Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Prolistaj malo forum ima puno clanova koji se zale na ovaj monitor. Moj savet je da zaobidjes ovo.

Hvala ti. Meni je bio zanimljiv zbog USB ulaza koje ima. Da ne idem sad u off ja sam hteo da kupim USB HUB a napisao sam zasto ovde:https://forum.benchmark.rs/showthread.php?406601-Produzni-kabal-sa-USB&p=5277944#post5277944

Ranije sam gledao neke druge monitore a u potpisu je moj trenutni monitor. On i dalje radi normalno. Pa je mozda bolje da uzmem ovo iz teme o USB kablu.
 
Ok posle dosta recenzija i gledanja i čitanja izbor sam sveo na ove monitore
http://www.eponuda.com/monitori/lg-23mp68vq-p-monitor-cena-392455
http://www.eponuda.com/monitori/asus-vx239h-monitor-cena-274094
http://www.eponuda.com/monitori/lg-24mp59g-p-ips-1920x1080fullhd-1ms-dvi-hdmi-dp-monitor-cena-404828
Tu su negde do 165 e koliko mogu da izdvojim sad i više nema :-(
Može još neki predlog ako ima šta bolje...
LG 23MP68VQ-P je superioran u odnosu na druga dva modela i odlična je kupovina.*

*obavezno kupiti preko intreneta u slučaju da se dobije defektan/problematičan primerak.
 
Poslednja izmena:
Dajte neku preporuku do 20 000din, ali da je bas best of za te pare, hvala
Tako nešto ne postoji zato što ne postoji savršen LCD panel već se kupuje za šta ti je primarna namena. Kompromis mora da postoji.

Neko mišljenje o monitoru sa linka, ima ga kod nas u prodaji, ja nikada nisam koristio mva panel, pitam ako neko slučajno ima isti.

http://www.aocmonitorap.com/kr/product_display.php?id=5100
Monitor koristi PWM za regulaciju W-LED-a u kombinaciji sa šit Innoluxovim S-MVA panelom.
Zaobići u širokom krugu.


Sta mislite o ovom Dell-u http://www.winwin.rs/pc-periferije-...-ips-fullhd-dvi-d-dp-hdmi-4xusb-6785765.html? Posto vidim da ima dosta ulaza a pogotovo sto ima USB sto mi je vazno. Koriscenje iskljucivo za internet. Igre ne igram a filmove gledam na tv-u. Posto dugo vremena provodim na internetu koliko smeta ocima odnosno ima li treperenja?
Ne koristi PWM, ali je jedan od najgorih modela kod nas (masovno prijavljeni defekti na ovom istom forumu).

uf ovo ce izgleda da padne, freesync , super.

hvala
LG 23MP68VQ-P je ne samo jeftiniji već je i superioran model.
 
Poslednja izmena:
po cemu, imam sada syncmaster 2233 tj koristim ga godinama 8ili9, ne verujem da su ovi gore navedeni lg i dell veci shi T...

na ovom mom je propao panel na oko 30% ghost...

ali prednost dajem da je full hd i 24inca, veci ne treba, 20k je limit, freesync je pozeljan, i bar da potraje panel 5godina [emoji23]

Slobodno dajte predloge, ne zurim bas toliko.
 
Poslednja izmena:
@ SFRJ

Za početak, LG 24MP59G-P ima inferioran FreeSync opseg u odnosu na LG 23MP68VQ-P: 52-75 Hz naspram 40-75 Hz.
Dalje, uz malo sreće se može aktivirati LFC na manjem modelu.
Pod 2), 24MP59G-P ima izuzetno lošu kalibraciju, dok 23MP68VQ-P ima jako dobru i lako se „ispegla“ da bude skoro savršena.
 
Ako je tako onda ide taj od 23 u obzir [emoji3]
Sta nude ostali samsung, benq, dell, hp, aloc po toj ceni, ili je definitivno ova 23 tu best off sto se tice generalno do 20k , univerzalno gejming/multimedia [emoji6]

Hvala duke
 
Ako ti treba FreeSync, onda ti je izbor jako sužen (a i ovako je).

Jedini konkurent tom LG-u je Samsung S24F350 (kod nas LS) sa AD-PLS panelom, ali on nije bolji.

Postoji tema na forumu, pa vidi u vezi LG-a.

Kupi obavezno preko interneta za slučaj da ti zapadne model koji ima ekcesivno probijanje LED pozadinskog ostveljenja. To je nažalost inherentno IPS-olikim panelima.
 
Danas stigao monitor.
Na prvi pogled ogroman naspram mog starog 19 Samsung-a. Povezao sam ga preko dvi kabla i sad ga testiram
Do sad koliko sam primetio nema probijanja svetla po panelu ili je to veoma malo izraženo pa ne mogu primetiti
Nisam ni primetio mrtve ili zaglavljene piksele što je dobro.
Za sad jedino mi smeta prikaz. Nekako mi je sve iskrzano i neke slike mi deluju mutno, verovatno zbog rezolucije.
Stari Samsung je imao 1440x900 na 19" dok je ovaj na 23" 1920x1080.
Još jedna stvar mi je zapala za oko a to je da u Nvidia control panel-u ovaj Asus prepoznat kao Ancor comunications Inc Asus vc239h...
Valjda je to ok. Možda Duke ima šta reći.
Ostaje mi još da pogledam koji film pa da vidim kako se ponaša u tom polju a to je i razlog zašto sam prešao na veću dijagonalu.
 
Gore napomenuti monitor iako nema pozadinsko probijanja svetla, ima toliko izražen ips glow da je skoro nemoguće gledati film ili nešto igrati ako ima bilo sta crno na ekranu. Moj stari tn panel ima boljie uglove gledanje od ovoga. Ja sam stvarno razočaran ako je kod svakih ovako.
 
Kako da slikam telefonom, nije isto ono što ja vidim i kamera telefona?

Evo par slika, možda možete videti da ovde nešto nije ok.
Ili sam ja puko :-D
31a999e95c5766322578fe9841d4784f.jpg
039ee243966ae9c6fc1af88e24112f9c.jpg
6e1d38b7f1ef4000b85068f7f60c7ef7.jpg
14686463ce3d08cf8d6b8377c98feb4b.jpg
0cdfa35450054aa04aae8214506318db.jpg
87e3e24eab43faf86544c0d54bca1d41.jpg
 
Poslednja izmena:
Asus vc239h...
Ako misliš na LG 23mp68vq-p,
Bila je dilema oko ova dva i ja izabrao Asus iz razloga da se pojavljuju neke vertikalne linije kad se prebaci na 75 hz... Kad ono i ove loš.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ... i ja bih pazario ali da ne dam 18K za neko djubre :trust:

Koliko ima kupac vremena tj koji je rok da vrati monitor ako ne ispunjava ocekivanja... ja bas ne bih da kupujem nesto novo i menjam nesto staro vec 8 godina i pokaze se da je to novo jos gore ... :mad:
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Au kako los ekran, mislim znam za ips glow i sve te mane, ali da dobijem ovako nesto pa mislim da bi me pukao infrakt samo tako :D

Moja preporuka ti je Benq vz2470h, ako ti je prioritet gledanje filmova i serija, probijanje svetlosti nema, boje su odlicne, za gaming zavisi od igrice, ali mislim da je manje lutrija nego sa ips panelima.
 
Asus vc239h...
Ako misliš na LG 23mp68vq-p,
Bila je dilema oko ova dva i ja izabrao Asus iz razloga da se pojavljuju neke vertikalne linije kad se prebaci na 75 hz... Kad ono i ove loš.
Bolje uzmi neki dobri TN (ili AMVA,mada nisam probao),ovde kao na drugim mestima dosta se preporucuje IPS monitori ali isti nisu za svakog,ja sam imao 2 IPS monitora (i LG 23mp68vqp) na kratko vreme i nikad vise upravo zbog glow-a koji svaki IPS ima.
Ja kao obican korisnik nevidim neku bitnu razliku izmedju dobrog TN i IPS ekrana,sedim centralno gledajuci tako da mi bolji uglovi IPS-a nisu bitni,i sta je najbolje nema uzasnog glowa koji unisti ugodjaj filmova i igara pri tamnim scenama.

Trenutno gledam dali da uzmem Asus VG245H ili ASUS VP247QG (odgovara mi vise 23.6) koji treba biti uskoro na prodaji.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dugo dumao šta uzeti, i na kraju prelomio i uzeo Benq GW2470HM, i to na sniženju (i još uvek je u dosta radnji).

NIsam videofil (!?) pa da mogu da vam dam detaljnu analizu, ali onakvih probijanja svetlosti kao na slici nema, ne smeta očima (mada koristim i flux) a i "lep je na oko" (sa tankim ivicama i onim detaljima na postolju). Igre ne igram, pa ne znam kako se ponaša u igrama.

Generalno sam zadovoljan, ali to treba uzeti sa rezervom pošto sam prešao sa 18,9" i male rezolucije na 24" full HD.

Ako bih morao nešto da zamerim, to bi bio "kratak" HDMI kabl (standardni od 1.5m, meni trebao duži) i to što postolje ima samo tilt , ali za te pare dobro je što sam dobio kabal i postolje u pakovanju :)
 
Nije na sramotu ASUS-a zato što ne proizvode niti panel (LG Display) niti LED pozadinsko osvetljenje ;). Može biti sramota zato što tako nešto prodaju,
ali o tome sam kucao već iks puta – krivci su kupci kojima to ne smeta.

Dalje, IPS glow se i zove tako zato što je inherentan IPS-olikim panelima. Postoje izuzeci, ali to ne menja suštinu.

Kome smeta IPS glow i LED pozadinsko probijanje, neka zaboravi na 90+% IPS-olikih monitora i neka traži monitor sa VA ili TN panelom u zavisnosti za šta
mu je primarna namena.

Bolje uzmi neki dobri TN (ili AMVA,mada nisam probao),ovde kao na drugim mestima dosta se preporucuje IPS monitori ali isti nisu za svakog,ja sam imao 2 IPS monitora (i LG 23mp68vqp) na kratko vreme i nikad vise upravo zbog glow-a koji svaki IPS ima.
Ja kao obican korisnik nevidim neku bitnu razliku izmedju dobrog TN i IPS ekrana,sedim centralno gledajuci tako da mi bolji uglovi IPS-a nisu bitni,i sta je najbolje nema uzasnog glowa koji unisti ugodjaj filmova i igara pri tamnim scenama.

Trenutno gledam dali da uzmem Asus VG245H ili ASUS VP247QG (odgovara mi vise 23.6) koji treba biti uskoro na prodaji.
Tog ASUS-a VG245H je testirao stari znalac, Christian Eberle.

Kalibracija je očajna, ali se može ispraviti i onda je to jedan jako dobar monitor sa svim prednostima i manama TN panela.
To je najbolji monitor u klasi 24“ TN 60 Hz koji se može kupiti kod nas, a ogroman bonus je FreeSync (40-75 Hz).

Ja sam dugo dumao šta uzeti, i na kraju prelomio i uzeo Benq GW2470HM, i to na sniženju (i još uvek je u dosta radnji).

NIsam videofil (!?) pa da mogu da vam dam detaljnu analizu, ali onakvih probijanja svetlosti kao na slici nema, ne smeta očima (mada koristim i flux) a i "lep je na oko" (sa tankim ivicama i onim detaljima na postolju). Igre ne igram, pa ne znam kako se ponaša u igrama.

Generalno sam zadovoljan, ali to treba uzeti sa rezervom pošto sam prešao sa 18,9" i male rezolucije na 24" full HD.

Ako bih morao nešto da zamerim, to bi bio "kratak" HDMI kabl (standardni od 1.5m, meni trebao duži) i to što postolje ima samo tilt , ali za te pare dobro je što sam dobio kabal i postolje u pakovanju :)
Taj model je odličan za ono za šta je namenjen – multimediju i posao. Nije za igranje (osim neko umereno), ali se za to i ne reklamira.
Za igranje je ipak VZ2470H.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno