Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
gde si uzeo i koliko para?
 
Sta bi mi preporucili 2x 21" ili 24?

Vec imam samsung 215tw pa ne znam da li da ga menjam za 24 ili da uzmem jos jedan...

paaaaaaaaaaaaaaaaaa recimo.......za tetris je najbolje 4x22" ali pivotirani u portrait modu i naslagani jedni iznad drugih.....
znaci ludilo kako radi, takav setup je bio u LA-u na WOrldTetrisChampioshipu, to si trebao da vidis ;)
 
hvala
 
Pala odluka da uzmem 24 inca, 16:10,dvi, imam dve opcije odnosno dva samsunga 2443bw i t240( ako neko zna za jos neki predlog sa ovim karatkeristikama...), moje pitanje kakva je "teorija o panelima" za ova dva monitora da li se ugradjuje samo jedan ili ih ima vise kao na drugim modelima? posto je jedan prijatelj skoro uzeo t220 i zapao mu je C panel, nije najgori ali je sledeci bolji, steta sto viewsonic nema nijedan od 24 incha al da je 16:10.
 
Sta bi mi preporucili 2x 21" ili 24?

Vec imam samsung 215tw pa ne znam da li da ga menjam za 24 ili da uzmem jos jedan...


Pa zavisi sta radis na PCu. Za filmove/surf/igre je naravno bolji jedan monitor. Ja cesto radim u programima koji imaju hiljadu raznih toolbox-ova i cesto mi je potrebno da pritom imam otvoren neki pdf/browser tako da sam zaista progledao kada sam presao na setup od dva monitor-a, ali kada pustam filmove zalim sto mi 1/2 prostora stoji neiskorisceno.
 
Onda cu uzeti jos jedan 21, ako uspem na ebay-u da ga kupim za ok kes inace t240... Kakva su vasa misljenja o t240? Vidim da i rapture razmislja da ga uzme...
 
Videh na prethodnim stranama da kazu da ima bolju interpolaciju pri silasku sa native rezolucije u nizu, sto je veliki plus, takodje sam video u gigatronu, barem na sajtu, 2433bw za 23500 din, to mu dodje nekih 250 eura, a ovaj je 300, tako da .e.em li ga :smash: ...
 
Pa imas temu negde na benchu. Sto se mene tice ja imam nekog u Austriji pa mi kupi i posalje sta mi treba. Inace mozes napraviti racun na ebay-u i bid-ovati na stvari koje kupci salju i u Srbiju a zatim mu preko banke uplatis pare na racun...
 
Meni jutros stigao T240 koji sam platio 190e!!!
Dok mi nije stigao nisam verovao cu ga dobiti. Da li su se nesto zeznuli sa cenom, posto nigde u svetu nema tako jeftino ne znam(ovde je oko 270e redovno). Reklamirali neka mega giga akcija, i ja sta cu, u neverici narucio iako mi trenutno bas i ne treba. Moguce da je ovo samo zaista bila neka dobra akcija(resavaju se 16:10), ali je moguce i da ce se uskoro pojaviti sirom sveta za manje pare. Za sada mogu da kazem da kutija izgleda lepo i da je proizveden u Madjarskoj :)
 
Znam da nisu ista ni cenovna a ni po veličini klasa ali šta uzeti Samsung P2450H ili Samsung T260? Znam da je u pitanju 26" monitor, ali me interesuješ mišljenje o njemu.
 
Meni jutros stigao T240 koji sam platio 190e!!!
Dok mi nije stigao nisam verovao cu ga dobiti. Da li su se nesto zeznuli sa cenom, posto nigde u svetu nema tako jeftino ne znam(ovde je oko 270e redovno). Reklamirali neka mega giga akcija, i ja sta cu, u neverici narucio iako mi trenutno bas i ne treba. Moguce da je ovo samo zaista bila neka dobra akcija(resavaju se 16:10), ali je moguce i da ce se uskoro pojaviti sirom sveta za manje pare. Za sada mogu da kazem da kutija izgleda lepo i da je proizveden u Madjarskoj :)

gde si uzeo, ako nije prob baci mi pm
 
Pomoc za izbor 24" - help oko izbora panela, uglova...

Pozdrav, mislim da je moj najveci problem nepoznavanje panela o kojima se ovde dosta prica pa prosto ne znam na sta da se fokusiram.

Sto se samih proizvodjaca tice, ime mi je nebitno ako je sve ostalo dobro, monitor dijagonale 24" (ili ako bas mora onda 23). Ono sto najvise radim na kompu su klasicne office stvari, internet, obrada fotki - photoshop i multimedija... sem toga bitno je napomenuti da imam TV karticu i da ga koristim kao TV, stoga su mi dosta bitni i uglovi gledanja (pre svega horizontalni)...ovde mislim najvise na izoblicavanje boja, tj. crne...ovde ne ocekujem da bude kao CRT ali da bude podnosljivo gledati bar 150°...a o raznim panelima koji se spominju ja ne znam skoro nista, a kako sam razumeo oni su jedna od bitnijih stavki vezano za ove uglove. Swivel pozeljno ali ne i obavezno.

Sto se cene tice, ne bih isao na one skuplje varijante...trazim neki balans cene i kvaliteta

Molio bih da mi preporucite shodno vasim iskustvima
Hvala puno na pomoci!
 
Ja sam za 175 evra uzeo LG W2361V-PF koji je doduše samo 23", ali me je nekako u samom startu oborio izgledom, a nisam uspeo na netu da nađem ijednu zamerku na njega. Ne smatram uopšte da je 23 inča premalo, ali s obzirom da se za samo tridesetak evra više može uzeti 24" istih karakteristika nema razloga zašto bi iko kupovao 23" model.
 
Pozdrav, mislim da je moj najveci problem nepoznavanje panela o kojima se ovde dosta prica pa prosto ne znam na sta da se fokusiram.

Sto se samih proizvodjaca tice, ime mi je nebitno ako je sve ostalo dobro, monitor dijagonale 24" (ili ako bas mora onda 23). Ono sto najvise radim na kompu su klasicne office stvari, internet, obrada fotki - photoshop i multimedija... sem toga bitno je napomenuti da imam TV karticu i da ga koristim kao TV, stoga su mi dosta bitni i uglovi gledanja (pre svega horizontalni)...ovde mislim najvise na izoblicavanje boja, tj. crne...ovde ne ocekujem da bude kao CRT ali da bude podnosljivo gledati bar 150°...a o raznim panelima koji se spominju ja ne znam skoro nista, a kako sam razumeo oni su jedna od bitnijih stavki vezano za ove uglove. Swivel pozeljno ali ne i obavezno.

Sto se cene tice, ne bih isao na one skuplje varijante...trazim neki balans cene i kvaliteta

Molio bih da mi preporucite shodno vasim iskustvima
Hvala puno na pomoci!


:wave:

Od pre neki dan,zamenio sam Philips 230 Brilliance ovim sadashnjim iz potpisa - BENQ G2420 HDBE I mogu ti reci da sam prijatno iznenadjen,kako kvalitetom izrade,tako i prikazom!
I ima punih 24",tj.u dijagonali 61 cm,po visini 30 cm a po duzini 53 cm(govorim za za vidljivu povrsinu monitora.Ovaj Benq ima sijaset opcija za podesavanje slike po zelji...ima vga i dvi konektor, odziv 2 ms,FUL HD 1920x1080,16:9,piano finish.Slika je zaista odlicna,nema nikakvih probijanja osvetljenja ni u jednom uglu,nema losih,niti zaglavljenih piksela(pre kupovine,testirao sam ga dobrih sat vremena).Nema nikakvog izoblicavanja slike, maiz kog ugla gledao u monitor!
Jedini nedostatak kod njega,koji sam ja uocio kod njega(mada je to sasvim subjektivno vidjenje stvari) je to sto(mozda ce mi se mnogi smejati) sto je njegovo postolje prekratko,tj.prenisko,sto se moze resiti podmetanjem neceg ispod postolja,kako bi sam monitor stajao na vecoj visini(postolju nedostaje nekih, odprilike 5 cm). Ali dosta cepidlacenja.Po svakom kriterijumu po kom se inace vrednuju monitori, zaista zavredjuje kupovinu.
Ovo je moja preporuka svakako!Znaci,da ponovim,perfektna slika bez ikakvih anomalija i to PUNIH 24" TJ. 61 CM U DIJAGONALI!
I sve to za 175 eu,(koliko sam ga ja platio) sa tri god. pisane garancije i fiskalnim...

Posto sam dosta detaljno gledao nekoliko modela koji su mogli odmah da se kupe bez ikakvog narucivanja/cekanja i sl.(izmedju ostalog i modele Acer v 243w(1920x1200-16:10!);neki Viewsonoic 2413wm,Philips 244 e1sb,neki Mag koji daje garanciju na nula mrtvih piksela(?!?),jedan Asus i par Samsung modela (svi u 24" klasi) ipak je odluka pala za upravo ovaj Benq g2420 hdbe i prezadovoljan sam!

:wave:
Bojan
 
samo da kazem da se taj Mag diluje u nemackoj vec duzi niz godina...

a i da pitam :) - gde moze da se kupi kod nas?
 
samo da kazem da se taj Mag diluje u nemackoj vec duzi niz godina...

a i da pitam :) - gde moze da se kupi kod nas?

U pravu si!
Ali,nazalost prodavaca Mag monitora kod nas u Srbiji,veoma se slabo kupci interesuju za Mag monitore -kao, ono, pa koja je to firma Mag???Jedan prodavac mi se zalio na Mag monitore da i pored fabricke garancije na nula mrtvih piksela(bilo koji, bilo gde na monitoru,ako se pojavi makar i samo jedan, odmah ga menjaju za drugi, na licu mesta, bez cekanja da prodje servisni rok (od 45 dana)),vec punih7-8 meseci, nio ni da ih pogleda,a kamoli da ih pazari neko!
Ako pitas gde se Mag monitori mogu kupiti kod nas, pa u Milhausu(Nis).
To je mislim ovo:

http://http://www.itsvet.com/proizvod/mag-bp2219w/comp_comp_monitor/176/528

i eventualno ovo:

http://http://www.itsvet.com/proizvod/mag-bp2419w/comp_comp_monitor/176/1043

A ako mislis na Benq monitore, javi mi, pusticu ti na pm tel.br. radnje gde sam se ja snabdeo.
:wave:
Bojan
 
@scandalli

Ne sumnjam da je BenQ dobar izbor ako ti koristi za sedenje ispred njega i rad za stolom...ali sumnjam da monitor sa TN panelom i slabom ergonomijom moze da se pokaze dobrim i da nema nikakvih izoblicenja gledajuci ga horizontalno pod uglom, a narocito vertikalno...kada se nalazis ispod visine monitora...prosto mora da ima nekog izoblicenja bar boja, sto je i karakteristika TN-a
 
@scandalli

:wave:
Ne sumnjam da je BenQ dobar izbor ako ti koristi za sedenje ispred njega i rad za stolom...ali sumnjam da monitor sa TN panelom i slabom ergonomijom moze da se pokaze dobrim i da nema nikakvih izoblicenja gledajuci ga horizontalno pod uglom, a narocito vertikalno...kada se nalazis ispod visine monitora...prosto mora da ima nekog izoblicenja bar boja, sto je i karakteristika TN-a

To sam i ja mislio da je tako(prosto mora da ima nekog izoblicenja bar boja, sto je i karakteristika TN-a),ali na srecu,nije.
Napominjem ponovo, pre kupovine,svaki od monitora sam posmatrao iz svih mogucih uglova,tj.sa svih strana(naravno,u upaljene monitore) pola sata najmanje do sat vremena,dobro je da me po radnjama nisu opsovali,jer sam zaista bio naporan(krastavac,monitor se ne kupuje svaki dan) :jedan Acer, jedan Viewsonic,jedan Philips,dva Lg(perfektni su ti Lg) -ali je jednom cena preko 22000,a drugom skoro 26000 din.,dva Samsunga i dva Benq-a(jedan je bio bez dvi).
Tako,da i dalje sam zadovoljan njegovim prikazom,gledan filmove iz kreveta sa udaljenosti od monitora bar tri ipo metra,slika je zaista odlicna,NIKAKVIH PROBIJANJA,bar ne na ovom primerku koji sam qpio!Naravno,mozes se prosetati do neke radnje gde ga imaju i sam se uveris u kvalitet i njegov a i nekog drugog monitora.
Opet se ponavljam,jedini nedostatak ovog Benq-a je kratak stalak(monitor stoji na stolu prenisko),sto se resava podmetanjem necega ispod.
Posto sam pre njega imao Philips 230 Brilliance,mogu ga bez ikakve grize savesti porediti sa njim i po pitanju kvaliteta izrade i po pitanju prikaza na monitoru!
Naravno ako imate neki drugi (bolji)monitor za 175 eura sa FUL 24" (61 CM U DIJAGONALI),slobodno pazarite!
Ovaj Benq je moja preporuka!
Sve najbolje!:banana::banana::banana::banana:
Bojan
 
@scandalli

Još negde na forumu sam čitao o monitorima, tačnije o Philips 230c1hsb, čiji si ponosni vlasnik bio. Interesuje me kakva su tvoja iskustva sa tim monitorom i šta je bio motiv da ga zameniš za Benq (nadam se da je samo u pitanju veća dijagonala). Pomenuti Philips mi danas stiže i nadam se da se nisam zezn'o u izboru :zgran:
 
Nisi se zenuo,Philips je odlican!
Jedan drugar,kad je bio kod mene i video Philips,pa sta da ti kazem bas mu se dopao i poceo da me nagovarea da mu prodam...
I tako, rekoh ajde da ne bude bas ista dijagonala,bar malo veca.Zasad mastam o nekoj pravoj 26"(1920 x 1200),ali posto su nerealno skupi kod nas,odlucio sam se za 24".
Tako je i pao izbor na ovaj Benq!
Bices prezadovoljan Philipsom!Nema greske!Odlican je to monitor!
Nek` ti je sa srecom njegova kupovina i sluzenje sa njim!

Bojan
 
Nazad
Vrh Dno