Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja ne mislim puno o TN monitorima u 2015-oj, ali nekom ne smetaju :)
 
"NT" šta je to, neka stara tehnologija ? šta se sada gleda kod kupovine ?
 
Tip panela, najjeftiniji sa najlosijim bojama, kontrastom... jedino sto ima najbrzi odziv.
 
Jel' postoji nešto bolje za programiranje od U2515H u segmentu do 50k?

Ja bih pogledao ove 28" 4k TN monitore, oni su oko 400 eura na KP. P2815Q nikako, ali Phillips i Samsung varijante, kao i PB287Q (skuplji), imaju dobre ocene ne relevantnim sajtovima.
 
Pozdrav svima. Pazarih pre nekoliko dana MSI 280x i sad imam problem sa monitorom koji koristim vec dugo (LG W2243S) sa treperenjem slike i povremenim zamucenjem, cak i nekako iskrzanom slikom (koliko videh po netu iskustva drugih, problem je u vga konekciji a monitor samo vga ima). Na tv-u preko hdmi konekcije je slika odlicna. Sad bih uzeo neku 24-orku ali pojma nemam sta i kako. Izbegao bih TN panel, i zelim sto vece uglove. Koji je najjeftiniji koji bi zadovoljio (hdmi obavezno, sto bolji uglovi, flicker free)?
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoc. Danima citam o monitorima i ne znam koji da izaberem.
1. ASUS LED 23" VC239H IPS
2. SAMSUNG LED 23.6" S24D390HL
3. LG 23.8" 24MP57VQ-P
4. ASUS VN248H

Ili ako imate neki vas predlog. HVALA :)

Uglavnom me zanima gejming ali bi hteo i boje i ugao gledanja :) (ips)
 
Poslednja izmena:
Imam priliku da uzmem od drugara jedan od ova dva 24" monitora za sekundarnu masinu u drugoj sobi pa me zanima koji je bolji po vama? Igre se ne igraju na tom racunaru, znaci samo svakodnevni rad.
Samsung Sync Master 245B Plus
LG Flatron L246WH

Hvala.
 
Kakav je Dell P2416D? Prvenstvena namena obrada fotografija (znam da nije top model, trenutno nije budzetirano vise), gaming na poslednjem mestu ali nije nebitan (ne mora 2ms odziv ali ni da nema duhove...)
 
Trenutno imam ASUS VH197D 19'' koji koristim 5 godina, planiram da uzmem neki od 24 inca jer mislim da se prelazak sa 19 na 21,5 bas i ne isplati . Koji bi ste mi preporucili isto neki asus, moze i druga marka od 15 - 20 hiljada da ima dobar kontrast, ugao vidljivosti, VGA, DVI ulaze, sve ono sto je standard za neki bolji monitor, nebitno dal je TN ili IPS panel, da ima ramove(okvire) kao VH197D? Jel bi mogla graficka gtx 750 Ti da se nosi sa monitorom od 24 inca?
 
Po nekoj preporuci ovde sa foruma odlucih da kupim Samsung S24D390HL, al pored njega ugledah i Samsung S24D391HL. Razlika u ceni je mizerna, a izgled i performanse maltene iste na papiru jedino je 390 23,6", a 391 24". Interesuje me da li sam u pravu da li je razlika samo u incima ili postoji neki razlog da ipak ostanem pri 390. Hvala unapred.
 
Dilema:
BenQ BL2420Z ili Asus VX239h?
Da li ima neko ima iskustva u radu sa njima?
Namena: surf, čitanje, multimedia (igre jakio retko)...
 
Ja imam Asus taj model i po meni monitor je odlican...Ne znam kakav je taj BenQ...ali sto se tice Asus-a...moja preporuka....
 
I meni se vizuelno više sviđa Asus, ali ovaj Benq ima više mogućnosti (povezivanje, pivot, senzori...).
Asus sam video uživo i sviđa mi se (naročito beli). Problem je što Benq nisam video uživo, pa zato pitam ako je neko imao priliku.
 
Koliko znam, taj Benq je za igre, bolje uzmi neki IPS... jel kupuješ nov?
 
u stvari je PLS panel, samsungova verzija IPS panela...
 
Ja imam samsungovu varijantu VA panela, 27" ali ovakav http://www.edigital.hu/monitor/samsung-t24e390ew-led-televizio-monitor-p487235.html . Slika odlična, tv radi odlično. Preporučujem.
Probao sam ovaj benq http://www.edigital.hu/monitor/benq-gw2760hm-27-led-monitor-p349352.html , iamo je odličnu sliku, ali mi je trebao i tv u sobi pa je otpao. Ako im takav 24" sa VA panelom, sigurno je ok.

Da, ali taj je stari model (ima i GW2460HS model) i koliko vidim oni nemaju "Low Blue Light Mode", što je uz flicker free veoma poželjno.
 
Dilema:
BenQ BL2420Z ili Asus VX239h?
Da li ima neko ima iskustva u radu sa njima?
Namena: surf, čitanje, multimedia (igre jakio retko)...

Samo da javim da sam razrešio dilemu ;)
Kupio sam Benq BL2420Z, ali posle dvadesetak dana sam ga prodao, jer nisam mogao da se naviknem na sliku koju ima. Konkretno, ima previše "oštru" sliku i nisam mogao nikako da je prilagodim sebi.
Posle toga sam kupio Dell P2414H i to je to. Slika mi odogovara, jedino što nije 16:10, ali šta je tu je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno