Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Само једно питање, људи, знам да је офф топик, али је опет некако везано :)
Да ли 5670 од 512 Мб-а може да иде на 24''?
Само да напоменем да нисам неки гејмер велики, играм класичне игре типа ЦС, ДотА...
Крајзис и ГТА4 не...можда бих некада само пробао...
Требао би ми монитор за гледање филмова и за ето, ситни гејминг :)
Не треба ми за рад у фотошопу и за тако нешто...
Унапред захвалан
Вероватно бих узео БенКју 2420ХД ;)
 
Poslednja izmena:
Само једно питање, људи, знам да је офф топик, али је опет некако везано :)
Да ли 5670 од 512 Мб-а може да иде на 24''?
Само да напоменем да нисам неки гејмер велики, играм класичне игре типа ЦС, ДотА...
Крајзис и ГТА4 не...можда бих некада само пробао...
Требао би ми монитор за гледање филмова и за ето, ситни гејминг :)
Не треба ми за рад у фотошопу и за тако нешто...
Унапред захвалан
Вероватно бих узео БенКју 2420ХД ;)

:wave:

Ako se vec razmisljas za Benq,ja ti preporucujem model koji ja imam G2420 HDBE,ima punih 61 cm u dijagonali,1920x1080,ima i dvi konektor,perfektnu sliku i sto je najbitnije,bez ikakvih mrtvih/zaglavljenih piksela.

Imas i ovde dosta o njemu:

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=215187

:wave:
Bojan
 
Nisi se zenuo,Philips je odlican!
Jedan drugar,kad je bio kod mene i video Philips,pa sta da ti kazem bas mu se dopao i poceo da me nagovarea da mu prodam...
I tako, rekoh ajde da ne bude bas ista dijagonala,bar malo veca.Zasad mastam o nekoj pravoj 26"(1920 x 1200),ali posto su nerealno skupi kod nas,odlucio sam se za 24".
Slazem se za Philips. Verovatno kada budem kupovao veci ekran to ce biti ista marka. Nemam prevelika iskustva ali ona koja imam sa Philips-om je da je OK za oci, puno provodim vremena ispred ekrana, ne mogu da se pozalim na Philips.
 
Poslednja izmena:
Dell U2410 ali je dosta skuplji od HP
 
Moja preporuka ide za ASUS. Video sam u winwinu pored samsunga i LG-ja, i SAMSUNNG nemoze da se uporedi kakvu sliku ima ASUS. LG je malo bolje po meni, ali zato cena...
 
Jel može neko da mi preporuči u ovom trenutku monitor do 200€, 16:9 ili 16:10, FullHD, DVI (može i HDMI), 2-5ms...
Ne znam za koju marku i model da se opredelim..
Bilo bi dobro da se uz predloženi model navede i gde ga mogu uzeti...
Hvala

EDIT: Šta kažete za ovaj
LG W2453SQ-PF 24" 1920X1080 Wide, 50.000:1, 2ms, 300cd/m2, V170/160, Piano black
 
Poslednja izmena:
Cetirilema: Samsung P2370HD vs P2450H v LG W2433T PF v Viewsonic VX2433wm - ili neki peti???
Sta uzeti za filmove, gaming,svakodnevni rad na internetu, pomalo u AutoCad-u...
 
Jel može neko da napiše nešto o Samsung P2450H monitoru ?
Ja sam upravo vratio dva ViewSonic VX2433wm monitora, razočaran zbog grešaka koje su stigle sa samim monitorom...
 
Stvarno?!?!?! Ja sam se bas bio naostrio na taj viewsonic...Gde si ih uzeo i u cemu je bio problem? BTW sutra cu da odem i najverovatnije pazarim P2450h pa cu da postujem ovde kakav je. Mada bio sam pre neki dan u Tehnomarketu u Deltacity-ju i video jedan pored drugog 2350 i 2770, bio je pusten neki dvd film i mogu reci da je slika na 2350 bila uzasno tamna u odnosu na p2770, mozda samo nije dobro podeseno osvetljenje....
 
Poslednja izmena:
Idi na temu ViewSonic VX2433wm... Tamo ćeš videti i gde sam ga kupio, i šta je bio problem, i zašto sam 2 komada zamenio, a na kraju ipak vratio i taj drugi, i očekujem povrat novca !
Ljudi na toj temi me ipak ubeđuju da sam naišao na takvu seriju tih monitora (loša serija) i da oni sa tim nemaju problema !
Kako bilo, verovatno uzimam taj P2450h, mada niko ništa da kaže o njemu !
 
Rešio sam problem ViewSonic VX2433wm, tako što sam ga vratio i uzeo SAMSUNG P2450H !
PREPORODIO SAM SE !
NEVEROVATNO BOLjI MONITOR !
Po meni je kod Samsunga sve na mestu! Počevši od menu (menija) i mogućnosti u podešavanjima, pa do lepote boja (boje su na ViewSonicu nekako isprane, a ovde su koloričnije...), oštrine slike, koje možeš preko monitora da podešavaš (na VS to nema), pa do unapred definisanih podešavanja: Text, Internet, Game, Sport, Movie, Dynamic (što kod VS-a ne postoji, osim ovog poslednjeg).. sama završna obrada monitora, softkeys dugmići... Ma sve je nekako na mnogo višem nivou !
Pravi odmor za oči...
Mnogo, mnogo bolji izbor od VS-a... sad to mogu da kažem, s obzirom da sam imao oba :) i to u roku od svega nekoliko dana...
 
Heh, dobro Rapture!
To sad stvarno ne primećujem, jer sam u periodu odsustva monitora (20ak dana) koristio LCD82cm ekran :)
Imaš ga na temi ViewSonicVX2433wm :)
Tako da mi sada ovaj izgleda veoma mali :)
Kao i da nisam prešao sa 22" na 24"
 
E i ja sam danas kupio P2450H. mnogoooooooooo je dobar monitor kao sto kaze vikhiiz, ono silno probijanje koje se spominjalo na forumima kod mene je neprimetno, jedina zamerka je za brightness koji je nenormalan, tj. nakon 30 secundi gledanja dok sam kuckao ovu poruku oci me otkidaju!!!!!! I po meni mnogo je lepsi nego P2470 sa oblim ivicama. Za 22.500 ja mislim da nema boljeg.
 
Poslednja izmena:
Haha... pa smanji brightness ?
A drugo, koristi predefinisana podešavanja... Recimo Text ili Internet...
Reci koja perverzija oni softkeys...
Kao ništa se ne vidi, al kako pipneš ram monitor, zablješti sve :)
 
mozda ga je maksimalno smanjio :D
 
Ja sam ga ukapirao !
Hoće da kaže kako je brutalno osvetljenje i kontrast, po defaultu, a sharpness koji manualno podešavaš preko monitora (a ne preko grafe), još više pospešuje perverziju koju stvara ovaj monitor, samo gledajući u njega..
Ukoliko se usudiš da dodirnše softkey tastere ne samom rubu monitora, pale se crvena svetla, i perverzija postaje još veća :)
Veruješ li... ?

EDIT: Ako dozvoljavaš da dočaram efekte softkeyza :)
Slika 1: Bez dodirivanja monitora
34j4wfb.jpg


Slika 2: Sa jednim dodirom počinje magija :)
2dhsack.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno