Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
@loco:
Jesi li ga koristio?

Ovde korisnici imaju jako los utisak o tom modelu, a po stranim sajtovima ima jako dobre ocene. Ako si koristo ili jos uvek koristis ovog Dell-a, cime se bavis, tj. sta radis na njemu primarno (grafika, igre ili filmovi)?
 
@loco:
Jesi li ga koristio?

Ovde korisnici imaju jako los utisak o tom modelu, a po stranim sajtovima ima jako dobre ocene. Ako si koristo ili jos uvek koristis ovog Dell-a, cime se bavis, tj. sta radis na njemu primarno (grafika, igre ili filmovi)?

Pa nisam ga aktivno koristio (na zalost), ali sam ga probao u par navrata, a bavim se web dizajnom. Stvarno ne znam kakav je za igre i filmove, posto mi za to ne treba.
Ne znam koja od verzija je bila u pitanju (posto vidim da se pominje nekih 4 verzija), ali ja sam bio odusevljen, bending nisam primetio (ne kazem da ga nije bilo, vec da ga ja nisam primetio), boje su bile korektne. Napominjem da kod kuce koristim profi 21" Trinitron (sony cevka), a na poslu profi Eizo 21" TFT sa S-IPS panelom, tako da sam imao sa cime da ga poredim ;)
Ja bih ga kupio za bavljenje grafikom.
 
Hvala loco, znaci mi ovaj komentar od nekoga ko se profesionalno bavi grafikom.
Inace, u arhitektonskim sam vodama, pa mi i nije bas toliko presudna visoka visoka tacnost boja. Sve u svemu...performanse, funkcionalnost i naravno dizajn...presudjeno mu je (A04 reviziji, ako pronadjem, posto je za HC reviziju mrka kapa kod nas). Samo jos da se zavrsi kompletiranje finansijske konstrukcije.
Hvala jos jednomcheers
 
Poslednja izmena:
@pailhead:
E to je i mene ovde malo zbunilo, posto takodje planiram da ga kupim. U svakom slucaju trazi makar A04 reviziju, a najbolje bi bilo uzeti 2407 WFP-HC (ali ga nema kod nas), posto ima wide-gamut lampu i kazu da su otklonjeni svi problemi sa color banding-om. Testove i razlike izmedju ove dve verzije mozes naci na www.behardware.com pa na search, posto nemam vremena sada da trazim testove. Cena oko 700e. Danas sam bio u jednoj firmi, ali nisu imali na lageru. Javi na pm ako ti treba jos konkretnijih podataka. Pozdrav
 
Imam ja taj DELL 24", slika je ok, ali nisam se nešto ultra oduševio. Uglovi su solidni. Inače slika odvratno igra na klasičnom VGA izlazu pri 1920x1200. DVI je rešio problem.

HDTV filmovi izgledaju kao zmaj.. :)
 
@pailhead:
Pa pogledaj na www.itsvet.com ili na www.pcberza.co.yu koje sve firme imaju u ponudi, pa pozovi da vidis da li stvarno imaju na lageru, da ne bi kao ja danas do Senjaka po odgovor ''imali smo 2 komada, dodji u ponedeljak'', pa ako imaju put pod noge. Revizija pise na poledjini monitora (nemam sad sliku), ako se dobro secam sa leve strane pored barkoda, tako nesto. Pise jasno, citko, izdvojeno A00 ili A01...A04 za poslednju reviziju.
 
Poslednja izmena:
@alekssBGD:
Pa trebalo bi da vredi, ako te vec prevare, nemoj pazariti kod njih, postujes u rubriku o prodavnicama i, sto se tebe tice, problem resen. U svakom slucaju zovem ih u ponedeljak pa cemo videti sta ce biti.
 
@pailhead:
Pa pogledaj na www.itsvet.com ili na www.pcberza.co.yu koje sve firme imaju u ponudi, pa pozovi da vidis da li stvarno imaju na lageru, da ne bi kao ja danas do Senjaka po odgovor ''imali smo 2 komada, dodji u ponedeljak'', pa ako imaju put pod noge. Revizija pise na poledjini monitora (nemam sad sliku), ako se dobro secam sa leve strane pored barkoda, tako nesto. Pise jasno, citko, izdvojeno A00 ili A01...A04 za poslednju reviziju.

Piše odmah ispod power connectora, ne može da se promaši..
 
Sta mislite kada ce nasi uvoznici postati malo agilniji po pitanju najnovijih monitora- gledamo i citamo svakakve review-e po stranim sajtovima a ovde se malo sta od jacih modela moze nabaviti- mada koliko sam video ni u hrvatskoj nije nista bolje stanje cene su im iste ko nase- takodje u grckoj sam ovog leta razgledao neke monitore i cene su im katastrofa
 
Koliko to tacno varijanti 2407 postoji i koliko se covek moze preci?

2407-HC a04 bi trebalo da bude pravi izbor ali? Jel postoji kod nas, koliko kosta?

Bune me cene koje osciluju, idu od 696€ u listu, do 870€ bez pdv-a na informatici.

I koliki je na kraju pdv na ovakve stvari. Ako je 700€ cena sa pdv-om, odgovaralo bi mi da je pdv visi :D
 
Ej ljudi, ja pazario Dell-a 2407WFP-HC, u Listu :) Ja došao tamo spreman da kupim A04, kad ono ... HC model, revizija A00.

Slika

Eto, pa navalite sada :D

(elem, inače u Informatici je 2407 poprilično skuplji, ali je zato garancija 3 godine, pa možda to nekom više odgovara)
 
Ej ljudi, ja pazario Dell-a 2407WFP-HC, u Listu :) Ja došao tamo spreman da kupim A04, kad ono ... HC model, revizija A00.

Slika

Eto, pa navalite sada :D

(elem, inače u Informatici je 2407 poprilično skuplji, ali je zato garancija 3 godine, pa možda to nekom više odgovara)

Како бре? Ја их питао мејлом прекјуче, и рекли ми да стиже тек за месец дана :)
Јеси ли могао тамо да погледаш монитор у раду?

Јави утиске! Поз
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno