Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
pre 37 " :) 42 ":)

VELICHINA JE VAZHNA :) LOL
 
Jel ima sanse da se uskoro pojavi neki 24" model sa cenom do 600-700e?

U nekim firmama se pojavio Samsung 245B sa cenom od oko 650e. Dobro bi bilo kada bi ovo bio pocetak talasa ''socijalnih'' dvadesetcetvorki.

Ono sto mene interesuje je kakav odgovor imaju na to Benq, FS i ostale low-fi kompanije...
 
glupi TN panel...na tolikoj dijagonali to je katastrofa....TN nikako preko 22 " . Obavezno pogledaj monitor ako cjesh uzimati.
 
Mozda pricham gluposti, ali mi nekako deluje da ce hit biti 26-27-32 incha 1080p lcd tv :D

Sad (sad, mislim nekih mesec dana unazad i verovatno jos toliko unapred) razmisljam da li je bolje uzeti neki 22-24" monitor ili za otprilike iste pare uzeti 32" TV.

Jedino za sta bi mi TV koristio bi bili filmovi, a na monitoru bih mogao gledati i filmove i odigrati poneku igricu ponekad, ali je dosta manji a i dosta skuplji.
 
Istina, samo sto je rezulucija malo hm "malena", pa jos kad se to maleno razvuce na ekranu ne izgleda bas najbolje.

Mislim da tu gresis, pogledaj negde ako imas mogucnosti PC povezan sa kompom kao i X360 za igre (ili PS3) koji se ne razlikuje previse vizuelno od igara za PC ;)
Btw, za 22" ili 24" ce ti trebati vrhunski HW da poteras novije igre :wave:
 
Dobro došao na Bench forum.
Dell 2407WFP je loš monitor i nikako ga ne bih preporučio. Ako ti treba još mišljenja, potraži i strane rivjuove. ..
Tresko se za taj monitor moze reci da je los. Na webu su kritikovane stare verzije dell-a 2407 (rev. A01 i A02) zbog colour bendinga na default kalibraciji, ali je to u verziji A03 i A04 (koja se sada prodaje) dosta ispravljeno, tj. u desktop modu vise nema bendinga, javlja se samo u igricama i video reprodukciji (sto je mnogima manje bitno pogotovo ako rade u CAD-u ili Photoshopu).
Inace, cena 2407 je pala na 780 eur sa PDV-om (u Beogradu) i mislim da je taj monitor u ovom momentu odlicna kupovina.
 
Dell 2407WFP sada oko 700e.

A da li je neko imao iskustva sa naslednikom, 2407 WFP-HC modelom?
Nasao sam da su ispravljeni problemi sa color bendingom i da ima bolju lampu.

I...Ima li tog novog modela uopste kod nas, posto ga ja nisam nasao?
Planirao sam kupovinu ovog ne-HC, ali me interesuje i cena novog HC modela, narocito ako je istina da je bending resen u svim modovima.

U slicnom cenevnom rangu sam trazio jos HP 2465 (bilo u eminentnom domacem casopisu pre par meseci;)), ali ga vec duze vreme nema u cenovnicima.:(
 
Poslednja izmena:
Ja bih iskreno pre išao na Samsung 245B. Iako je TN film, jako je dobar, daleko bolji od 22-ki, čak i crna i uglovi su sjani, i nema probijanja backlighta. Taj Dell, ne znam, video sam i noviju verziju, ali mislim da bi bio ok kupovina da košta kao 245B, koji ima bolje boje iako je TN. Dell ima bolje uglove, a u svemu ostalom je lošiji... Bar iz mog iskustva.
 
Hvala Max.

Cudno mi je malo sto ga neki kude, a na BeHardware i jos nekim sajtovima kazu da je sasvim ok, cak i preporuka. Pri tome mislim na ove zadnje revizije A04 i novi HC model.
Malo me sve to zbunjuje, a strasno mi se svidja kako izgleda, tako da ce pre konacne odluke biti obilazak radnji da vidim koji mi najvise odgovara.
 
U gigatronovom cenovnuku ima 24" monitor 1920x1200, model je acer AL2423WB
Cena je 500€, ali nisam zvao da proverim da li stvarno ima. Moze li neko da mi kaze nesto vise o ovom monitoru, na netu nema review-a, a cena je dosta povoljna za te karakteristike.
 
I 24-ke se polako spustaju u mase.
Samsung 245B ima za 45.000, Acer AL2423WB za 41.600 (ne mogu da verujem da je PVA panel za te pare).
 
Poslednja izmena:
Gde si nasao taj samsung? Naravno to bi sve trebalo testrati prvo, da vidimo kakavi su ti sto dolaze kod nas...
Ja se razmisljam da li da uzmem 24" monitor, 32" 720p HDTV, ili sto je najverovatnije ne uzmem nista i sacuvam pare :D jer ko zna kad cu ih imati sledeci put :D

Trenutnu konfiguraciju mi cine dva 17" monitora, taj setup je odlican za sve sem za filmove...
 
Zaboravio sam na gresku, a procitao sam taj post ranije.
A Samsung ima u Oktabitu i kosta 46.000 a ne 45.000 (kao sto stoji na pcberzi), ali opet i to je povoljno.
 
Sad sam sam gledao na ukrajinskom sajtu, Acer-ov model sa PVA panelom je oko 700 evra; a u Rusiji 24.000 rublji.
Mislim da bi kod nas bio izmedju 53.000 i 56.000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Sad sam sam gledao na ukrajinskom sajtu, Acer-ov model sa PVA panelom je oko 700 evra; a u Rusiji 24.000 rublji.
Mislim da bi kod nas bio izmedju 53.000 i 56.000 dinara.

Pozdrav!

evo samo da ljubiteljima PVA panela najavim novi model koji je upravo stigao:

ACER AL2623W - 26'' Wide
Wide PVA, 1920 X 1200, 500 cd/m2,
800:1 - Dynamic Contrast Ratio: 1600:1
5msGTG, 178° / 178°, Dual Input (DVI w/HDCP),
Titanium chasis colour.
 
Gde si nasao taj samsung? Naravno to bi sve trebalo testrati prvo, da vidimo kakavi su ti sto dolaze kod nas...
Ja se razmisljam da li da uzmem 24" monitor, 32" 720p HDTV, ili sto je najverovatnije ne uzmem nista i sacuvam pare :D jer ko zna kad cu ih imati sledeci put :D

Trenutnu konfiguraciju mi cine dva 17" monitora, taj setup je odlican za sve sem za filmove...
ako ti treba za posao(zaradjujes na tome) onda kupuj! ;)
 
Carina na monitore sa dvi priljuckom? Joj, koliko je sve to tuzno. U petak je moj drugar ovde uzeo apple cinemu 30" za 1400 dolara sto je jedva vise od 1000e. Kad je kod nas 2405 bio 1250e, drugi prijatelj je pazario dva za iste pare... Sirotinja najskuplje placa..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno