Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
To treba da bude tvoja odluka :)

Ovako, ''na papiru'' (IPS, 23.8'', 5ms, FreeSync • Flicker-Free • Low Blue Light) deluje super za ~150 evra a jos je i dizajn atraktivan. Zato mi tako niska cena deluje malo nerealno iako je AOC poznat po odlicnom odnosu cena-opsti kvalitet. Moguce da je i2481fxh skuplji jer je stariji model i da ce vecina novih 23.8'' modela kostati oko 150-160e odnosno da se dolazeci 2k IPS 27'' spustaju u cenovnu klasu starih 27'' 1080p modela.
 
Poslednja izmena:
Nagradno pitanje :)

Koji od ova dva uzeti ?

Monitor 24" HP 24o TN, 1920x1080 (Full HD) 2ms - 17000 din

Monitor 23.6" Philips 243V5LHAB/00 TN, 1920x1080 (Full HD) 1ms - 14000 din

Uspeo sam da na lenovo nakačim externu grafiku, i sad mi treba bolji monitor.
Televizori su mi ipak preskupi a i trenutno nemam gde da postavim veci TV tako da mislim da je ovakav monitor pravi izbor.
 
Je l' može pomoć oko konačnog izbora za low-budget monitor?

Cena i specifikacije su im vrlo slične.
Bukvalno bazična upotreba, surf / Office paket, ne igram igrice, filmovi idu preko HDMI na TV.

Ako neko ima predstavu gde bih mogao bolje da prođem u IPS glow delu...

23.8" AOC I2490VXQ IPS, 1920x1080 (Full HD) - specifikacija

23.8" Philips 243S7EHMB/00 IPS, 1920x1080 (Full HD) - specifikacija
 
Ovde covek ne moze da kupi bilo sta pa i monitor jer ne moze da pogleda robu pre kupovine. Ne znam samo sto drze na sajtovima bilo sta sto nema. Nek jednostavno uklone sa sajta. :mad:
 
Šta znam. Ja sam za filmove, serije i "kancelarijske poslove" uzeo Asus VP247NA za 12.500,00. Kod ovog monitora me je privuklo

za

- Eye Care Monitor
- Full HD (1920x1080) , opredelio sam se za ovo jer je to format koji uglavnom gledamo u kući
- Panel Backlight / Type : VA, na preporuka člana opredelio sam se za VA panel
- Flicker Free
- Blue Light Filter
- Anti Glare , nemam pojma šta je ovo :)
- Cena , bio je 11.900,00 u radnji na G, ali sam propustio akciju. Trajala je do nedelje. Kada sam u ponedeljak zvao da pitam da li mogu da kupim po akcijskoj ceni, neki menadžer me odbio. Baš su poslovni :)
- garancija 3 godine

Protiv

- nema HDMI, koji mi trenutno i ne treba. Ako se odlučim za neki gejmerski monitor uvek mogu da za zakačim na DVR za video nadzor.
- za ovu cenu plaćam gotovinom
- radi na 60 Hz,
- videću kada stigne :D Za ove pare trebalo bi da je o.k. i ako je stariji model.
 
Kada skrolujem, kao da ostaju slova. Kako to da rešim ?
 
Rešeno tako što je radio 24h, i prebacio sam na Scenery Mode.
 
Ljudi, molim Vas za pomoc.Resio sam da kupim monitor sa VA panelom i odlucio sam se da to bude BENQ.E sada koliko vidim kod nas se prodaju modeli GW2470 ML,GW2470 HL i GW2470 H,koliko sam uspeo da vidim razlika je mozda samo u tipu panela,ispravite me ako gresim.Koji od ova 3 modela je najbolja kupovina?Monitor koristim iskljucivo za net i ponekad da odgledam neki film.Da li biste mi mozda preporucili neku drugu kupovinu?
 
Kako si zakljucio da je razlika u tipu panela kad su sve specifikacije koje se odnose na panel iste? Ne kazem da nije, ali mi se to cini vrlo malo verovatno.
Ono sto sam primetio da se razlikuje, ovako na prvu loptu gledajuci specifikacije, jesu konektori. ML ima DVI, HDMI i VGA, a HL i H imaju 2x HDMI i VGA (dakle bez DVI).
ML I HL takodje imaju Low blue light plus tehnologiju, H nema to plus: https://www.benq.com/content/dam/b2...h/image/low-blue-light-plus-ew2755zh-02-1.jpg

A zasto uzimas VA a ne IPS ekran?
 
Poslednja izmena:
Trebao bi mi što jeftiniji 24" monitor za svakodnevno korišćenje (bez filmova i igrica), vidim da se na prethodnim stranicama preporučuju ova 3:
https://www.eponuda.com/monitori-cene/benq-gw2480e-1920x1080-5ms-monitor-cena-452055
https://www.eponuda.com/monitori/sa...-250cd-m2-1000:1-vga-hdmi-monitor-cena-389575
https://www.eponuda.com/monitori-cene/lg-24mk430h-b-monitor-cena-432926

Jel ima možda nešto bolje? I pošto na grafičkoj imam DP izlaz, da li je možda bolje da tražim monitor sa DP ulazom ili je to nebitno? Ovo je jedini koji sam našao:
https://www.eponuda.com/monitori/aoc-g2460vq6-monitor-cena-407850
 
Ja bih samo zbog onog isijavanja na ekranu isao pre na VA inace. E sada mozda bih kupio neki IPS ali je macka u dzaku kada je u pitanju izrazeno isijavanje.
 
Dobro mozda sam malo preterao sa ovom mackom. :) Ali ne bih voleo da ako kupim i naletim na neki falicni model. Ja na monitoru ne gledam filmove (osim kratkih video klipova na YouTubu i sl.) vec prebacujem na moju Panasonic plazmu. Uglavnom je internet surf. Cak ni igre ne igram.
 
Malo teze da se uklopim na stolu sa tom vrstom monitora. Meni bi idealno radio od 24" eventualno 27" ali i to je veliko. A da ne kazem da sam imao problem sa LG tv i probijanjem svetla na njemu.
U svakom slucaju hvala ti na predlogu @Orchard.
 
Poslednja izmena:
Potrebna su mi dva monitora za klince 24inca. Namena surf, igrice tipa Minecraft,roblox itd…

Monitor bi morao da se kaci na zid i da ima zvucnike.

Da li ima tako nesto za do 20k po komadu i sta preporucujete ?

Hvala.
 
Ako ne igras igrice, TN panel ti ne treba. Ili IPS, ili VA.
 
Nazad
Vrh Dno