Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam pre manje od mesec dana kupio Dell U2311H. Čituckam i vidim da je LG-ev panel kod oba modela (Dell i LG), s tim da LG ima LED osvetljenje. LG ne može da se rotira, Dell može 360 stepeni, gore, dole i vrlo je robustan, matiran i lep. LG je glossy (sjajan). Dell ima DisplayView konektor (koji će možda u budućnosti dominirati), nema HDMI, a LG ima. Opet, HDMI je najviše za konzole, u tvom slučaju i laptop. Cena je praktično ista. Sačekajmo da neko ko zaista nešto zna o monitorima napiše. ;)

Pogledao sam na Netu razna poređenja ova dva modela -- mrtva trka.
 
Sad sam tek u problemu :) Prvo sam mislo da uzmem neki LG 32" i da ga koristim kao monitor... onda sam se uplašio da je ipak velik, a dosta pišem na kompjuteru.. Onda sam mislio uzeti Dell U23, pa ste rekli da ima puno faličnih. Odlučih se ja tako za Benq g2420hdbl kad procitam da mu je horizontalni ugao gledanja sh*t, a ja volim da odgledam film sa kreveta...

Khm... Šta da uzmem? :D
 
uzmi 32" Full HD i ne brigaj
 
Da! The bigger, the better! ;)

Imam 37" LCD TV i Dell 23" monitor koji je super. Voleo bih da je 24", al' za tu lovu i sjajnu sliku, to je pravi izbor.

(Mislim da je dobro imati dva odvojena uređaja, jedan za rad blizu, 50-80cm udaljenosti -- monitor, i jedan za gledanje iz daljine, iz udobnog položaja, s društvom, >2m daljine, a to je recimo 37". To su dve različite aktivnosti, u različitim položajima i stanjima, "all in one" koncept mi lično ne prolazi. Druga je stvar koliko to može finansijski da se isprati, u to ne ulazim sada.)
 
ma ne treba ti 2 uredjana ( 50-80cm i 2m) uzmes 1 za sredinu ~1.2-1.5m i nemas problema

ja se ne bi ni u ludilu vise vracao na monitor 24" ( na poslu mi je sad mali lap od 17" ;-)
 
ma ne treba ti 2 uredjana ( 50-80cm i 2m) uzmes 1 za sredinu ~1.2-1.5m i nemas problema
:eyebrows:

ja se ne bi ni u ludilu vise vracao na monitor 24" ( na poslu mi je sad mali lap od 17" ;-)
Zavisi šta radiš. Ranije sam koristio 2 x 19" shared desktop za rad (jedan do drugog, 4:3). Međutim, svega 20% vremena sam aktivno koristio oba monitora, provalio da uvek koristim jedan (iako je slika razvučena na oba). Probao sam 32" -- to je kul za dizajnere, nekome ko gleda veliku površinu ili ima otvorenih više dokumenata na radnoj površini. Ja nemam takve potrebe. Možda nisam zahtevan ;), laptop mi je 15", netbook valjda 12", sad imam Dell 23" umesto 2 x 19" (4:3) i 37" TV, koji namerno nije spojen kablom za komp, služi samo za KTV i da stavim USB sa filmom.
 
Idu upola cene od sume po prodavnicama, tako da svako vrede. :)
 
Nije baš upola cene. Aukcije se završavaju na oko 23.000, a u radnji su 29.000 din. No, ako je zaista nov, i možeš lično da ga pokupiš sa Novog Beograda -- što da ne.
 
Dell ST2420L, sad je po ceni od 17k. Ja sam veoma zadovoljan. ;)
 
Ja iskreno sam prezadovoljan sa mojim Benq 24'' 2420hd ima sva tri ulaza hdmi vga dvi izlaz za sluske...
odlican kontrast osvezenje vertical refresh nema goustinga i ima 2ms gtg grey to grey placen je 200e na 6 mesecnih rata i od tada sljaka noon stop i nisam primetio jos nikakav problem,,,,,inace crna boja je crna a ne sedefasta nema probijanja svetlosti po ivicama inace odlican za igrice u 1920x1080 nije glossy ekrarn ,ustedite novac i zaobidjite Samsunge koji su po 7-8000 hiljada skuplji zbog svog imena...najtuznije je to da moj drugar kupi samsunga izvadi upali kad ono mrtav piksel :0 a moj Benq iz tame i potaje sljaka kao leptir inace garancija je na 1 mrtav piksel 3 godine pozzz :Dx
 
Pozz svima, da ne bih otvarao novu temu posto ih ima mnogo, ovako : prodajem svoj LG 19'' w1952s-pf i hteo bih da uzmem neki monitor 23-24" u cenovnom rangu do 15500 din , koji biste mi vi monitor preporucili po vasem izboru ?
I sta mislite za neki od ovih modela :

BenQ G2420HD 153e
BenQ G2420HDBE 148e
ViewSonic VA2431wma 137e
Samsung B2330H 154e
LG W2361V-PF 155e

Unapred hvala

P.s. Jeste da ne ide da pisem to ovde javno ovako itd..ali dal bi neko mogao umesto mene da postavi oglas za moj monitor ,dacu mu podatke na PM ,pls .. jos jednom hvala iako ne moze,pozz :)
 
Hajde i ja da pitam koji od ova dva:
1.Acer G245HAbid
2.BenQ G2420HD

koliko citam na net-u ovaj Acer je izuzetan monitor, ali bolje da pitam za svaki slucaj, jer odavno ne pratim trziste monitora :)
 
Pozz svima, da ne bih otvarao novu temu posto ih ima mnogo, ovako : prodajem svoj LG 19'' w1952s-pf i hteo bih da uzmem neki monitor 23-24" u cenovnom rangu do 15500 din , koji biste mi vi monitor preporucili po vasem izboru ?
I sta mislite za neki od ovih modela :

BenQ G2420HD 153e
BenQ G2420HDBE 148e
ViewSonic VA2431wma 137e
Samsung B2330H 154e
LG W2361V-PF 155e

Unapred hvala

P.s. Jeste da ne ide da pisem to ovde javno ovako itd..ali dal bi neko mogao umesto mene da postavi oglas za moj monitor ,dacu mu podatke na PM ,pls .. jos jednom hvala iako ne moze,pozz :)

Preporuka za Benq (G2420 HDBE)!Prikaz i kvalitet za primer! Vidljivo polje punih 24" (61 cm) a ne 23,6"..., jednom recju bez mana! Za taj novac i u toj klasi - nema dalje! Prezadovoljni sam korisnik doticnog skoro 2 godine!
 
Hajde i ja da pitam koji od ova dva:
1.Acer G245HAbid
2.BenQ G2420HD

koliko citam na net-u ovaj Acer je izuzetan monitor, ali bolje da pitam za svaki slucaj, jer odavno ne pratim trziste monitora :)

BENQ definitivno!
 
BENQ definitivno!

Hmm..a zašto definitivno Benq? Koliko čitam na taj Benq se dosta ljudi i žali. Po specifikacijama nije ništa bolji od tog Acera (čak je i deklarisan na 5ms a Acer na 2ms), jedino što je jeftiniji oko 10evra... Bilo bi dobro kada bi neko napisao nešto o tom Aceru ko je bar malo vremena proveo ispred njega..

edit- sad sam video da je i Benq 2ms,onda imaju iste specifikacije..
 
Poslednja izmena:
Zasto definitivno Benq? Zato sto sam gledao uzivo bar 5-6 modela 24" monitora (koliko sam ih inace nasao po radnjama) i slika po meni je definitivno bila najbolja na Benq-u("gledao" po radnjama na tim monitorima pozadine, boje, klipove, filmove,word i excel dokumenta,gejm trejlere)! A gledao sam i Philips-e(sa vga i dvi)-ubedljivo "fizicki" sa najmanjim dimenzijama od ostalih 24", i Samsung(sa vga i dvi), Viewsonic(vga sa nekom nestandardnom rezolucijom od nekih 2100 x 1400 ili tako nesto,ne secam se bas) i Acer(vga 16:10 1920 x 1200 - slika blagi uzas, najlosiji od svih koje sam gledao!),dva Asus-a(jedan sa vga, drugi model i sa vga i sa dvi), Lg tad nije bio od 24" u radnjama, samo je mogao da se naruci. Evo vec skoro 2 godine imam tog Benq-a i dalje je slika ostra i jasna...Oci ne bole,odlicni uglovi vidljivosti,nema apsolutno nikakvih probijanja,nikakvih mana, nikakvih defekata...ima punih 24", dok ostali modeli uglavnom imaju vidljivih 23,6", mala velicina piksela,slika nije "zrnasta" itd.! Neznam dal su tebi bitnije karakteristike monitora na papiru pa na osnovu toga i zakljucujes sta je ok a sta ne! Ja sam licno gledao sve te silne monitore, dosadjivao prodavcima da vidim ovo, da zagledam ono (ipak se u monitor gleda svaki dan, a kupuje se da sluzi dugo godina i ne bih zeleo da zaradim problem sa vidom),kad je dosao na red Benq 2420 HDBE, kraj njega sam se najduze i zadrzao (proveravao ga u radnji dobrih dva sata i trazio dlaku u jajetu),na srecu njemu jedinom nisam nasao nijedan razlog da ga ne qpim, i evo, posle skoro pune dve godine i dalje sam njime prezadovoljan! Ako uopste i ima nekih mana, tice se samog proizvodjaca "Benq" a ne ovog modela - a to je sto Benq ne proizvodi i vece dijagonale od 24" (mislim nema u ponudi 26",27",30", 32"). A koliko vidim , sad mu je(Benq) cena prilicno povoljna!:wave:
 
Zasto definitivno Benq? Zato sto sam gledao uzivo bar 5-6 modela 24" monitora (koliko sam ih inace nasao po radnjama) i slika po meni je definitivno bila najbolja na Benq-u("gledao" po radnjama na tim monitorima pozadine, boje, klipove, filmove,word i excel dokumenta,gejm trejlere)! A gledao sam i Philips-e(sa vga i dvi)-ubedljivo "fizicki" sa najmanjim dimenzijama od ostalih 24", i Samsung(sa vga i dvi), Viewsonic(vga sa nekom nestandardnom rezolucijom od nekih 2100 x 1400 ili tako nesto,ne secam se bas) i Acer(vga 16:10 1920 x 1200 - slika blagi uzas, najlosiji od svih koje sam gledao!),dva Asus-a(jedan sa vga, drugi model i sa vga i sa dvi), Lg tad nije bio od 24" u radnjama, samo je mogao da se naruci. Evo vec skoro 2 godine imam tog Benq-a i dalje je slika ostra i jasna...Oci ne bole,odlicni uglovi vidljivosti,nema apsolutno nikakvih probijanja,nikakvih mana, nikakvih defekata...ima punih 24", dok ostali modeli uglavnom imaju vidljivih 23,6", mala velicina piksela,slika nije "zrnasta" itd.! Neznam dal su tebi bitnije karakteristike monitora na papiru pa na osnovu toga i zakljucujes sta je ok a sta ne! Ja sam licno gledao sve te silne monitore, dosadjivao prodavcima da vidim ovo, da zagledam ono (ipak se u monitor gleda svaki dan, a kupuje se da sluzi dugo godina i ne bih zeleo da zaradim problem sa vidom),kad je dosao na red Benq 2420 HDBE, kraj njega sam se najduze i zadrzao (proveravao ga u radnji dobrih dva sata i trazio dlaku u jajetu),na srecu njemu jedinom nisam nasao nijedan razlog da ga ne qpim, i evo, posle skoro pune dve godine i dalje sam njime prezadovoljan! Ako uopste i ima nekih mana, tice se samog proizvodjaca "Benq" a ne ovog modela - a to je sto Benq ne proizvodi i vece dijagonale od 24" (mislim nema u ponudi 26",27",30", 32"). A koliko vidim , sad mu je(Benq) cena prilicno povoljna!:wave:

I ja jedino svojim očima verujem 100%, one specifikacije su samo pomoć da suzim koje ću modele uopšte da uzmem u obzir pre kupovine. Naravno i cena :). Samo što je nezgodno što recimo u NS ne postoji prodavnica u kojoj možeš da vidiš 2 monitora koji te zanimaju, možda te u*ere da ima 1. I onda mora da se kopa po netu i forumima i traži iskustvo drugih krastavac a to opet nije to, monitor definitivno treba videti pre kupovine jer sam više puta imao situaciju da kažu npr.- ovaj monitor je odličan, nema duhove, sjajan je za igre itd a meni recimo smeta jer je "spor" ;)
Uglavnom, taj Benq izgleda ok pogotovo za tu cenu, možda i proverim kako radi. I pre neki dan sam video da tog Acera g245habid dosta hvale i košta kao ovaj Benq, svakako bi vredelo pogledati kako radi, ali naravno u NS-u ga nema, bar ja nisma našao. Btw neki prodavci (naši) su komentarisali da bi od tog Benq-a i ovog Acera izabrali Acer g245 jer su sa Benq 24" imali dosta problema..e sad..
Inače za sada moj favorit je Viewsonic 2543mh led (na žalost 23,6" je), ali je dosta i skuplji od ovih..nisam ga još video u akciji, naravno proveriću.
 
I ja jedino svojim očima verujem 100%, one specifikacije su samo pomoć da suzim koje ću modele uopšte da uzmem u obzir pre kupovine. Naravno i cena :). Samo što je nezgodno što recimo u NS ne postoji prodavnica u kojoj možeš da vidiš 2 monitora koji te zanimaju, možda te u*ere da ima 1. I onda mora da se kopa po netu i forumima i traži iskustvo drugih krastavac a to opet nije to, monitor definitivno treba videti pre kupovine jer sam više puta imao situaciju da kažu npr.- ovaj monitor je odličan, nema duhove, sjajan je za igre itd a meni recimo smeta jer je "spor" ;)
Uglavnom, taj Benq izgleda ok pogotovo za tu cenu, možda i proverim kako radi. I pre neki dan sam video da tog Acera g245habid dosta hvale i košta kao ovaj Benq, svakako bi vredelo pogledati kako radi, ali naravno u NS-u ga nema, bar ja nisma našao. Btw neki prodavci (naši) su komentarisali da bi od tog Benq-a i ovog Acera izabrali Acer g245 jer su sa Benq 24" imali dosta problema..e sad..
Inače za sada moj favorit je Viewsonic 2543mh led (na žalost 23,6" je), ali je dosta i skuplji od ovih..nisam ga još video u akciji, naravno proveriću.

Naravno!Monitor je nesto u sta teba da se gleda svaki dan, zato je i najbolje da se pre kupovine dooobro pogleda i zagleda! Ja sam sem monitora , licno "gledao" i kucista sta je i kako je...sve ostalo sam manje-vise qpovao telefonom(i ram i cpu/hladnjaci,hardovi, vga...) i nikad nikakvih problema! Ako ti moze ista znaciti, evo moje skromno licno iskustvo sa tft-jcima: prvi tft mi je bio Lg 1752 sf 4:3, perfektan (u svakom smislu) od prvog dana kad sam ga qpio a i danas je (kod druga je, pa ga "vidjam" ponekad), posle njega Belinea 22" sa vga (1680 x 1050) - model 2225 s1w, i sa integrisanim zvucnicima, nisam previse njime bio zadovoljan, jer su kod tekstova slova znala ponekad prilicno da "trepere", a nakon vise sati rada na njemu, oci su znale i da "peckaju", a nakon 4 dana od njegove qpovine, pojavio se "los" pixel crveni, vidljiv na svakoj boji/pozadini!Treci tft je bio Philips 230 e1 - 23", fizicki gledano - najmanji model od svih 23" modela,(inace sam primetio da je svaki Philips-ov model tft-a "najmanji" u klasi, bez obzira dal je u pitanju 19"/22"/23"/24") a ima vga i dvi i hdmi...slika je bila ok, ali takodje nakon vise sati rada, oci "peckaju", jer je imao po meni prejako osvetljenje, koje nisam mogao da koliko toliko podesim u nekim granicama normale za mene! On je od prvog dana imao jedan "los" pixel plave boje, skoro pa neprimetan. 4.monitor je ovaj Benq koji sada imam i kojim sam u potpunosti zadovoljan u apsolutno svakom smislu! Sem Benq-a, preporucio bih ti da pogledas i Lg! Cak sam video i nekoliko modela Viewsonic-a da koje vredi "zagledati", jer su davali bas dobru sliku! Ako u skorijoj buducnosti(u narednih godinu-dve) Benq ne izbaci neki 27"/28"/30"/32" monitor, onda cu gledati neki Lg od 32" (tv/monitor) ali mi je zasad jos uvek preskup (oko 450 evra), no, otom-potom, nek smo mi zivi i zdravi!).:wave:
 
Što mislite o dva viewsonica: VX2453mh ili VP2365wb? Prvi je brži i dosta nahvaljen u testu na benchu a i ovaj drugi je IPS i opet na benchu se pokazao OK. Pošto su oba tu negdje sa cijenom a testirani su na benchu može li neko ko ih je probao oba da kaže što je bolje (preferiram igre, mada je i ostalo dosta bitno: internet, office...).
 
Ako preferiras igre onda mislim da ti je VX2453 mnogo bolji izbor..
 
Hm Dell... posto sam se i ja bacio u potragu za novim monitorom, meni je zapao za oko Viewsonic VX2453MH koji je po meni bolji od tog Dell-a, ali ne uspevam vise nigde da ga nadjem, jedino u WW ima VX2451MH i ako je u pitanju isti model kao 2453, samo sa razlicitim dizajnom onda je on definitivno pravi izbor, ali ako nije...
 
a sta bi mi bila bolja opcija Samsung LE26A330 TV koji je HDready 1366 x 768 pix, ii neki monitor 24" koji su svi FullHD?, npr LG LG W2453TQ-PF , , uzimajuci u obzir da ih imam za isti novac???

Pojma nemam, mada mislim da je rezolucija od 1366 x 768 isuvise mala ako planiras (a planiras) da koristis TV kao monitor. OK je ta rez za TV, ali totalno neprihvatljiva (bar meni) za PC monitor...
 
Nazad
Vrh Dno