...

Tek sada vidim da nisam jedini koji ne moze da gleda u taj monitor :) , ja sam svoj vratio juce , vec sam pisao u jednoj temi ali ja mislim da ovi iz madjarske sto stizu kod nas su trash obican jer se ne poklapaju sa testovima koje sam citao ni pola ...
 
P2450H ko jos nije uzeo neka brzo pazari. Ali gledajte samo ozbiljne firme koje daju garanciju na 1 mrtav pixel prva tri meseca. Monitor je strasan za internet, filmove i igrice je neverovatan. 61cm dijagonala!!!! Imao sam malih problema i trebalo mi je dan, dva da se naviknem i da podesim optimalno osvetljenje, posto je fabricki podesen tako da oslepis (prosto mi dodje da pozovem bolnicu "sveti vid" da vidim da li imaju neki dil sa samsungom), i sad je sve savrseno.
 
Kakva su ti podešavanja ? :)
Baš me zanima !
Meni je monitor VRH ! Nebrojeno puta bolji od VS-a... Ovde konačno imam podešavanja koja nisam mogao ni da sanjam kod VS-a... A o bojama i osvetljenju da i ne govorim...
Postuj koja podešavanja si namestio ?
 
Kada surfujem i sedim bas blizu samo spustim brightness na 40-ak, a za filmove i igrice idem na preset. Mada sad provaljujem da mi je samo trebalo da se naviknem na to osvetljenje, sad mi polako i 40 brightness postaje tamno, probacu polako da podizem da vidim kako ce biti.
 
ne daju na "stuck" :(
 
Čekaj, pa ovo je kao TV, čim ima scart ?
Moj je 2470H !
Nemam scart, i nije plaćen ni blizu 300€ !
210€ je koštao, pa me baš zanima razlika, osim što taj ima scart !
Mislim da je kvalitet isti.... kao i karatkeristike..
Vi me ispravite...
 
PRE BRUTALAN JE !
Platio sam oko 22k dinara... A pre njega sam kupio i odmah vratio viewsonic xw2433wm... onaj je bio razočaravajući, dok sam sa ovim pre pre prezadovoljan !
Svugde sam već pisao... :) I na VS temi, i na ko zna kojoj ... Nađi moj user pa vidi utiske... :)
 
Na kojoj razdaljini od ociju treba postaviti 24' monitor ??
 
Na kojoj ti najviše prija... :)
Da li mi veruješ da ne računam koliko ima do monitora..
Ali su mi glupe one priče, kao preveliki je..
Imao sam 22" i uzeo 24" uopšte nije velika razlika, i brzo se navikneš...
Na dobre (veće) stvari se čovek lako navikne...
Meni stoji na istoj razdaljini, na kojoj mi je stajala 22" !
Tolikoo...
 
Ja trazim 24" monitor 19x12 rezolucije (te osakacene HD varijante me zanimaju), do 350 EUR.

Sta ima da se kupi kod nas a da valja (i da ima na stanju)?
 
Cisto informativno me interesuje da li neko ima neku preporuku za 24" monitor, sa s-ips panelom, 1920x1080 rezolucije, sa HDMI, DVI, sa odlicnim odzivom, uglovima, reprodukcijom boja,... dakle monitor kome nista ne fali ni u jednoj od kategorija,... cisto me zanima koji bi to bio monitor i koliko bi takav monitor kostao ?
 
Da li se isplati dati 5000 din vise za Samsung P2450H, 1920x1080/Wide 2ms DC70000:1 DVI HDM 24.799,00 din. u odnosu na BenQ G2420HD, 1920x1080/Wide 5ms DC40000:1 DVI HDMI 19.399,00 din.??
 
Nazad
Vrh Dno